1

Temat: Wiosenne widoczki ze stoków Gancarza

[...] Tu oczy obróciwszy ku złotemu słońcu
i ku białym obłokom na błękitnym niebie,
można świata zapomnieć i zapomnieć siebie -

utopić duszę całą w wód i lasów szumie 
i w tej upadającej bezkreśnej zadumie
chcieć śnić do życia końca i po życia końcu...

/Kazimierz Przerwa-Tetmajer/

https://lh3.googleusercontent.com/_FiF2og5eoh4/TcaUum3S8sI/AAAAAAAAEI4/iKcoGrpl19Q/s800/Panorama%209.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/_FiF2og5eoh4/TcaUtyXnmpI/AAAAAAAAEI0/5JbuohEWKus/s800/Panorama%208.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/_FiF2og5eoh4/TcaUtc1imfI/AAAAAAAAEIw/FpCkbQrK5-I/s800/Panorama%207.JPG

Każdy z nas ma chyba takie miejsce, gdzie może „utopić duszę całą i świata zapomnieć” ... smile. Zostawiam albumik z widoczkami z mojego ulubionego miejsca w BM-ie, które odwiedzam najczęściej i to nie tylko z racji tego, że mam do niego najbliżej, ale  również dlatego, że widoki stamtąd o każdej porze roku zachwycają swoją malowniczością, a kontakt z tutejszą przyrodą pozwala zrelaksować się lepiej niż w SPA big_smile i całkowicie zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. smile I chociaż o tym wzniesieniu w Beskidzie Małym raczej mało się mówi i pokazuje panoramy głównie w kierunku północnym i wschodnim m.in. na Kaczynę, Ponikiew czy Inwałd, niemniej jednak widoki ze stoków Gancarza na południe i zachód, m.in. w stronę Doliny Rzyczanki i Targanic zasługują, moim zdaniem, na zainteresowanie. smile

Reszta widoczków w albumie poniżej

https://lh6.googleusercontent.com/_FiF2og5eoh4/TcaUsjetEQI/AAAAAAAAEIs/gNKCeWPO_TA/s640/Panorama%206.JPG

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

2

Odp: Wiosenne widoczki ze stoków Gancarza

Super panoramki Neno  big_smile
Właśnie poprosiłem darkheush-a  o lekcje instruktażowe co do panoramek.
Już otrzymałem pierwszą pomoc  smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

3

Ładny albumik gratulacje

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

4

dziękuję smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

oj jak miło się zrobiło i ja też dziś Gancarz zwiedzałem a może się minęliśmy))) opis w relacjach po beskidzie małym

6

spoko zdjęcia Podopisywałem komentarze wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Nena Piękne te Gancarzowe panoramki smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2011-05-09 17:56:24)

8

Dziadek miał rację, robienie panoramek wciąga  wink

Cudności Nena, cudności...chce to zobaczyć na własne oczy  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

9

Jolu nie ma sprawy big_smile. Już dopisuję do naszej listy big_smile, zresztą ja Ci przecież obiecałam, że Cię tam zabiorę smile