Temat: Jeziora Bliźniacze (Laghi Gemelli)

Moi drodzy wakacie a wiec czas wycieczek ja tez sie wybralem na mała. Urocze miejsce aczkolwiek niezle sie trzeba napococ aby wspiac sie na ta wysokosc. Widoki przepiekne. Schronisko to doskonaly punkt wypadowy na okalajace szczyty i przelecze. Jesli chodzi o lokalizacje to ze strony mozna sprowadzic sobie plik gpx i otworzyc z Google earth i wszystko bedzie jasne.
Pozdrawianko
link do galerii: http://www.wierchy.org/Galerie/Alpy/201 … index.html
PS na zdjeciu Pizzo Becco

Ostatnio edytowany przez Poltergeist (2011-07-17 15:29:11)

"Moim sprzymierzeńcem jest Moc i potężnym sprzymierzeńcem ona jest..."

2

Odp: Jeziora Bliźniacze (Laghi Gemelli)

Fotki robią wrażenie  big_smile  tylko to schronisko..... hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Nie ma co sie oszukiwac ze schronisko nie jest piewrwszej urody ale wiecie styl zakopianski to tylko w Zakopanem. Tu w alpach wloskich to troche jest inaczej. Sama dolina jak widzicie na zdjeciach obfituje w rozne budynki. Sa one szpetne. Poza tym w samej dolinie jest elektrownia wodna wiec jest i dostatek slupow energetycznych. Ale pomiedzy slupami widoczki sa przednie.

4

Poltergeist napisał/a:

Nie ma co sie oszukiwac ze schronisko nie jest piewrwszej urody ale wiecie styl zakopianski to tylko w Zakopanem. Tu w alpach wloskich to troche jest inaczej. Sama dolina jak widzicie na zdjeciach obfituje w rozne budynki. Sa one szpetne. Poza tym w samej dolinie jest elektrownia wodna wiec jest i dostatek slupow energetycznych. Ale pomiedzy slupami widoczki sa przednie.

dobrze, że chociaż krowy ratują honor tego pięknego pasma górskiego i są takie jak powinny, a nie np. fioletowe, ale te to chyba w Szwajcarii big_smile wink.

A schronisko, no cóż ...  trochę mi przypomina wyglądem jakiś duży budynek gospodarczy big_smile wink. Wiadomo, że nam najbliższy sercu piękny styl witkiewiczowski smile. Wg mnie z tradycyjnej architektury alpejskiej chyba najładniej wkomponował się w wysokogórski krajobraz „styl tyrolski”. Pięknie też wyglądają w takiej scenerii drewniane szałasy pasterskie (Almhütten), które niekiedy przerabia się na turystyczne, drewniano – kamienne pałacyki myśliwskie (Jagdhäuser) czy bajkowe zameczki jak np. w Alpach Bawarsko-Tyrolskich. Alpy Bergamskie leżą już jednak poza regionem Tyrolu i styl budownictwa jest tam widać nieco inny.

Większość budynków ze zdjęć (tych wyżej w górach, nie w dolinie), tak jak wspomniałeś, to chyba są właśnie budynki gospodarskie (schronienie dla bydła, szopy), a część pewnie wybudowano na potrzeby elektrowni. Jednak parę „brzydkich” mieszkalnych też tu można się doszukać. Może na pierwszy rzut oka brzydkich ale wiadomo, co region to inne tradycje i inna architektura smile. Przez to mamy co porównywać i o czym dyskutować wink, no i dobrze, że pomiędzy słupami jest naprawdę co podziwiać ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Uff az strach pisac odpowiedz bo jak wczoraj napisalem odpowiedz to po nacisnieciu enter wasza strona zaliczyla pada mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej. Tak architektura alp bergamskich chyba nie jest zachwycajaca chociaz jesli spojrzec na to z perspektywy inzynierskiej zadziwia mnie jak te domki sa wkomponowane w skaly nastepnym razem postaram sie zrobic jakas fotke. Tu dominuja budynki murowano kamienne ale to zupelnie zrozumiale bo tu lasow jak na lekarstwo albo inaczej lasy sa ale w Alpach w parkach narodowych tu na nizinie padanskiej gdzie mieszkam lasow nie ma.