26

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

dla Info zamczysko jest na działkach prywatnych 540/3, 540/2 i chyba na 540/1

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

To już jutro! Jutro ma być pogoda, w miarę słonecznie , ciepło(ok.14 stopni), bez deszczu,więc powinno się udać!!!szkoda tylko że oprócz niezawodnego MK i być może Bacy oraz Świstaka(zpowiadali że jest szansa iż się pojawią)reszta -bardzo liczne grono forumowiczów, nie zainteresowała się akcją- ale no comment. Przeciez nie ważna jest ilość ale jakość- damy jakoś rade! i ocalimy zabytek Beskidu Małego na skalę całych Karpat, przed całkowitym upadkiem! zgodnie z dewizą Marka - Zróbmy razem , by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.Najczystszym, zadbanym, pokazujacym swe piekno i (w tym przypadku)HISTORIĘ. smile . TAK MARKU JUTRO OCALIMY CZEŚĆ HISTORII NASZEGO PIĘKNEGO BESKIDU MAŁEGO!!!do dzieła!hej!

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-04-15 22:08:33)

28

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

ja jutro będę z grupą Harnasiu Przyprowadzę ci kilka osób wink

Nie wiesz czy samochodem można podjechać na Żar ? Czy MK coś tam działał?

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

29

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Życzę powodzenia smile Ja niestety sobotę mam roboczą neutral

30

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Dariusz Tlałka napisał/a:

Życzę powodzenia smile Ja niestety sobotę mam roboczą neutral


A ja "uczoną"  neutral   ale trzymam kciuki za powodzenie Waszego dzieła  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

opis dojazdu na Żar zamieścił już MK w poście nr.20

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Akcja - START!!! , WYJAZD,   I NIC NAS NIE ZATRZYMA!  SZAŁASIKU WYTRZYMAJ JESZCZE TROCHE PRZED CAŁKOWITYM ZNISZCZENIEM , POGOTOWIE RATUNKOWE JUŻ NADCHODZI!!!!!!!!!!!!!!!!........................hej!

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-04-16 07:17:53)

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

No i sie udało!!!!!!!!!!!szałas ocalony, by nie rzec że wygląda prawie jak nowy , tylko bez zadaszenia. pozostały jeszcze tylko prace "kosmetyczne"(ale to za miesiąc). W ciągu 5 godzin, od 11.00 do 16.00, banda "współczesnych" Wołochów WARYJOTÓW, zrobiła prawie całą robote!(chyba nawet "starożytnym"Wołochom tak szybko nie szło stawianie tych szałasów).Kochani WARYJOCI BESKIDZCY ( MK, BACA, KASIA BB-miło było poznać nową forumowiczke, GRUPA PRZYPROWADZONA PRZEZ BACE Z ANDRYCHOWSKIEGO TECHNIKUM, CHŁOPCY Z "SZKOLNEGO KLUBU SPORTÓW SIŁOWYCH I TURYSTYKI GÓRSKIEJ- KOCIERSKIE HARNASIE"LO ANDRYCHÓW:DOMINIK, BARTEK,MARCIN i ADRIAN, PEDAGOG WŁADZIU wraz z synem ADRIANEM i KASIĄ, AGATKA )wielkie brawa i wielkie uznanie dla Was, byliście wspaniali!!!!!!!!!bardzo Wam dziekuje!akcja i atmosfera - jak zwykle SUPER!!  zdjęcia pojawią się już niebawem (dziś lub jutro), jeszcze raz wielkie dzięki Wszystkim , za wszystko, to był bardzo piękny dzień, pozdrawiam, hej!!!      i na koniec specjalne podziękowania dla CYSORZA BESKIDU MAŁEGO-MK - Marku bez Twojej pomocy przy tej akcji, pewnie ten sukces  nie byłby możliwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-04-16 19:13:07)

34

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Pogotowie ratunkowe nadeszło i uratowało big_smile

Dzięki Ci Harnasiu za całą akcję, za wspaniałą ekipę jaką zorganizowałeś smile
Dzięki Ci Baco za swoją ekipę smile
A przede wszystkim dziękuję naszym pięknym uczestniczką akcji:
Agatce, Kasi, i Kasibb forumowiczce z Zatora
Kasiubb  miło mi było ponownie po roku i 3 miesiącach Cię spotkać, ale świat jest mały:D
Dodam że Kasiabb była dzisiaj jedyną forumowiczką, która dotarła indywidualnie (czyli samotnie) i była pierwsza na miejscu akcji big_smile
Pogoda przepiękna, akumulatory naładowane. Niech żałują wszyscy co nie byli i nie uczestniczyli w akcji smile
Nie wiecie co straciliście big_smile
Fotki z akcji:

https://lh5.googleusercontent.com/_uQ7YH3fqr4A/TanFxsOFpjI/AAAAAAAAAVM/UHDUnBeo1jg/s640/IMG_7519.JPG

Ostatnio edytowany przez MK (2011-04-16 19:39:47)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

35

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Gratuluję wszystkim uczestnikom akcji szałas pod Cisowymi Grapami   big_smile 

Nie mogłam być fizycznie z Wami, ale wspierałam Was duchem  smile

Pokazaliście, że wspólnym wysiłkiem można wiele zdziałać. Wielkie gratki dla całej ekipy  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Kasiubb, jak możesz to proszę prześlij mi na PW numer telefonu do Twojego męża, jak Ci wspominałem też jestem fanem kolarstwa i chętnie umówiłbym się z Twoim meżęm na jakąś wyprawe rowerową, jeśli oczywiscie można?pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wielką pomoc przy ruinach szałasu, hej!

37

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

38

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Ogromne gratulacje, szkoda, że nie dałem rady być z Wami, ale nie wszystko da się ogarnąć... Szałas wygląda teraz elegancko!

39

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Naprawdę wielki szacun. Zrobiliście kawał dobrej roboty. Niech tego typu akcje staną sie wizytówka forum. smile

40

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Ja również gratuluję wszystkim uczestnikom akcji pod Cisowymi Grapami smile. Niestety ze względów osobistych nie mogłam z Wami tego dnia być... . Wykonaliście kawał dobrej i pięknej roboty chłopaki ! i To niesamowity wyczyn zrobić w ciągu pięciu godzin tak dużo, ale widać, że przydało się tu zdobyte doświadczenie przy oczyszczaniu ruin na Jawornicy wink. Jeszcze raz gratuluję ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

41

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Świetna wykonana praca.

Jak oglądam to co było przed ze starych zdjęć a nawet z tego samego dnia z godz 9:30, bo wtedy zameldowaliśmy się z moją grupą przy ruinach po raz pierwszy a to co zostało finalnie zrobione to robi respect.

Fotki rzucę później

Ostatnio edytowany przez baca (2011-04-17 13:36:29)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

42

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Jesteście WIELCY smile

43

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

MK potwierdzam informację, iż szałas kamienny znajduje się na działce prywatnej. Jest to działka o numerze 5761 i podlega ona pod Nadleśnictwo Andrychów, Leśnictwo Roztoka (tel. 33 810-61-22). Warto by było się skontaktować przed następną akcją z leśniczym z tego terenu, aby namierzyć właściciela. Leśniczy z Międzybrodzia Bialskiego najprawdopodobniej wprowadził cię w błąd.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

44

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Ok dorzucam fotosy z mojego wypadu i z prac na górze

https://lh4.googleusercontent.com/_A22hZot4HrQ/TarrXqjTZEI/AAAAAAAAFhI/H4Syia45cq0/wielka%20puszcza%2C%20d%C5%82ugie%20%C5%82%C4%85ki%2C%20prze%C5%82%20przys%C5%82op%2C%20cisowe%20grapy%2C%20wielka%20puszcza%20134.jpg

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Baca a zdjęcia od 101 do 106 to co przedstawiają?(czyzby kolejne jakies pozostałości kamiennej budowli w BM?) i gdzie dokładnie się znajdują?

46

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

tak , tak To są ruiny szałasu kamiennego na Długich Łąkach wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Byłem tam wiele razy ale trenując rowerem, więc chyba dlatego ich nie widziałem, wybiorę się tam na trening w tym tygodniu, ale tym razem zejde z mojego stalowego rumaka i poszukam tych ruin, a może jakieś namiary gdzie dokładnie sie znajdują, w której stronie Długich Łąk? jesteś pewien że to szałas kamienny? bo jak tak to kolejna akcja- Długie Łąki lol  lol  lol

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-04-17 18:36:06)

48

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Ja również gratuluje świetnej akcji smile

49

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

harnaś wołoski napisał/a:

Byłem tam wiele razy ale trenując rowerem, więc chyba dlatego ich nie widziałem, wybiorę się tam na trening w tym tygodniu, ale tym razem zejde z mojego stalowego rumaka i poszukam tych ruin, a może jakieś namiary gdzie dokładnie sie znajdują, w której stronie Długich Łąk? jesteś pewien że to szałas kamienny? bo jak tak to kolejna akcja- Długie Łąki lol  lol  lol

Muszę to jeszcze potwierdzić w kilku źródłach i jak będę miał 100% pewność to dam znać

Póki co skończy jeden temat, ale tak jak wcześniej pisałem musimy prawne szczegóły dograć Patrz post 43

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

50

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

No gratuluję udanej akcji!!! Forumowicze znów widać w natarciu na Beskid Mały big_smile Nieskromnie dodam, że będąc z Iskarią i Agatką przez weekend na Potrójnej, byliśmy kilkukrotnie pytani przez ludzi, czy my też jesteśmy z tego forum co działało na Cisowych Grapach wink Z dumą odpowiadaliśmy, że tak big_smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach