Strona główna  /  Informacje  /  Podręcznik Przygody Rowerowej - Anna Maciąg, Robert (Robb) Maciąg

Podręcznik Przygody Rowerowej - Anna Maciąg, Robert (Robb) Maciąg

Podręcznik Przygody Rowerowej - Anna Maciąg, Robert (Robb) Maciąg

 

Inaczej wygląda świat oglądany z perspektywy siodełka rowerowego aniżeli z samochodu. Podróżowanie na rowerze sprzyja powstawaniu niezapisanych w przewodnikach, fantastyczne trasy rowerowych. Autorzy książki to doświadczeni podróżnicy rowerowi. Razem przebyli na rowerach niemal 25 tys. kilometrów, odwiedzając przeszło 20 państw. W książce można odszukać relacje z wycieczek na Bałkany, do Mongolii, Sudanu czy Wietnamu. Porady na temat ich organizacji wypraw, informacje o kulturze. Rowerem można dotrzeć w każde miejsce na świecie - takie jest przesłanie tej lektury.

 

Czy można coś jeszcze odkryć w świecie, który już dawno pozostał odkryty? Kogo można spotkać na drogach, po jakich każdego dnia przemieszczają się tysiące ludzi? Co nas może zaskoczyć? No i jak porządnie się przygotować do takich wypraw? Odpowiedzi na te i bardzo wiele innych pytań znaleźć można w Podręczniku przygody rowerowej.

Autorzy dzielą się w nim nabytymi doświadczeniami podczas wielu wycieczek, w wielu różnych miejscach na świecie. Służą radą, jaki kierunek wyselekcjonować i w jaki sprzęt zaopatrzyć się, jak zorganizować wycieczkę na rowerze i w jaki sposób ją przeżyć. Ostrzegają przed możliwymi niebezpieczeństwami i niedogodnościami, jak również pokazują, jak należycie ich unikać.

Książka nie ma zanudzającej teorii, autorzy są skupieni tylko na aspektach praktycznych życia rowerzysty długodystansowego. Najważniejsze jest jednakże to, że zachęcają do rowerowych wycieczek. Na osobistym przykładzie ukazują, że każda wycieczka jest bliżej aniżeli myślisz!

 

Anna Maciąg, Robert Maciąg - W roku 2006. wyjechali w nie krótką drogę do Indii na własnoręcznie złożonych rowerach. Wyprawa zajęła im piętnaście miesięcy i odmieniła ich funkcjonowanie tak bardzo, że gdy wrócili nie mogli usiedzieć w domu i znowu wyruszyli w drogę. Nie była to byle jaka droga - opiewający legendami Jedwabny Szlak. Przez te wspólne lata przejechali razem ponad 22 tysiące kilometrów i odwiedzili przeszło dwadzieścia państw. Od roku 2011 mieszkają w Krainie Wygasłych Wulkanów w Górach Kaczawskich. Prowadzą wykłady o świecie dla uczniów podstawowych szkół i gimnazjów. W czasie wolnym snują następne podróżnicze plany, piszą artykuły do rowerowej prasy, a także książki.

 

Kup przewodnik

  Zaloguj lub zarejestruj się, aby dodać sugestię

Podziel się z przyjaciółmi:


Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


zwyciezcy-konkursu-ii-oblezenie-warowni-inwald

Zwyciężcy Konkursu - II Oblężenie Warowni Inwałd

konkurs-ii-oblezenie-warowni-inwald

Konkurs - II Oblężenie Warowni Inwałd

sprzeciw-dla-strefy-przemyslowej-w-lipniku

Sprzeciw dla strefy przemysłowej w Lipniku

konkurs-foto-majowka

Konkurs - Foto majówka