1

Temat: "Kościół leśny" został zabytkiem archeologicznym

Teren tak zwanego kościoła leśnego w masywie Błatniej w Beskidach, gdzie w okresie kontrreformacji w XVII wieku gromadzili się luteranie na nabożeństwach, został uznany za zabytek archeologiczny – poinformował Jan Knieżyk z Towarzystwa Miłośników Jaworza.

więcej tutaj: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/sl … omosc.html

2

Odp: "Kościół leśny" został zabytkiem archeologicznym

spoko. Mogliby sie tylko zajac odchwaszczaniem tego bo zarasta. Mnie ciekawi jak wygladala ta konspiracja np. na Koziej Gorze czy tu na stokach Wysokiego. Troszke ludzi tam musialo przyjsc potajemnie, grozily sankcje a juz o odglosach innych niz zwierzece nie wspomne - przeciez to musialo niesc w strone Jaworza przez Borowine czy w druga strone do Wapienicy? smile

3

Odp: "Kościół leśny" został zabytkiem archeologicznym

ooo temat mi nie znany Dzięki za niusa Akall

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

4

Odp: "Kościół leśny" został zabytkiem archeologicznym

To ciekawe .Leśne kościoły .
http://pl.wikipedia.org/wiki/%22Le%C5%9 … _Beskidach

5

Odp: "Kościół leśny" został zabytkiem archeologicznym

Stół ołtarzowy „Jan” mam nieomal za chałupką  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

6

Odp: "Kościół leśny" został zabytkiem archeologicznym

nigdy nie słyszałam o "leśnych kościołach" - ciekawy temat smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

Odp: "Kościół leśny" został zabytkiem archeologicznym

nena napisał/a:

nigdy nie słyszałam o "leśnych kościołach" - ciekawy temat smile

Kiedy będziesz w odwiedzinach u mnie wizyta przy stole murowana smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

8

Odp: "Kościół leśny" został zabytkiem archeologicznym

jolanta napisał/a:
nena napisał/a:

nigdy nie słyszałam o "leśnych kościołach" - ciekawy temat smile

Kiedy będziesz w odwiedzinach u mnie wizyta przy stole murowana smile

oczywiście Jolu, z wielką chęcią go zobaczę smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/