Strona główna  /  Informacje  /  Końca świata nie było

Końca świata nie było

Końca świata nie było

 

Anita Demianowicz w swojej książce "Końca świata nie było" wysyła do nas zaproszenie w wyśmienitą wyprawę po Ameryce Środkowej. W poszukiwaniu prawdy o tym miejscu na świecie. Pokazuje nam jacy są ludzie zamieszkujący te tereny. Jakie posiadają zwyczaje i jak wygląda ich normalny dzień. Jest to też podróż do środka samego siebie w poszukiwaniu głosu z wewnątrz. O tym, że nie wolno nigdy rezygnować z własnych marzeń. Porzucić można porządną pracę i rozpocząć swoje osobiste podróże. Autorka przedstawia, że opłaca się to zrobić! Warto doprowadzić do spełnienia własnych marzeń.

 

Anita Demianowicz pisze o własnych doświadczeniach, podróżach,tradycjach, zabytkach. Głównym tematem są jednak osoby poznane w czasie podróży. Opisuje zarówno tych będących na miejscu, a także o turystach wciągniętych w wir podróży. Wspomina także o sobie samej, przekłada na papier własne przemyślenia oraz opisuje pokonywanie osobistych słabości. "Końca świata nie było" jest miłą i pisaną lekkim piórem lekturą. Zdjęcia zawarte w książce to tak na prawdę tak samo istotna część tej książki jak jej treść.  

Anita Demianowicz po pięciu lat pracy w korporacji postanowiła zmienić swoje życie. Nabyła bilet, spakowała plecak i wyjechała do Ameryki Środkowej. Odwiedziła Gwatemalę, Honduras, Meksyk i Salwador. Uczyła się języka hiszpańskiego i mieszkała u miejscowych rodzin. W taki sposób poznała lepiej ludność miejscową i ich zwyczaje. U nich spędziła Wielkanoc i Boże Narodzenie, udział brała w barwnych i hucznych procesjach. Przemieszczała się tak zwanymi chicken busami. A spotkane wulkany stały się jej nową pasją. Wspięła niemal na każdy, który stanął na jej drodze. W dżungli tropiła czarną pumę. W dawnej stolicy państwa Majów udział brała w uroczystościach związanych z końcem świata przepowiadanym w ich kalendarzu. To opowieść nie tylko o podróży do świątyń Majów, na szczyty czynnych wulkanów i wiosek zamieszkiwanych przez Garifunów, jednak także o podróży do własnego ja, poszukując celu życia, o osobistej drodze do szczęścia. Podróż do Ameryki Środkowej to początek wielkiej podróżniczej przygody autorki.

Kup książkę!

źródło: FDK Zaloguj lub zarejestruj się, aby dodać sugestię

Podziel się z przyjaciółmi:


Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


zwyciezcy-konkursu-ii-oblezenie-warowni-inwald

Zwyciężcy Konkursu - II Oblężenie Warowni Inwałd

konkurs-ii-oblezenie-warowni-inwald

Konkurs - II Oblężenie Warowni Inwałd

sprzeciw-dla-strefy-przemyslowej-w-lipniku

Sprzeciw dla strefy przemysłowej w Lipniku

konkurs-foto-majowka

Konkurs - Foto majówka