301

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Według reguł nie wpisuję się na listę, ale może się pojawię.

302

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

ja i Frania się wstępnie piszemy...
do prażonek-duszonek oczywiście smile
a raczej do krojenia i ... solenia i pieprzenia też smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

303

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ciasto będzie na pewno:)
no i "słodkie śledziki" zgodnie z obietnicą:0

304

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Z przyczyn nie do końca zależnych ode mnie nie uda mi się dostarczyć wam słodkości ale proszę podajcie mi numer waszego forumowego konta,przeleję pieniążki z przeznaczeniem na zakup malej "wałówki" dla "budowniczych" kapliczki na Gibasach:)
pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

305

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

ależ oczywiście, już podaje nr konta smile

Joanna Zolichowska
nr konta 49 1090 2011 0000 0001 1610 7638
z tytułem: wpłata własna + nick ew. imię i nazwisko wpłacającego + adres e-mail 

Dziękowac bardzo smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

306

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

super,wielkie dzięki:)
wysłałam przed chwilą-może niezbyt astronomiczna suma ale na małe co nieco wystarczy:)
pozdrawiam Was WSZYSTKICH ciepło bo lato wreszcie nam się zrobiło:)

307

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Wielkie dzieki za wsparcie smile

308

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

cała przyjemność po mojej stronie  smile

309

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

nena napisał/a:

https://lh5.googleusercontent.com/-ykQVU9roETg/Ti_5Mvvn-jI/AAAAAAAAFt4/XC-joTQZmlA/Gibasy%2525204.jpg

(...)

Będę w pobliżu, więc pewnikiem się pojawię u Staszka i w sobotę i niedzielę. Jednak nocował będę "pod Potrójną", tak więc na listę się nie dopisuję wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

310

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

ufok83 napisał/a:

Wpadł mi wczoraj do głowy pomysł by zrobić w sobotni wieczór po akcji forumowe prażonki. Co wy na to?

Skoro „główny dowodzący” zażyczył sobie na sobotę 13 –tego prażonki, to będą prażonki !!!  big_smile wink.
W związku z tym kuchnia prosi uczestników akcji 4 o wsparcie big_smile. Poniżej przedstawiłam listę składników potrzebną do zrobienia „jawornicowych prażonek” big_smile.  Prosimy wpisywać się obok składnika, którego jesteście w stanie wytaszczyć lub wywieźć na górę big_smile

I jeszcze prośba do MK smile. Jeśli ma dwa kociołki to prosimy o wywiezienie dwóch smile.

Lista składników:

5 kg ziemniaków – one i tak ulegną zmniejszeniu big_smile - (najlepiej gdyby były chociaż umyte). Pokroimy i obierzemy na miejscu. smile
0,5 kg cebuli - (4 duże)
1 kg boczku wędzonego
1 kg boczku surowego (bierze nena)
1 kg kiełbasy (bierze nena)
4 duże marchewki (bierze nena)
czosnek (mała główka)
kapusta biała (pół główki) + liście na spód kociołka
przyprawy  (sól , pieprz czarny , pieprz ziołowy) ! (bierze nena)
1 kostka margaryny
naczynia jednorazowe + jednorazowe sztućce tj. widelce
ostry nóż big_smile (najlepiej 2-3 sztuki)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

311

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

nena napisał/a:
ufok83 napisał/a:

Wpadł mi wczoraj do głowy pomysł by zrobić w sobotni wieczór po akcji forumowe prażonki. Co wy na to?

Skoro „główny dowodzący” zażyczył sobie na sobotę 13 –tego prażonki, to będą prażonki !!!  big_smile wink.
W związku z tym kuchnia prosi uczestników akcji 4 o wsparcie big_smile. Poniżej przedstawiłam listę składników potrzebną do zrobienia „jawornicowych prażonek” big_smile.  Prosimy wpisywać się obok składnika, którego jesteście w stanie wytaszczyć lub wywieźć na górę big_smile

I jeszcze prośba do MK smile. Jeśli ma dwa kociołki to prosimy o wywiezienie dwóch smile.

Lista składników:

5 kg ziemniaków – one i tak ulegną zmniejszeniu big_smile - (najlepiej gdyby były chociaż umyte). Pokroimy i obierzemy na miejscu. smile
0,5 kg cebuli - (4 duże) (bierze Jola)
1 kg boczku wędzonego (bierze Jola)
1 kg boczku surowego (bierze nena)
1 kg kiełbasy (bierze nena)
4 duże marchewki (bierze nena)
czosnek (mała główka)
kapusta biała (pół główki) + liście na spód kociołka
przyprawy  (sól , pieprz czarny , pieprz ziołowy) ! (bierze nena)
1 kostka margaryny
naczynia jednorazowe + jednorazowe sztućce tj. widelce
ostry nóż big_smile (najlepiej 2-3 sztuki)

- noży u Staszka pod dostatkiem wink big_smile

Przytaszczę również ze sobą 2 blaszki drożdżówki z borówkami i kruszonką big_smile  tongue

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-08-08 17:13:56)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

312

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

jolanta napisał/a:

ostry nóż big_smile (najlepiej 2-3 sztuki) - noży u Staszka pod dostatkiem wink big_smile

oki, w takim razie noże mamy załatwione wink big_smile


jolanta napisał/a:

Przytaszczę również ze sobą 2 blaszki drożdżówki z borówkami i kruszonką big_smile  tongue

To a ja dorzucę do tego extra słodkiego coś extra ostrego big_smile - ogórki z chili  lol

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

313

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

nena napisał/a:

(...)
I jeszcze prośba do MK smile. Jeśli ma dwa kociołki to prosimy o wywiezienie dwóch smile.

Dzisiaj wraz z żonką Bajką dostarczyliśmy pierwszą „transzę” gontów na kapliczkę.
W czwartek dostarczymy drugą, a w Piątek już sam trzecią, czyli całość.
Garnki na prażonki w postaci dwóch kociołków wywiozę, jednak w sobotę i niedzielę mnie i żonki nie będzie smile
Smacznego  tongue    big_smile    smile
https://lh5.googleusercontent.com/-D30eUp-SjSI/TkA-a-NlVrI/AAAAAAAABUY/L60ggdCJC7w/s640/IMG_9344.JPG
Relację z dzisiejszej wyprawy przedstawi później Bajka

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

314

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Za namową męża Marka dołożyłam swoją cegiełkę do kapliczki na Gibasach.
Decyzja była trudna. Na polu deszcz, a tu wyjazd. Ma to sens? Teraz, po fakcie wiem, że tak big_smile smile
Po południu wyjazd do Porąbki, by załadować część (ile się da) gontów na kapliczkę. Pogoda sprzyja, więc przy drobnych kropelkach wink ładujemy. Kiedy skończyliśmy, nadeszła potężna ulewa.
Decyzja - wracamy do Kęt i konsternacja: jechać dalej – nie jechać – leje „jak z cebra”!!!
Decyduje sms od Stacha z Gibasów do Marka o treści: Marek przywieźć mi dwa duże chleby z Czańca. Jest już drugi powód by pojechać.
O siedemnastej wyjazd. Na miejsce pod chatę Chatara docieramy przed 18. Przywitanie i zapoznanie ze Stachem, kawka, herbatka, kanapki w cieplutkiej kuchni przy miłych rozmowach. Tak czekamy aż ulewa przejdzie.
Niestety, decydujemy się na rozładunek mimo deszczu.
https://lh3.googleusercontent.com/-QlWkf2DjvrI/TkCnd9VLnKI/AAAAAAAABU4/mZF2hezjyoU/s640/1.JPG

Kończymy w dużej mgle, gdzie widoczność na parę metrów i chata Stacha znika całkowicie z horyzontu sad
MK zawiedziony, bo chciał pokazać mi piękne miejsce z widokami, a tu tylko biel.
https://lh4.googleusercontent.com/-PUbYGUaJCJk/TkCncGrP1kI/AAAAAAAABU0/J4FHU4XN_0o/s640/2.JPG

Ponowne zagrzanie się przy gorącym piecyku i pora wracać.
https://lh6.googleusercontent.com/-JzXUHXQ6CQA/TkCnhPXdAeI/AAAAAAAABVA/ZffGwJpYA2M/s640/3.JPG

Wychodzimy z chaty, a tu uśmiech na twarzy i okrzyk Marka: Jest, widać królową – Babia i Pilsko na horyzoncie smile
https://lh6.googleusercontent.com/-5sjIGg0jwp8/TkCnkr67MeI/AAAAAAAABVI/-y1vhqR-ccQ/s640/4.JPG

Mała sesja zdjęciowa.

https://lh4.googleusercontent.com/-PuselA0fv-w/TkCnizjoSyI/AAAAAAAABVE/F-VmSaIO0mI/s640/5.JPG"

Fotka pożegnalna ze Stachem.
https://lh3.googleusercontent.com/-m6-H2nWS_hg/TkCnfg6MmaI/AAAAAAAABU8/stlViQoqnMk/s640/6.JPG

W drodze powrotnej, jak na możliwości tego dnia, niebiańskie widoki smile
https://lh3.googleusercontent.com/-RZ3WRtHWxuA/TkCnmIxqXOI/AAAAAAAABVM/Hc5dA_9YQR8/s640/7.JPG

Ze Stachem umówiliśmy się wstępnie na nadchodzący czwartek, by ponownie odwiedzić,
a przy okazji dołożyć kolejną „cegiełkę” do kapliczki.
To piękne miejsce przyciąga. Warto zachować tu ciszę, radosny uśmiech i harmonię z przyrodą,
a ona wzamian odpłaci nam niepowtarzalnymi widokami.  smile  big_smile

Ostatnio edytowany przez bajka (2011-08-09 12:18:28)

"Przed nami Droga Mleczna.
Któż po niej przechodzi?
To przechodzi ludzkie pojęcie"   /Leopold Staff/

315

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Super!!! To są wielkie cegły dołożone do kapliczki!

316

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Pięknie smile, Bardzo Wam dziękujemy za wywiezienie gontu i kociołków smile. Szkoda, że nie będzie Was z nami w weekend, ale zapewne kolejna akcja na Gibasach będzie okazją do spotkania smile.

bajka napisał/a:

Wychodzimy z chaty, a tu uśmiech na twarzy i okrzyk Marka: Jest, widać królową – Babia i Pilsko na horyzoncie smile

Cały czas powtarza się tu na forum zdanie, że „Gibasy to magiczne miejsce” wink. Jak widać ktoś lub coś w tym miejscu potrafi zaczarować nawet gęstą mgłę i ulewny deszcz wink.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

317

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ziemniaki , kapustę i czosnek biorę na siebie smile

318

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Czyli lista składników na dzień dzisiejszy wyglądałaby tak :

5 kg ziemniaków(bierze ufok83)
0,5 kg cebuli - (4 duże) (bierze Jola)
1 kg boczku wędzonego (bierze Jola)
1 kg boczku surowego (bierze nena)
1 kg kiełbasy (bierze nena)
4 duże marchewki (bierze nena)
czosnek (mała główka) (bierze ufok83)
kapusta biała (pół główki) + liście na spód kociołka (bierze ufok83)
przyprawy  (sól , pieprz czarny , pieprz ziołowy) ! (bierze nena)
ostry nóż (najlepiej 2-3 sztuki) - (są u Stacha)
naczynia jednorazowe (kubeczki i talerzyki )+ jednorazowe sztućce tj. widelce (zabierze MK)
1 kostka margaryny (bierze ufok83)

pozostały jeszcze do zabrania i wyniesienia/wywiezienia na górę :

1 duży bochenek chleba

Oprócz prażonek planowane jest jeszcze pieczenie kiełbasek, dlatego prosimy uczestników o zabranie ze sobą kiełbaski na ognisko.

Ostatnio edytowany przez nena (2011-08-12 10:33:53)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

319

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

bajka napisał/a:

Za namową męża Marka dołożyłam swoją cegiełkę do kapliczki na Gibasach (...)
To piękne miejsce przyciąga. Warto zachować tu ciszę, radosny uśmiech i harmonię z przyrodą,
a ona wzamian odpłaci nam niepowtarzalnymi widokami.  smile  big_smile

Bardzo się cieszę Bajko, że mogłaś poznać osobiście to niesamowite miejsce jakim są Gibasy smile  i również Ci dziękuję za to, że dołożyłaś swoją cegiełkę do naszej wspólnej - teraz już przecież i Twojej kaplisi  smile

Dzieki Tobie i Twojemu mężowi front robót na sobotę i niedzielę będzie przygotowany smile

Wielka szkoda, że Was z nami nie będzie  sad   ale gdyby przypadkiem jakieś tajne Gibasowe moce miały magiczny wpływ na  rzeczywistość - to Małżonkowie przybywajcie - garnek z duszonkami opróżniać pomagajcie   wink  big_smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-08-10 19:59:13)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

320

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Widelce, talerzyki, kubki – trochę zostało z akcji malowania krzyża na Jawornicy.
Są u mnie. Brakującą ilość dokupię.
Dostarczę wraz z garnkami smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

321

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Jakby co brakło to dajcie znać, będę jechał na Gibasy wieczorkiem. Marku przyjeżdzaj koniecznie. I do zobaczenia wszystkim:)

322

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Mimo, że gospodyni przy żniwach  hmm  uprosiłam coby mi zrobiło "troszkę"  wink  sera   big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

323

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

kompozytor napisał/a:

(...)Marku przyjeżdzaj koniecznie. I do zobaczenia wszystkim:)

Niestety sad
Na prażonkach w 99% mnie i żonki nie bedzie sad

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

324

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

MK napisał/a:

Na prażonkach w 99% mnie i żonki nie bedzie sad

Dzisiaj mogę napisać, że w 100% na prażonkach nie byłem sad

By nie zabłądzić na Gibasy Jola dla przybyszów akcji wyznaczyła kierunek marszu big_smile
https://lh4.googleusercontent.com/-58irX6r1EsQ/Tkd9Ecnv3xI/AAAAAAAABXQ/PRviSgFbUWg/s640/Gibasy%2525201.JPG

Rynny na kapliczkę dostarczone przez Nenę i MK i zawieszone pod strzechą stodoły Stacha na Gibasach. Trzeba dodać, że rynny wykonali  Rafał i Ania na Potrójnej.
Wielkie dzięki od wszystkich forumowiczów smile smile smile big_smile
https://lh3.googleusercontent.com/-raxPDcmTxRE/Tkd8_0OMiNI/AAAAAAAABXI/uC8zLk_aPIM/s640/Gibasy%2525202.JPG

Pomocnicy do rozładunku gontów na Gibasach wink smile
https://lh5.googleusercontent.com/-bf45awq0H2o/Tkd9FJHpMoI/AAAAAAAABXU/dsHyPkaVnxo/s640/Gibasy%2525203.JPG

Tym razem ominął mnie rozładunek gontów big_smile
Jeszcze jedna „transza” – ostatnia zostanie wywieziona we wtorek.
https://lh6.googleusercontent.com/-20lauTZkYTg/Tkd9AjyI20I/AAAAAAAABXM/jSvLvThpauU/s640/Gibasy%2525204.JPG

Tą drogą i w tym miejscu chciałem podziękować wszystkim forumowiczom za udział w akcji.
Ja z różnych względów na ten moment muszę się wycofać. Jednak jedna prośba, by temat szlakowskazy i oznaczenia był na uwadze Was i proszę o sygnały, gdzie należy pilnie coś zadziałać, by turyści nie błądzili po naszym Beskidzie Małym. Ja ze swej strony zrobię wiele by to poprawić. Do zobaczenia na szlaku wink przy pędzlu big_smile

Ostatnio edytowany przez MK (2011-08-14 11:21:51)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

325

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

wielkie dzięki Marku od wszystkich forumowiczów!!!!!!!!!!!!!!!!! big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile
pamiętaj, we wtorek daj znać to bardzo chętnie pomogę w rozładowaniu gontów smile  smile  smile serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i Bajki! smile  smile  smile