1

Temat: Wiosna w Małym

I pomyśleć, że rok temu o tej porze wąchałam krokusy na Chochołowskiej, a w tym musiał mnie zadowolić obchód własnego ogródka big_smile. No ale co zrobić ... Życie lubi nam sprawiać różne niespodzianki  ...  hmm .

Zostawiam mały albumik z zielonego niedzielno-poniedziałkowego spacerku wink. Było i słonecznie i mokro, jak na lany poniedziałek przystało wink.

https://lh5.googleusercontent.com/_rjFUpirYyGY/TbWasTTi_HI/AAAAAAAAIgc/wemCpowjOow/s800/100_2200.JPG

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

2

Odp: Wiosna w Małym

Udany spacerek mimo, że po własnym ogródku smile

Fajnie mieć BM w ogrodzie, albo ogród w BM-ie  wink

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-04-25 19:52:35)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Odp: Wiosna w Małym

jolanta napisał/a:

Fajnie mieć BM w ogrodzie, albo ogród w BM-ie  wink

albo szczęście  cool  big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

4

Odp: Wiosna w Małym

Jak widać można też robić długie wycieczki nawet po mikroświecie smile

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-04-26 07:10:14)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

5

Odp: Wiosna w Małym

Neno smile
Albumik Twój wywarł na mnie niesamowite wrażenie.
Ludzie szukają  piękna gdzieś daleko, za granicami swego domu, swej posesji, swej ojczyzny.
Nie dostrzegają piękna tego co mają przy sobie.
Albumik Twój utwierdził mnie tylko w tym, że warto dbać o swoje miejsce, mikro-makro świat i cieszyć się nim.
Jeżeli trafi się kiedyś wycieczka poza, to świetnie, ale satysfakcję ma przynosić miejsce gdzie mieszkamy i musimy być z niego dumni i zadowoleni. Słowa  Jolanty „Fajnie mieć BM w ogrodzie, albo ogród w BM-ie" są wg mnie jak najbardziej na miejscu. My możemy jedynie zazdrościć i z okien popatrzeć na BM co i tak jest szczęściem big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

6

Odp: Wiosna w Małym

MK napisał/a:

[...]Ludzie szukają  piękna gdzieś daleko, za granicami swego domu, swej posesji, swej ojczyzny.
Nie dostrzegają piękna tego co mają przy sobie.
Albumik Twój utwierdził mnie tylko w tym, że warto dbać o swoje miejsce, mikro-makro świat i cieszyć się nim.

bo "zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość ..." Marku smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

Odp: Wiosna w Małym

Już to pod zdjęciem pisałem: To prawdziwy Atlas Ogródkowej Fauny i Flory "  :-))) Super !!!  big_smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

Odp: Wiosna w Małym

I kto powiedział by dużo zobaczeć, to trzeba się daleko udać hmm Nena piękny ten twój mikro-makro świat smile Ja niestety mogę cieszyć się jedynie ze skrzypu polnego wrastającego w mój blok mieszkalny wink

9

Odp: Wiosna w Małym

Dariusz Tlałka napisał/a:

Ja niestety mogę cieszyć się jedynie ze skrzypu polnego wrastającego w mój blok mieszkalny wink

Darku a ja myślę, że jakbyś zrobił detektywistyczną rundkę wokół bloku z aparatem nastawionym na makro big_smile i zajrzał do każdej dziury big_smile, to oprócz skrzypu znalazłoby się tam na pewno jeszcze coś ciekawego zarówno zielonego jak i ruszającego się big_smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

10

Odp: Wiosna w Małym

Słońce za oknem i coraz bardziej zielony świat nie pozwala mi tak bezczynnie tylko leżeć i patrzyć w sufit hmm, dlatego wybrałam się dzisiaj na wilgotną łąkę tuż za moim domem, gdzie już od kilku dni nęciły mnie żółte plamy kaczeńców i duża kwitnąca dzika czereśnia ptasia big_smile.

https://lh6.googleusercontent.com/_rjFUpirYyGY/TbhIdJt5ndI/AAAAAAAAIyE/avHcwy10H5k/s800/100_2347.JPG
foto: nena

Z łąki jest również piękny widok na stoki Gancarza i Groń Jana Pawła II.

https://lh3.googleusercontent.com/_rjFUpirYyGY/TbhIf0jD15I/AAAAAAAAIyQ/4TweT7RzxCA/s640/Panorama%204.JPG
foto: nena

https://lh4.googleusercontent.com/_rjFUpirYyGY/TbhIeOiHKQI/AAAAAAAAIyI/XvpWT7pbGPE/s640/Panorama%201.JPG
foto: nena

Tuż za czereśniowym drzewem, nad strumykiem natknęłam się na piękną żmiję zygzakowatą, Prawdopodobnie wygrzewała się na suchej trawie. Widać sezon na żmije już otwarty. To było moje pierwsze (nie licząc tej, którą upolowaliśmy z profesorem na studiach, w celach naukowych oczywiście wink) spotkanie ze żmiją . Na szczęście nie spłoszyłam jej zbytnio i pozwoliła mi zrobić kilka fotek, po czym spokojnie się oddaliła. smile.

https://lh3.googleusercontent.com/_rjFUpirYyGY/TbhITA4yRfI/AAAAAAAAIxs/MjhRXndi0Yw/s800/100_2335.JPG
foto: nena

Pod kaczeńcem zostawiam albumik z dzisiejszego popołudnia na łące. Darku T. dziękuję za konsultację w sprawie skrzypów wink.

https://lh3.googleusercontent.com/_rjFUpirYyGY/TbhHkBx6aaI/AAAAAAAAIvs/0O6hhz1ywWY/s800/100_2281.JPG

Ostatnio edytowany przez nena (2011-04-27 20:31:34)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

11

Odp: Wiosna w Małym

Piękne zdjęcie żmii złapanej w kadr big_smile
Szkoda, że tak ładne stworzonko musi się bać człowieka, w którym niepotrzebnie urasta ona do wroga numer jeden
w lesie i na łąkach, a prawda jest zupełnie odwrotna. Naprawdę jest to przyjaciel człowieka, tylko umiejmy uszanować jej istnienie, a ona nam nic nie zrobi.
Ładny albumik smile

Ostatnio edytowany przez MK (2011-04-28 10:02:27)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

12

Odp: Wiosna w Małym

Ale Ci się to żmijowe spotkanie udało... i nie widać, aby ktokolwiek się bał wink
Ani fotograf, ani obiekt    big_smile
Pogoda cudna, zieleń już taka prawdziwie wiosenna, aż zazdrość bierze  smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-04-29 07:26:51)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

13

Odp: Wiosna w Małym

Nena fotki pierwsza klasa i to otoczenie zamieszkania smile Żmija nie jest groźna dla ludzi, dopóki jej się przypadkiem nie nadepnie. Jest to tak płochliwe zwierzęcie jak inne neutral Widzę wilgotną łąkę. Akurat dzisiaj śmigłem sobie na rowerku w okolice ruin zamku Wołek w celu przeczesania takiego zbiorowiska i ku mojemu zaskoczeniu już trafiłem nasięźrzała pospolitego "kwiat paproci" jako potwierdzenia stanowiska i to w liczbie kilkuset osobników smile smile smile Szkoda tylko że nie wziąłem sobie aparatu neutral

14

Odp: Wiosna w Małym

Żadne zwierzę nie zrobi nam krzywdy bez powodu. Musi się czuć zagrożone, napastowane , albo po prostu broni swoich młodych. Żmija była wyjątkowo przyjaźnie nastawiona. Pozwoliła mi podejść nawet bardzo blisko z aparatem na ok. 1 m. To jest zresztą bezpieczna i rozsądna odległość. Nawet nie zasyczała big_smile. Szkoda Darku , że nie zabrałeś aparatu. Byłyby na pewno piękne fotki smile. Gratuluję tak bogatego znaleziska nasięźrzała !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

15

Odp: Wiosna w Małym

nena napisał/a:

Szkoda Darku , że nie zabrałeś aparatu. Byłyby na pewno piękne fotki smile. Gratuluję tak bogatego znaleziska nasięźrzała !

Ja tu jeszcze wróce i zrobie foty jak na mnie przystało. Tego to nie mogę sobie darować big_smile

16

Odp: Wiosna w Małym

Dariusz Tlałka napisał/a:

Ja tu jeszcze wróce i zrobie foty jak na mnie przystało. Tego to nie mogę sobie darować big_smile

Wróć i napstrykaj ! big_smile. Zresztą rowerkiem to Ci nie zajmie długo big_smile. Z przyjemnością obejrzymy tu wszyscy tyle "kwitnących paproci" smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

17

Odp: Wiosna w Małym

Pozazdrościłem trochę Nenie i postanowiłem wybrać się na tradycyjny wiosenny spacerek na Pańską Górę. Kilka moich nieudolnych fotopstryków próbujących uwiecznić Panią Wiosnę u podnóża Małego po kliku w obrazek:

https://lh5.googleusercontent.com/_A1P4sIHvbR0/TbwleTmXWNI/AAAAAAAAI1k/wuVJikdMWTE/s800/DSCN7649.JPG

Dziękuję Nena za opisanie wszelkiej maści nieidentyfikowalnego dla mnie zielska lub kwiotków big_smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

18

Odp: Wiosna w Małym

Nie ma za co darkheush wink, cała przyjemność po mojej stronie big_smile. Bardzo fajny spacerek smile. A ja zazdroszczę Ci tego zbliżenia z mleczem big_smile. Piękny smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

19

Odp: Wiosna w Małym

Fajny darkheush spacerek, ładne zdjęcia smile
Zachęciliście mnie do odbycia wycieczki po swojej działce, jak wrócę z Beskidu Śląskiego.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

20

Odp: Wiosna w Małym

Niestety modele prognostyczne od dłuższego czasu prognozują atak zimy. Jak wiadomo proces wegetacji jest już w pełni zaawansowany, wiele roślin właśnie teraz kwitnie i taki atak zimy jest naprawdę niepokojący. Do tego dojdą wysokie sumy opadów deszczu a w nocy i w górach także śniegu. Modele mają tylko problem z ulokowaniem najniższych temperatur i największych sum opadów śniegu. W górach we wtorek i w nocy z wtorku na środę (także w Beskidach) mogą wystąpic snieżyce a temperatura w nocy z wtorku na środę może spaśc nawet do minus kilkunastu stopni. Miejmy nadzieję, że coś zmieni się na lepsze.

21

Odp: Wiosna w Małym

Pamiętam że jakiegoś roku były o tej porze śnieżyce, gdy wszystko było w zaawansowanym kwitnieniu, ale natura sobie jakoś radzi, gorzej z plonami neutral

22

Odp: Wiosna w Małym

Z doświadczenia wiem ze na 3 maja lubi sie ochłodzic i czesto tak bywało we wczesniejszych latach . I tak było 3 maja 2003 r wybrałem sie z Tatą do Arki Pustelnika na Królewiznie własnie w tym dniu obok niej powiesilismy kapliczke ,. Ranek był przepiękny niebo bez jednej chmurki na Leskowiec zmierzały tłumy wiernych na Msze większośc  w letnich ubraniach podkoszulki i krótkie spodenki sporo osób z dziecmi około południa przyszło załamanie pogody deszcz temperatura spadła o kilkanaście stopni, do schroniska nie dało się wepchac nawet zapałki. Wszyscy uciekali w szybkim tempie nie mieli kurtek swetrów nawet cienkiej pelerynki aż żal było patrzec na te zmoknięte i zmarznięte dzieciaki. Troszke odbiegam o tematu wiosny na ratunek wrzuce kilka fotek z niedzielnego spaceru w lesie już sie dosc mocno zazieleniło było mokro i mglisto fotki wyszły jak to Nena zwykle okresla tego typu zdjęcia Klimatyczne                                                       

Ostatnio edytowany przez ferdynans (2011-05-02 20:05:46)

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

23

Odp: Wiosna w Małym

Piękne fotki smile O ja, ciemiężyca zielona już się pojawiła big_smile

24

Odp: Wiosna w Małym

ferdynans napisał/a:

Troszke odbiegam o tematu wiosny na ratunek wrzuce kilka fotek z niedzielnego spaceru w lesie już sie dosc mocno zazieleniło było mokro i mglisto fotki wyszły jak to Nena zwykle okresla tego typu zdjęcia Klimatyczne

klimatyczne bardzo fredynansie, zwłaszcza ta gałązka zmokniętego buka smile, a ciemiężyca dorodna !  cool

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

25

Odp: Wiosna w Małym

Dwa albumiki i dwa oblicza wiosny w BM-ie  smile potwierdzają, że zawsze warto ruszyć się z domu  wink   big_smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-05-05 11:14:15)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile