1

Temat: Radni zlikwidowali schronisko w Lanckoronie

Od 1 września br. Schronisko Młodzieżowe w Lanckoronie zostanie zlikwidowane i w najbliższej przyszłości sprzedane - zdecydowali radni powiatowi.

Działalność Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przez ostatnie lata przynosiła straty. Stąd też zarząd powiatu wyszedł z propozycją zlikwidowania placówki. Już w ubiegłym miesiący Rada Powiatu podjęła uchwałę intencyjną w tej sprawie. Do podjęcia ostatecznej decyzji konieczna była opinia związków zadowodowych oraz małopolskiego kuratora oświaty.

Jak się okazuje, negatywną opinię w sprawie zlikwidowania schroniska wydał tylko wadowicki odział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Pozostałe organy pozytywnie zaakceptowały propozycję lub w ogóle nie zajęły stanowiska.

Starosta Jacek Jończyk przekonywał podczas sesji (18.04) radnych, że nie ma innego rozwiązania, gdyż do zarządu nie wpłynęła ani jedna oferta współprowadzenia schroniska, jego wynajmu, dzierżawy, czy innych form partycypowania w jego utrzymaniu.

To jednak zdaniem radnego Grzegorza Opyrchała, daje podstawy do obaw, że decyzja o likwidacji schoniska przyniesie więcej szkody niż pożytku. – Zlikwidujemy schronisko, wycenimy nieruchomość ponosząc tego koszty, a potem może się okazać, że nie ma chętnych do zakupu budynku – przekonywał. – Możemy sami strzelić sobie gola, bo wówczas schronisko nie będzie działać, ale będziemy zmuszeni do ponoszenia kosztów utrzymania budynku – dodawał.

Ostatecznie radni większością głosów podjęli uchwałę o likwidacji z dniem 31 sierpnia br. Przetarg na sprzedaż nieruchomości zostanie ogłoszony po wykonaniu operatu szacunkowego wartości obiektu. Pozyskane w ten sposób pieniądze, najprawdopodobniej zostaną przeznaczone na rozbudowę Szpitala Powiatowego w Wadowicach.


żródło Mamnewsa.pl

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

2

Odp: Radni zlikwidowali schronisko w Lanckoronie

szkoda... sad

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary