151

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ja będe w pierwszy weekend!

152

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

postaram sie być!!! smile , raczej na tą chwile obojetnie czy to będzie I czy II termin. gdyby mi cosik wypadło niespodziewanego , to dam wcześniej znać!!! smile pozdrawiam, hej!

153

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Witajcie Kochani!!!

Dziś w robocie ustaliliśmy z Ufokiem, że pierwsze spotkanie forumowiczów przy kapliczce odbędzie się w dniach 11/12 czerwca 2011. Wiem, że termin nie wszystkim będzie pasował, ale nikt na nikogo się nie obrazi za nie przybycie wink

Plan generalnie jest taki: 11 czerwca spotkanie u Staszka około godziny 16-17 i zabezpieczenie figury Chrystusa. Tu potrzebnych będzie kilku krzepkich chłopa do pomocy, bo figura swoje ważyć będzie. Nie obrazimy się również, jeśli pojawiłaby się na miejscu jakaś kucharka wink , która zapewniała by robolom catering wink Nocleg u Staszka. Myślę, że jutro Ufok wstępnie zaklepie termin u chatara. W niedzielę prace przy ścianach kapliczki, o ile pozwoli pogoda.

I tu pojawia się pytanie. Kto może być w tym terminie na Gibasach. Niekoniecznie na dwa dni, ale choć na jeden. Szczególnie zależałoby nam na pomocy przy transporcie figury, ale i w niedzielę każde ręce do pracy się przydadzą wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

154

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

dooopa, ja mam zjazd firmowy, co prawda rzut beretem będziemy bo w Zajeździe na Kocierzu, ale...  hmm

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

155

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

My nie damy rady, będziemy na Dolnym Śląsku .... hmm szkoda, liczyłem, że się może przydam ....

156

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ja też odpadam w tym terminie

157

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Jest zaklepane 10 miejsc noclegowych u Staszka. Jakby był tłok, to ja deklaruję się spać na strychu wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

158

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Witam wszystkich. Administruję andrychow.pl - mam na imię Jarek Przyszedł mi taki dziwny pomysł jak pozyskać pieniądze na remont. Może by tak zaproponować wielu okolicznym "atrakcjom turystycznym", schroniskom, ośrodkom wypoczynkowym, drogowskaz z ich strzałką - w zamian za pomoc w finansowaniu remontu. Coś takiego jak na stronie www.beskidmaly.pl w banerze - z napisem na tabliczkach - głównych darczyńców. Taki słup - mógłby być również miejscem, gdzie wszyscy z tych którzy uczestniczyli w remoncie mogliby "przybić" swoje imie, nazwisko, czy inicjały. Jeśli ten pomysł już gdzieś się u Was pojawił - nie gniewajcie się, ale nie śledzę wszystkich wątków które sie tutaj pojawiają. Pozwoliłem sobie też napisać na stronie andrychow.pl i podać te informacje, które są na głównej stronie www.beskidmaly.pl - zachęcające do pomocy w odrestaurowaniu kapliczki. Sam chętnie "dołożę" swoją cegiełkę

159

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

http://www.andrychow.pl/modules.php?op= … p;sid=5255

160

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia


Jarku bardzo dziękujemy za wsparcie!!!!

161

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Witam

Pragnę poinformować, że akcję ratowania niezwykłej kapliczki opisała wczoraj redakcja nowego portalu www.zywiecforum.pl:

http://zywiecforum.pl/ratunek-dla-kapli … ym-siodle/

Zapraszamy do udzielania się w temacie i przybliżania historii kapliczki użytkownikom portalu. W imieniu redakcji, zapraszam również do grona fanów na portalu facebook:

http://www.facebook.com/zywiecforum

Pozdrawiam

Admin Robot

-------------------------------------------------
www.zywiecforum.pl
www.zywiecpraca.pl

162

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ja wysłałem wiadomosc do redaktora Kroniki Beskidzkiej i Kwartalnika Turystycznego W Górach . Byc moze cos napiszą

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

163

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Robot i Ferdynans dziękujemy!

164

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Witam wszystkich smile)

Chciałam poinformowac oficjalnie, że wpłynęły już wpłaty na konto kapliczkowe smile

Bardzo za wpłaty dziękujemy smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

165

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

super ja się dorzucę na górze + robociznę w czerwcu Na 80% powinienem być wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

166

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Robot napisał/a:

Witam

Pragnę poinformować, że akcję ratowania niezwykłej kapliczki opisała wczoraj redakcja nowego portalu www.zywiecforum.pl

Dziękujemy Robot za wsparcie medialne big_smile Myślę, że to początek szerszej współpracy naszych portali wink

A tak od siebie dodam, że z początkiem czerwca informacja o akcji zostanie dodana stronę główną portalu sq.pl. wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

167

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

http://kukow.pl/index.php?subaction=sho … at=21& wink

168

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Brawo Mateusz!!! W kupie siła - kupy nikt nie ruszy lol

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

169

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

http://www.andrychow.pl/modules.php?op= … p;sid=5268

pozdrowionka
jarek

170

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

pięknie jarku - bardzo dziękujemy !!! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

171

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

smile Podziękowania to tu sie bardziej należą dla Piotrka i Dominika za tekst smile  - więc przy okazji jeszcze raz - dzięki!

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Z swojej strony mam taki pomysł i proszę was o opinie  smile
Mam trochę małych aniołków z grosikiem na szczęście, które mogłabym zostawić  u Staszka  (jeśli nie miałby nic przeciwko temu). Kto wie może znaleźliby się ludzie, którzy zatrzymując się na noc lub na herbatkę u Staszka chcieliby pomóc nam w uratowaniu kapliczki i dorzucili małe co nieco do skarbonki a w zamian zabrali na pamiątkę takiego małego aniołka  smile 
Co o tym sądzicie?

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

173

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Zawalony ostatnio robotą znalazłem chwilę by wpaść na forum zobaczyć co sie dzieje z Kapliczką i żę tak powiem kopara mi opadła. JESTEŚCIE NIESAMOWICI!!! Czytając te wszystkie posty , linki człowiek ma pewność ze robi coś dobrego i mało tego , człowiek ma pewność ze uda sie to zrobić!. Czarownica jak dla mnie twój pomysł jest conajmniej rewelacyjny! smile

174

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

CzarownicaZpogodnej napisał/a:

Z swojej strony mam taki pomysł i proszę was o opinie  smile
Mam trochę małych aniołków z grosikiem na szczęście, które mogłabym zostawić  u Staszka  (jeśli nie miałby nic przeciwko temu). Kto wie może znaleźliby się ludzie, którzy zatrzymując się na noc lub na herbatkę u Staszka chcieliby pomóc nam w uratowaniu kapliczki i dorzucili małe co nieco do skarbonki a w zamian zabrali na pamiątkę takiego małego aniołka  smile 
Co o tym sądzicie?

Pomysł bardzo dobry. Będzie tylko prośba, do osób, które się wybierają na Gibasy o zabranie paczki i porozmawianie ze Staszkiem, czy się zgodzi smile

175

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Myślę, że Staszek nie będzie miał nic przeciwko aniołkom. A dałoby się na nich np napisać jakimś malutkim druczkiem np. "Gibasy" albo coś w tym stylu??? No i jak odebrać paczuszkę???

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach