logo

InformacjeBielsko-Biała i Beskidy

Bielsko-Biała i Beskidy

Miasto Bielsko-Biała wkomponowane w malownicze Beskidy przekonuje swoją unikalnością. Jest jednym z niewielu miast w Europie posiadającym w swoich granicach szczyty górskie, obszerne kompleksy leśne i tereny dzikiej przyrody. Wprowadza w stan zachwytu dużą ilością zabytków tworzących spójną całość z otaczającym krajobrazem. A że ich twórcy pochodzili z Austrii lub sięgali po wzory z nurtów sztuki europejskiej, miasto Bielsko-Biała posiada miano "Małego Wiednia".

Przez 2beinspired.pl   |  2019-01-30 22:31:20  |   komentarzy
Babskie góry. Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower.

Babskie góry. Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower.

Kiedy ostatnio byłaś w górach? Przybliż sobie wakacje z rodzicami, szkolną wycieczkę, studencką wyprawę z przyjaciółmi, w ostatnim czasie zdobyty szczyt. Z dużym prawdopodobieństwem chcesz wrócić do turystycznych wycieczek, lub nie wyobrażasz sobie bez nich życia? Książka ta jest dla Ciebie pod warunkiem, że jesteś... kobietą.

Przez 2beinspired.pl   |  2019-01-03 21:45:29  |   komentarzy
Bielsko-Biała Podróż w czasie

Bielsko-Biała Podróż w czasie

Bielsko-Biała Podróż w Czasie prezentuje dwie twarze Bielska-Białej - aktualne i minione. Historyczne obrazy i sąsiadujące z nimi dzisiejsze fotografie miasta tworzą niepowtarzalny klimat i są zachętą do szukania śladów przeszłości. Odkrywają przy tym wielkie przemiany, jednak także godną zwrócenia uwagi ciągłość. Niektórych miejsc ciężko dziś szukać, inne są nie do rozpoznania. Place i ulice zmieniły nie tylko nazwy, ale swój charakter i wygląd. Za datami i liczbami z ich historii ukrywają się prawdziwe historie i ludzie.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-12-27 22:19:59  |   komentarzy
To jest Bielsko-Biała

To jest Bielsko-Biała

Wyjątkową aurę Bielska-Białej podkreśla braka jednolitości. Autor prezentuje spacer przez epoki, a dzisiejsi architekci swoimi budowlami prowadzą konwersacje z przeszłością.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-12-26 22:12:02  |   komentarzy
Termos obiadowy, na żywność Food Jug 0.5l Esbit

Termos obiadowy, na żywność Food Jug 0.5l Esbit

Termos na żywność Food Jug marki Esbit to ładnie wyglądający, o kształcie ergonomicznym, fantastycznie utrzymujący temperaturę termos.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-12-03 21:24:54  |   komentarzy
Kurtka HANNAH Shafer Lite

Kurtka HANNAH Shafer Lite

Niewielkiej wagi kurtka Softshell z membraną Resstex 8000 o składzie zrównoważonym między odpornością na wodę i oddychalnością to kapitalny wybór dla miłośników pieszej turystyki i trekkingu. W ciężkich warunkach otrzymujesz wiatroszczelny materiał. Za pomocą posiadającej regulację krawędzi dolnej, zakończeniu rękawa i regulowanemu kapturowi, będziesz mógł dostosować kurtkę precyzyjnie tak, jak wymaga tego chwila. Kurtka posiada dwie podstawowe kieszenie zapinane na zamek i zapinaną na zamek piersiową kieszeń. Budowa kurtki pozostała rozwiązana przez wzór asymetryczny, zaakcentowany kolorystycznymi kombinacjami.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-12-03 21:11:11  |   komentarzy
Koszula Salewa FANES FLANNEL 2

Koszula Salewa FANES FLANNEL 2

Koszula FANES FLANNEL to miękka, wygodna i ciepła koszulka stworzona z flaneli w kratkę przeznaczona do uprawiania pieszej turystyki. Świetnie znajdzie zastosowanie również podczas podróży oraz na co dzień. Stworzona została w 90 procentach z dzianiny Polarlite i 10 procentach z wełny. Dzięki poszanowaniu naturalnego środowiska jak również praw osób pracujących przy produkcji materiału, z jakiego pozostała zrobiona, materiał ten pozostał zatwierdzony przez bluesign. Rewelacyjna swoboda ruchów w czasie noszenia koszuli FANES FLANNER zapewniona pozostała za pomocą wstawki z tyłu i pod pachami. Koszula od góry do dołu posiada panel z guzikami, kołnierz zapinany na guziki jak również kieszeń w okolicach piersi.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-08-28 11:48:43  |   komentarzy
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały. Przewodnik-celownik.

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały. Przewodnik-celownik.

Przewodniki-Celowniki to nowatorskie publikacje dla turystów,}, przedstawiające najbardziej ciekawe regiony i miasta Europy. Wyróżniają je precyzyjne mapy a także zwięzłe, przygotowane w postaci leksykonu i ilustrowane fotografiami opisy turystycznych atrakcji. Nowoczesne przewodniki dają swobodę w trakcie zwiedzania, niezależność i wolność w trakcie podróży i wycieczek. Pozwolą w nieskomplikowany sposób odszukać w terenie ciekawe miejsca i rozpoznawać obiekty. Mapa, tekst i fotografie uzupełniają się i tworzą wzajemnie powiązaną całość, która sprawia, ze samodzielne zwiedzanie obszaru będzie faktyczną przyjemnością!

Przez 2beinspired.pl   |  2018-07-23 17:54:56  |   komentarzy
Beskid Mały. Mapa Compass

Beskid Mały. Mapa Compass

Aktualne wydanie mapy prezentującej obszar najczęstszych wycieczek Papieża Jana Pawła II. Ostatnio Beskid Mały jest wyjątkowo często odwiedzany przez zagranicznych i polskich turystów. Region zaprezentowany na mapie znajduje się między miastem Bielsko-Biała od strony zachodu i Suchą Beskidzką od kierunku wschodniego jak również Wadowicami od strony północnej i Żywcem od strony południowej.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-07-23 17:48:51  |   komentarzy
Namiot Pinguin STORM 4

Namiot Pinguin STORM 4

Namiot Pinguin STORM 4 - to bardzo interesujący namiot tunelowy ze stelażem zewnętrznym. Przeznaczony dla 4 osób. Doskonale wykorzystano przestrzeń wnętrza namiotu. Waga namiotu nie jest wielka biorąc pod uwagę objętość namiotu.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-07-19 20:25:34  |   komentarzy
Indie. W poszukiwaniu sacrum.

Indie. W poszukiwaniu sacrum.

Nie jest łatwo oddać ducha i atmosferę kraju, w którym w codziennym życiu towarzyszy odczucie głebokiej obecności sacrum. Najlepiej da się to zrobić przez zdjęcia: twarze obcych osób pełne są wrażeń, w skupieniu wykonywane gesty w czasie modlitwy, ujmują nieskomplikowaną formą, a monumentalne świątynie i egotyczne krajobrazy sprawiają fantastyczne wrażenia. Fotografie są dopełniane przez komentarze, powodujące że kraj i mieszkający w nim ludzie stają się bliżsi. Album pozwala wejść w świat nieogarniony, tajemniczy i pełen głębi.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-07-17 20:06:26  |   komentarzy
Namiot 3-osobowy Beaver 3 High Peak

Namiot 3-osobowy Beaver 3 High Peak

Kupując namiot oczekujesz wygodnego odpoczynku na biwaku, i to nawet dla trzech osób? Namiot Beaver 3 firmy High Peak to najlepsze potwierdzenie na to, że biwakowanie może stać się przyjemnością w najlepszej formie.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-07-12 19:39:47  |   komentarzy
Wałkowanie Ameryki

Wałkowanie Ameryki

Największe na świecie mocarstwo czy gigant, któremu chwieją się nogi? Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami dochodzą swojego prawa? Bezpieczne miejsce dla imigrantów czy miejsce, w którym obcokrajowcy traktuje się z góry inaczej? Neutralne światopoglądowo państwo czy kraj fanatyków religijnych? Jaką prawdziwą twarz mają Stany Zjednoczone? I jacy są jej mieszkańcy? Inteligentni, życzliwi, otwarci, bezpośredni i optymistyczni? A może niedouczeni, zarozumiali, ograniczeni, nietolerancyjni i aroganccy? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy pełni kompleksów?

Przez 2beinspired.pl   |  2018-07-09 19:19:36  |   komentarzy
Ostatni maraton. Piotr Kuryło

Ostatni maraton. Piotr Kuryło

Piotr Kuryło to laureat Kolosa 2011 w kategorii "Wyczyn Roku". Nagrodzony Nagrodą Publiczności za najlepszą prezentację, a także Nagrodą Dziennikarzy podczas finału Kolosów 2011

Przez 2beinspired.pl   |  2018-06-28 12:35:01  |   komentarzy
Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego

Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego

Przełożona na kilkanaście języków i zaliczana do setki najlepiej sprzedających się książek podróżniczych w ostatnich latach. Opowieść o jednej z najsławniejszych ekspedycji XX wieku. Przedstawia historyczną już wyprawę Piotra Chmielińskiego, pierwszej osoby, która przepłynęła całą Amazonkę: od źródeł do ujścia. Przedstawiony jest każdy kilometr ekspedycji. Wyprawa została odtworzona na kanwie notatek Joe Kanea - jedynego z członków międzynarodowej ekipy, który dotrzymał kroku odważnemu podróżnikowi podczas trwających niemal 6 miesięcy walk z niebezpiecznym żywiołem.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-06-25 19:44:21  |   komentarzy
Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery

Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery

Dotrzeć na koniec świata, aby męczyć się uciążliwą jazdą na rowerze i jeść kolejne porcje makaronu z makaronem? Poruszać się przez długi okres czasu przez śnieżne góry Alaski, uważnie patrząc za głodnymi niedźwiedziami? A na dodatek robić to z własnych funduszy, a oprócz tego, dla przyjemności? Dla wielu z nas to czyste szaleństwom, jednak na szczęście nie dla Piotra Strzeżysza!

Przez 2beinspired.pl   |  2018-06-11 19:14:48  |   komentarzy
Indonezja. Po drugiej stronie raju

Indonezja. Po drugiej stronie raju

Palmy z kokosami na pełnej słońca piaskowej plaży, wokół woda o niesamowitym kolorze turkusowym i kolorowe łódki uśmiechających się rybaków. Indonezja - tropikalny odlot, idealne miejsce dla egzotycznych wakacji. Czy raj ten jest bez skazy, jeżeli poznamy go lepiej?

Przez 2beinspired.pl   |  2018-06-06 19:10:11  |   komentarzy
XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę

XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę

Marcin Kubica i Justyna Adamus-Kowalska zwyciężają w XVI Biegu na Hrobaczą Łąkę.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-06-06 18:54:20  |   komentarzy
Końca świata nie było

Końca świata nie było

Anita Demianowicz w swojej książce "Końca świata nie było" wysyła do nas zaproszenie w wyśmienitą wyprawę po Ameryce Środkowej. W poszukiwaniu prawdy o tym miejscu na świecie. Pokazuje nam jacy są ludzie zamieszkujący te tereny. Jakie posiadają zwyczaje i jak wygląda ich normalny dzień. Jest to też podróż do środka samego siebie w poszukiwaniu głosu z wewnątrz. O tym, że nie wolno nigdy rezygnować z własnych marzeń. Porzucić można porządną pracę i rozpocząć swoje osobiste podróże. Autorka przedstawia, że opłaca się to zrobić! Warto doprowadzić do spełnienia własnych marzeń.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-05-29 20:25:52  |   komentarzy
Jugosławia. Rozsypana układanka

Jugosławia. Rozsypana układanka

Na naszym forum jest wielu miłośników terenów byłej Jugosławii. Kraju, który nie tak dawno, przez wielu postrzegany był za doskonały. Jeden człowiek poskładał w jeden element układankę różnych narodów i grup etnicznych, kultur i religii, alfabetów i języków. Na długi okres czasu, w ramach projektu zwanego Jugosławia, okiełznał całą tą wybuchową mieszankę. Nie da się ukryć, że rządy jego posiadały elementy nieludzkiej dyktatury. Do chwili póki żył, całe państwo funkcjonowało bez większych problemów.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-05-24 11:37:56  |   komentarzy
Podręcznik Przygody Rowerowej - Anna Maciąg, Robert (Robb) Maciąg
info

Podręcznik Przygody Rowerowej - Anna Maciąg, Robert (Robb) Maciąg

Inaczej wygląda świat oglądany z perspektywy siodełka rowerowego aniżeli z samochodu. Podróżowanie na rowerze sprzyja powstawaniu niezapisanych w przewodnikach, fantastyczne trasy rowerowych. Autorzy książki to doświadczeni podróżnicy rowerowi. Razem przebyli na rowerach niemal 25 tys. kilometrów, odwiedzając przeszło 20 państw. W książce można odszukać relacje z wycieczek na Bałkany, do Mongolii, Sudanu czy Wietnamu. Porady na temat ich organizacji wypraw, informacje o kulturze. Rowerem można dotrzeć w każde miejsce na świecie - takie jest przesłanie tej lektury.

Przez 2beinspired.pl   |  2018-05-15 21:55:30  |   komentarzy
GoTogether - podróżuj razem
info

GoTogether - podróżuj razem

Planujesz z rodziną wyjście w góry, ze znajomymi chcesz zdobywać szczyty Tatr, podziwiać urocze Beskidy, zainstaluj w swoim smartfonie aplikację GoTogether.

Przez 2beinspired.pl   |  2017-03-24 20:34:50  |   komentarzy
Sprzeciw dla strefy przemysłowej w Lipniku
info

Sprzeciw dla strefy przemysłowej w Lipniku

Zwracam się do Was jako mieszkanka Lipnika, ale też osoba kochająca przyrodę, piękno i majestat gór.

Przez 2beinspired.pl   |  2017-03-24 20:14:07  |   komentarzy
Kurtki w góry

Kurtki w góry

Kurtki w góry, kurtki trekkingowe. Jakkolwiek byśmy je nazywali są nam potrzebne w górach. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat kurtek,które zabieracie w góry!

Przez 2beinspired.pl   |  2016-12-06 22:43:33  |   komentarzy
Namiot turystyczny Tobago 3  Hi-Tec

Namiot turystyczny Tobago 3 Hi-Tec

Namiot turystyczny Tobago 3 marki Hi-Tec jest przeznaczony dla trzech osób. Tropik składa się z polisteru 190T / PU 3000, natomiast w środku znajdziemy poliester oddychający 180T. Stelaż wykonany jest z włókna szklanego a podłoga z polietylenu. Producent podaje odporność na wodę namiotu na poziomie 3000 mm H2O.

Przez 2beinspired.pl   |  2016-05-05 20:13:03  |   komentarzy
Konkurs - Foto majówka

Konkurs - Foto majówka

Zapraszamy do foto-konkursu, w naszym serwisie!

Przez 2beinspired.pl   |  2015-04-22 20:47:22  |   komentarzy
Zwyciężcy Konkursu - II Oblężenie Warowni Inwałd
info

Zwyciężcy Konkursu - II Oblężenie Warowni Inwałd

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Oto lista laureatów i prawidłowa odpowiedz w na pytanie konkursowe.

Przez 2beinspired.pl   |  2014-09-04 18:28:45  |   komentarzy
Konkurs -  II Oblężenie Warowni Inwałd

Konkurs - II Oblężenie Warowni Inwałd

Zapowiadany konkurs związany z II-gim Oblężeniem Warowni Inwałd. Zapraszamy do zabawy!

Przez 2beinspired.pl   |  2014-09-01 21:20:57  |   komentarzy

Polecane strony