Search results - "muzeum"
ATT00016.jpg
Noc w muzeum!99 viewsNoc w muzeum!
durer.jpg
Albrecht Dürer i jego epoka, grafika ze zbiorów Wschodniosłowackiego Muzeum w Koszycach. 114 viewsAlbrecht Dürer i jego epoka, grafika ze zbiorów Wschodniosłowackiego Muzeum w Koszycach.
kosc-i-zloto-1.jpg
Kość i złoto – początki sztuki egipskiej 159 viewsKość i złoto – początki sztuki egipskiej
muzeum1.jpg
Wystawa kolekcjonerska z cyklu: „Hodie mihi, cras tibi – dziś mnie, jutro tobie” 136 viewsWystawa kolekcjonerska z cyklu: „Hodie mihi, cras tibi – dziś mnie, jutro tobie”
salon.jpg
Salon muzyczny 116 viewsSalon muzyczny fot.www.muzeum.bielsko.pl
upior.jpg
Zmory120 viewsSymbioza artystycznych fascynacji – „Motory” i „Zmory” Emila Zegadłowicza w ilustracjach Stefana Żechowskiego. (Wystawa ze zbiorów własnych Muzeum w Bielsku-Białęj.)
zamek12_08-2.jpg
Anielska Wystawa143 viewsAnielska Wystawa - to ekspozycja inspirowana okresem adwentowego oczekiwania, towarzyszącego przygotowaniom do świąt Bożego Narodzenia. Wystawa stanowi odniesienie do postać anioła, która towarzyszy nam od zarania historii i z czasem stała się, wszechobecnym w szeroko pojętej kulturze, symbolem związanych również ze Świętami. Niniejsza wystawa prezentuje wybór z twórczości artystów zaprzyjaźnionych z Galerą Zamkową Muzeum w Bielsku – Białej, podejmujących w swych pracach temat anioła i wszelkich anielskich
zamek12_08-4.jpg
Zygmunt Magner – Wystawa malarstwa i rysunku.204 viewsZYGMUNT MAGNER
Urodzony w 1937 roku w Katowicach. W roku 1967 ukończył studia, obecnie emerytowany profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Twórczo zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną i użytkową oraz rysunkiem. Jest laureatem w konkursach graficznych i malarskich, m.in.: Złoty Medal za grafikę – Festiwal Sztuki w Warszawie, wyróżnienie – Biennale Sztuki w Koszycach (Czechosłowacja), I Nagroda i liczne wyróżnienia w konkursach na „Najpiękniejszą Książkę”, nagrody i wyróżnienia w konkursach „Gr
zamektvs.jpg
Zamek Sułkowskich w Bielsku-Białej197 viewsZamek Sułkowskich w Bielsku-Białej fot. www.muzeum.bielsko.pl
     
9 files on 1 page(s)