176

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

bardzo fajny pomysł Czarowniczko ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

177

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Superowo to wymyśliłaś Czarownico  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

178

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Już znam takiego, co aniołkiem nie pogardzi i datek zostawi big_smile
Gratulacje Czarownico super rewelacyjny pomysł big_smile
smile smile smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

darkheush napisał/a:

Myślę, że Staszek nie będzie miał nic przeciwko aniołkom. A dałoby się na nich np napisać jakimś malutkim druczkiem np. "Gibasy" albo coś w tym stylu??? No i jak odebrać paczuszkę???

Co do aniołków Gibasowych (większego dla Staszka i mniejszych) mam taki pomysł od jakiegoś czasu w głowie.
Jesli chodzi natomiast o te, które mam do dyspozycji myśle Darkheus, że nie byłoby problemu - można spróbować z tyłu smile:) hihihi tylko musiałabym Lowella poprosić by się wykazał ma o wiele ładniejsze pismo ode mnie wink

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Co do odbioru na razie aniołki są jeszcze u mnie ale mogłabym je podrzucić np. do Marcina od niego chyba wszędzie bliżej wink ja niestety nie wiadomo kiedy będę na Gibasach sad

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

181

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

5 czerwca będę już we własnej chałupce i doGG-adamy szczegóły transportowe  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

182

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ja mam do podrzucenia też małą, lekką przesyłkę dla Stacha, na którą czeka.
Może ktoś zabierze? smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

183

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

MK, w każdy dzień roboczy o 14 możesz tą przesyłkę podrzucić pod Grupę Kęty, to ją odbiorę i zaniosę. Tylko daj mi wcześniej znać sms-em wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

184

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Rozmawiałem z Władkiem Klają wstępnie ma z nami się pokazać 11-12 czerwca i oglądnąć posąg Co do renowacji to wstępnie na sierpień się umówił Oceni co ewentualnie trzeba będzie dokupić (materiały) do renowacji Chrystusa.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

185

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Nieskromnie się pochwalę -> O Gibasach na stopquadom.pl wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

186

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Jeżeli możemy się umówić na oględziny kapliczki, to proszę na 12,06.2011 i proszę o dokładną trasę gdzie możemy się spotkać ??
Pozdrawiam !!!!!!!!!!!

187

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Maciek K. napisał/a:

Jeżeli możemy się umówić na oględziny kapliczki, to proszę na 12,06.2011 i proszę o dokładną trasę gdzie możemy się spotkać ??
Pozdrawiam !!!!!!!!!!!

Będziemy nocować u Staszka, więc przychodząc w niedzielę na Gibasówkę na pewno nas zastaniesz wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

188

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Darku, broszura("broszurka") to w terminologii księgarskiej i bibliotekarskiej , publikacja licząca 5 - 48 stron!!!!!  mad wink  tongue ,pozdrawiam,hej! smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-06-09 17:21:33)

189

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Deklaruję uczestnictwo w akcji wraz z harnasiem w sobotę do godz.14 (15), oraz w niedzielę wraz z Władkiem Klają naszym sponsorem od renowacji figury do godz 13 (14) smile
Jedno co mnie denerwuje to fakt, że dotrę na miejsce w obu przypadkach czymś co zakłóca spokój w BM-ie, ale podobno  wink  będę usprawiedliwionym bo to dla  dobra i powodzenia  akcji big_smile
P.s.
To nie wykręt i wewnętrznie czuję wstyd sad
Będę podziwiał wszystkich, którzy w to przepiękne i odległe  miejsce dotrą o „własnych siłach” big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez MK (2011-06-09 17:09:47)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

190

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Potwierdzam swoją obecność wraz z MK i Władziem ( forumowy Maciek K. )w sobotę i niedzielę smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-06-09 17:23:13)

191

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ja  również będę

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

192

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

A może tak wieczorem jakieś ognisko z kiełbaską? smile

193

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

W niedzielę, bladym świtem macie pobudkę zagwarantowaną  wink

Ser już zamówiony, a drożdżówka się upiecze  big_smile

Macie wybór: z rabarbarem czy z truskawkamibig_smile

Uprzedzam ewentualne pytania, że drożdżówek z chmielem nie piekę  tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

194

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

My ruszamy około 8 rano na Praciaki i dalej szlakiem Chatek Trzech do Staszka w składzie: świstak, janioł, mochawek, Paweł i mła. Spodziewajcie się nas około południa wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

195

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia


Kapliczka dzisiaj odsłoniła wiele tajemnic, między innymi wentylację jaka była przewidziana 200lat temu big_smile

Oto zdjęcia

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

196

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Wow, ciekawa sprawa, gratuluję Panowie!!!

197

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Widzę, że na Gibasach praca wre jak w ulu big_smile. To bardzo ciekawa informacja Marku ! Dziękujemy za świetne fotki z miejsca pracy big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

198

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Zróbmy razem, by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Najczystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Jesteście na dobrej drodze  wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

199

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Świetna praca big_smile Szacuneczek dla Was big_smile

200

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

no widzę MK że mnie ubiegłeś z fotkami No i dobrze Ale jak widzicie prace ruszyły z kopyta

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz