Temat: Beskid Mały - "RAJ" dla kolarzy- rowerzystów

Witam, widze że kącik rowerowy trzeba odświeżyć!
kolarstwo( szosowe, górskie ) uprawiam z wielką pasją już od kilku lat. W moim przypadku jest to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu-sport, wysiłek,relaks,turystyka,GÓRY!!! kręce głównie po górach, czasem po pogórzu, za nizinami nie przepadam ,(nie czuję sie tam zbyt dobrze- jest tam zbyt płasko, a ja zawsze muszę mieć pod góre), tym samym łącze dwa w jednym, to co lubie najbardziej:Góry i Sport!tym samym w Beskidzie Małym jestem niemal co dziennie, z Kęt czy to na Hrobaczą, na Żar, czy na Kocierz jest rowerem przy dobrym tempie ok.1h.
W Beskidzie Małym dla miłośników gór i 2 kółek jest wszystko:
Wspaniałe bajeczne doliny:Soły od Porąbki po Żywiec,Wielkiej Puszczy w Porąbce, Małej Puszczy w Kozubniku, Kocierki w Kocierzu Rychwałdzkim i Moszczanickim, Ponikiewska w Międzybrodziu Bialskim, Ponikiewska w Ponikwi, Kaczyńska, Rzycka, Tarnawska, Jaszczurowska, Bolęcinka w Sułkowicach, Skawy od Wadowic po Suchą.
Wspaniałe trasy rowerowe-górskie(na rower-"górala"):tu polecam super przewodnik rowerowy- Andrzej Pietyra "BESKID MAŁY częsć wschodnia"do nabycia m.in. w Informacji Turystycznej w Andrychowie( w rynku- dawny "Kącik"),są tu mapki z trasami ,graficzne wykresy tras, obrazują one przebieg jazdy, zawierają odległości oraz wysokości zdobywane w poszczególnych fragmentach wycieczek, wizualizacje nachylenia stoków, długość trasy w kilometrach, suma pokonywanych wzniesień w matrach, czas przejechania trasy bez odpoczynku i z opoczynkami, ilość schronisk na trasie i mnóstwo informacji turystycznych, ciekawostwek dotyczących różnych osobliwości  Beskidu Małego.
Dla "wyczynowców"super podjazdy szosowe , jedne z trudniejszych w Polsce, np:
1. Hrobacza Łąka:4km, średnie nachylenie 12%, maksymalne nachylenie 20%
2. Magórka Wilkowicka: 4 km, śr.12%, max.20%
3. Żar: 8km,śr.6%, max.13%
4. )(kocierska z Targanic: 4km, ś.8%, m.12%
5. )(kocierska z Kocierza: 4km, ś.7%, m.13%
6. )( Przegibek z Międzybrodzia: 7km, ś.5%,m. 12%
7. )(Przegibek z Straconki: 5km, ś.4%, m.9%
8. )( Beskid Targanicki z Targanic :1km, 10%, m.22%
9. )( Beskid Targanicki z Wielkiej Puszczy: 1km, ś.9%, m.19%
10. Nowy Świat :2km,ś.12%, m.20%
11. Łysina: 2km,ś.10%, m. 18%
12. )( Biadaszowska z Inwałdu:1km, ś.9%, m.20% 
to tylko te najbardziej znane, i uczęszczane , ale jest ich  jeszcze o wiele więcej po różnych przysiółkach.
jeśli są jeszcze na forum miłośnicy-cykliści to zapraszam serdecznie na wspólne wypady rowerowe:wycieczki turystyczno-krajoznawcze po B.M i innych pasmach górskich, lub dla "wyczynowców"wspólne treningi. pamiętam ze kiedyś Admin-lowel miał ochote na Tour de Babia Góra..........ZAPRASZAM, POZDRAWIAM, HEJ!!!!!!!!!!!!!  smile   smile   smile   smile   smile   smile   smile   smile   smile   smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-05-09 12:14:13)

2

Odp: Beskid Mały - "RAJ" dla kolarzy- rowerzystów

W niedzielę 29 maja br o godzinie 8:45 rozpoczyna się w Wadowicach 10 Rodzinny-rajd-rowerowy.
W tym roku  rajd w części wiedzie drogami Beskidu Małego .  Trasa rajdu rajdu przebiegać będzie  poprzez Frydrychowice, Wieprz, Inwałd,  Zagórnik, Rzyki do Andrychowa.
szczegóły na stronie :
http://sportowewadowice.pl/2011/05/tkkf … -rowerowy/
(Rajd zapowiada się atrakcyjnie  -  już się zapisałem )