Chatka pod Potrójną Autor : lowell79 kategoria: ChatkaStudenckie Turystyczne schronisko Pod Potrójną stanowi bazę noclegową powstałą z mającej ponad sto lat, drewnianej góralskiej chałupy. Zaopatrzone jest we wszystko to, co potrzebne i konieczne dla każdej osoby turysty.


Na parterze, po stronie lewej korytarza, mieści się kuchnia, gdzie każdy może w swoim zakresie zrobić posiłek z produktów, które przyniósł ze sobą. Posiadamy do dyspozycji piec, gary, lodówka, noże i talerze. Dla wymagających osiągalne są jednorazówki. W Sąsiedztwie mieści się kominkowa sala mieszcząca bez problemu 30 biesiadników, którch oczy mogą nacieszyć się widokiem ręcznie zrobionego kominka, a uszy chłonąć dzwięki stojącego pod ścianą pianina. O ile ktoś na nim zagra. Na końcu korytarza jest europejska (jak na tą wysokość) łazienka. Przy pewnym zaangażowaniu sił w prysznicu pojawi się ciepła woda. Jest również niebezobsługowy WC. Niedawno uruchomiliśmy następne pomieszczenie do spania, jedyne na parterze, pod nazwą Ciurlok (5). W nawiasach podałem liczba noclegowych miejsc. Ciurlok jest przechodni bo wiedzie do Prezesówy - pomieszczenia gospodarza chatki. Na poddaszu znajduje się 5 pokoi o subtelnych nazwach: Lotnisko (16), Hindenburg (6), ZEPs (2), Magazyn Broni (2), Szpakówka (4).

Poza głównym schroniskiem jest również drugi, mniejszy budynek nazywany Stodółką, tak samo zaopatrzony i mogący pomieścić 15 osób. Od strony zewnętrznej jest do dyspozycji skromna weranda, w sąsiedztwie dwa stoły z ławkami, a dalej zadaszone miejsce na ognisko z siedziskami dla mniej więcej 30 osób (dzieło jednego z byłych chatowych, Lucjana). Przy ogrodzonej powierzchni między Chatką a Stodółką, około od 2011 roku, siedzi sylwetka zbłąkanego turysty, któremu tak się spodobało, że zastygł w pozie podziwu (nie jest to podobizna gospodarza, jak się niektórym wydaje). Figurę stworzył nadwzyczaj uzdolniony w tym kierunku Lucjan (chatowy w tamtym czasie). Chatka jest czynna przez rok cały. W weekendy mile widziane są rezerwacje. W dni robocze rezerwacje są konieczne, gdyż obsługa może robić prace gospodarcze na obszarze obiektu.

Kontakt

Gospodarz chatki : chatka@potrojna.com.pl | kom. : 505 456 141 (mile widziane smsy).
Administrator, Janusz : jpodczasz@potrojna.com.pl, | kom. : 602 433 412.
Facebook : http://www.facebook.com/Chatka.pod.Potrojna

Cennik

  • osoba ucząca się 19 zł
  • osoba pracująca 25 zł

Gospodarz chatki wystawia faktury za usługę noclegową.

Konto

Inteligo 50 1020 5558 1111 1277 7700 0080

fot. Djinn