1

Temat: Matura 2011

Chciałbym zwrócić uwagę na tegoroczne arkusze maturalne z geografii. Część pytań na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym dotyczyło Beskidu Małego. Do arkuszy dołączona była mapka - fragment mapy wydawnictwa Compass - Kaskada Soły.

Co sądzicie o pytaniach i poruszonych problemach?

Arkusze ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Ostatnio edytowany przez MF (2011-05-14 19:44:35)

2

Odp: Matura 2011

Dokładnie, aż siedem zadań z tegorocznej matury (w części podstawowej) i 8 zadań (w części rozszerzonej) dotyczyły Beskidu Małego big_smile, a dokładnie „Kaskady Soły”, terenów wokół Jezior Żywieckiego, Międzybrodzkiego i Czaniec. Wiele z nich należało zrobić na podstawie dołączonego do testu fragmentu mapy. My byśmy sobie z nimi na pewno bez trudu poradzili, ponieważ te tereny znamy najlepiej big_smile. Miło, że ktoś docenił nasze małe, ale jakże urokliwe pasmo górskie. smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

Odp: Matura 2011

No to wystarczy wpuścić kilka naszych forumowiczów na taką maturę i to dopiero by pokazali  co to znaczy wiedza na ten temat smile

4

Odp: Matura 2011

przeglądałem tą maturkę i powiem, że pomimo iż upłynęło sporo czasu odkąd miałem ostatnią geografię to wydaje mi się, że dzisiaj bym ją zaliczył wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

5

Odp: Matura 2011

szkoda, że nie wykorzystali materiałów z beskidmaly.pl