Temat: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

W najbliższą sobote wybieram się penetrować zachodnią część BM smile
Początek trasy będzie miał miejsce na Przełęczy Kocierskiej.Zielonym a następnie czerwonym  szlakiem pujdę na Wielką Bukową, Małą Bukową, Przełęcz Bukowska, Palenica, Porąbka, Kozubnik, Żar, Kiczera, Cisowa Grapa, Kocierz, Beskid i wróce na Przełęcz Kocierską smile

Czy ktoś szedł już dokładnie tą trasą ? Ile czasu mi ona zajmie ? Pytam gdyż jak już pisałem kiedyś nigdy jeszcze nie byłem dalej na zachód niż właśnie na Przełęczy K. smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

2

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

Kawałek Żar - Kocierska zajął nam "na ciężko" podczas przejścia MSB 4:30h. Reszty Twojej planowanej trasy nie pamiętam bo szedłem tamtymi ścieżkami..... lata temu wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

3

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

teksanski plan masz ambitny trasa spora mysle ze powinienes ja zrobic w jakies 8 góra 9 godz. Szlak zielony na tym odcinku nie jest zbyt wymagający poza podejsciem z przełeczy Targanickiej tutaj troszke stromo.Poza tym niema na nim zbyt wielu punktów widokowych jedynie Kocierz ,przeł Targanicka , i Wielki Bukowiec i kilka przecinek z których cos tam widac była tam kiedys słynna Aleja Limbowa niestety niewiele z niej juz zostało schodząc z Palenicy bedzie w lesie  Krzyz . Dobrze by było tutaj cos pokombinowac aby nie isc do centrum Porąbki duzo asfaltu i stracisz sporo czasu na dojscie do Kozubnika. Z Kozubnika masakryczne podejscie pod Zar z tego miejsca czerwony szlak również nie ma stromych podejsc ,widoki przednie z Zaru i Kiczery uwazam ze to jedne z lepszych punktów widokowych w Beskidzie Małym od Kiczery do Kocierza niewiele juz widac zaraz za Kiczera jeszcze była spora przecinka i z drogi dosc fajny widok na zbiornik  szczytowy w sumie od Kiczery szlak według mnie jest troszke monotonny nie ma prawie zadnych ciekawostek trafisz jeszcze na ruiny starego szałasu pasterskiego tuz przy szlaku . Życze powodzenia udanej wyprawy

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

4

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

Aleja Limbowa jest poza szlakiem. Natomiast, jeśli chodzi o podejście na Żar z Kozubnika, to preferujesz szlak niebieski, czy czerwony, wzdłuż Jez. Miedzybrodzkiego?

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2011-03-11 19:51:16)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

5

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

Szedłem tą trasą zimą w styczniu 2009r w półmetrowym śniegu na całej trasie.
Start był szlakiem zielonym z Zapory (Żarnówka)-)( Kocierska-Żar-Zapora (Żarnówka).  Przystanki (odpoczynki) miałem na )( Kocierskiej i na Żarze. Całość zajęła mi około  9 godzin marszu. Trasa ma długość 26,3km
Podgląd przewyższeń po kliknięciu na link. Powodzenia teksanski
https://picasaweb.google.com/lh/photo/r … directlink
Nie zgadza się na wykresie wyjście i zejście, ale w tym dniu ciśnienie atmosferyczne szalało i wskazania wysokości się zmieniały, ale przewyższenia i długość daje obraz trasy. Nie należy ta "pętla wokół Kocierza do łatwych" smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

6

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

Z Kozubnika co wiem był dziko malowany niebieski no mozna powiedziec jasno niebieski . Piszac teksanskiemu myslałem własnie o nim . Ja osobiscie nie preferuje szlaków i na Zar z Kozubnika wychodze obok dawnej hali sportowej gdzie trenowała na zgrupowaniach kadra  polskich siatkarzy  obok resztek szklarni ogrodnika pracujacego w osrodku wzdłuz potoku i zbiornika zasilajacego w wode osrodek w czasach jego swietnosci i wychodze wprost na budynek który był kiedys stacją meteo niewiem czy do dzis pełni ta funkcje wiem ze jest tam teraz restauracja meteo. A Aleja Limbowa wiem ze jest ale niewiele tych Limb zostało .

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

7

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

kris_61 napisał/a:

Aleja Limbowa jest poza szlakiem. Natomiast, jeśli chodzi o podejście na Żar z Kozubnika, to preferujesz szlak niebieski, czy czerwony, wzdłuż Jez. Miedzybrodzkiego?

Myślę że wybiore szlak niebieski bo będzie dużo szybciej.

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

8

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

MK dzieki za obraz trasy! Nie wiedziałem że aż 26km mnie czeka hmm hehe

Ferdynans Dzięki za dokładny opis trasy smile pamiętam że kiedyś też dokładnie opisałeś mi trasę  do Zimnej Wody i dzięki niemu tam pierwszy raz trafiłem od zielonego wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

9

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

Teksanski 26km jest idąc szlakiem zielonym i czerwonym, zamykając pętlę.
Idąc niebieskim z Kozubnika trochę trasę skrócisz. Powodzenia.
Z tego co się dowiedziałem, to ktoś z forum chce Cię na trasie spotkać. Może mu się uda natknąć na Ciebie, życzę Wam tego big_smile Ten ktoś, jest już dzisiaj na Potrójnej smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

10

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

MK Ooooo ciekawe kogo masz na myśli ?;) No trasa będzie spora to może i kogoś się uda spotkać wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

11

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

Doniesiono mi około 17.30, że spotkanie na szlaku bardzo możliwe  lol  to tzrymam kciuki  big_smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-03-11 23:06:15)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

12

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

Wróciłem !!! wink Pogoda była super !
Wieczorkiem napiszę relację i dodam zdjęcia do albumu wink

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

13

Odp: 12 marca sobota - Przełęcz Kocierska -Pętelka

teksanski napisał/a:

Wróciłem !!! wink Pogoda była super !
Wieczorkiem napiszę relację i dodam zdjęcia do albumu wink

I co? Do spotkania doszło? Ciekawi jesteśmy, jak wydoliłeś na pętelce? Ja tez mama na oku taka trasę, tylko czekam na długi dzień, by się nie spieszyć.
Pozdrawiam smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .