Temat: Co z tymi krokusami?;)

Wiosna pomału wypiera zimę, na forum wiele mówiliśmy o beskidzko(małych) krokusach. Czy wiosna daje już jakieś sygnały co do ich pojawienia się? Czy coś zauważyliście? Podzielcie się spostrzeżeniami!

2

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Przyłączam sie do apelu, aby wytężać wzrok w celu wypatrywania wiosny, której wybitnym atrybutem są krokusy.
Czekam na sygnały od znawców flory, ktych na forum BM kilku jest tongue

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Ja już zauważyłem pierwsze oznaki wiosny w okolicach Kęt. Zakwitły już stokrotki, wawrzynek wilczełyko i pojawiły się bazie smile Z racji tego że Beskid Mały jest wyżej położony i zalega na nim śnieg, to na oznaki wiosny jeszcze trzeba trochę poczekać cool

4

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Proponuję zbiorowe, weekendowe wyjście w "mały" w celu poszukania pierwszych oznak wiosny !! Podobno pogoda na ten weekend do bani, ale może następny ??
Na "prawdziwe" krokusy i tak uderzymy w Gorce na Turbacz i okolice smile

5

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Byłem na Polanie Semikowej w zeszłą Niedziele zalega tam jeszcze ok 30 cm sniegu tak ze o krokusach narazie jeszcze nie ma mowy Tym bardziej ze od poniedziałku znowu chwyciły lekkie przymrozki . Kilka fotek dołacze do galerii

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

6

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Na prawdziwe krokusy w Gorce A co w Beskidzie Małym są sztuczne a takich co widzieli krokusy w Gorcach czy na Chochołowskiej to ja znam dziesiatki tysiecy a w Beskidzie Małym tylko kilkudziesieciu Wrecz odwrotnie znam wielu takich co rozdziawiaja gały ze smieszną mina i mówią zdziwieni COOO ??? to w Beskidzie Małym rosną krokusy

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

7

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Dlatego mówię o wyprawie w Mały na poszukiwania !! W Gorce i tak pojedziemy, jak rok temu, i pewnie jak za rok, dwa, trzy ....

8

Odp: Co z tymi krokusami?;)

W Gorcach śniegu jeszcze pewnie po pachy wink i krokusy pewnie dopiero początkiem kwietnia. Turbacz i okolice strasznie zapchane, polecam Gorc i okoliczne hale

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Krokusy na Chochołowskiej czy w Gorcach, to już nie co to dawniej. Kiedyś rosły tego prawdziwe dywany smile Mam jeszcze pamiątkowe zdjęcie krokusów z Chochołowskiej robione zwykłym aparatem. Z pięknymi krokusami na pierwszym planie, z piekną dziewczyną w tle i pięknym widokiem na skraj polany smile

10

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Dariusz Tlałka napisał/a:

Krokusy na Chochołowskiej czy w Gorcach, to już nie co to dawniej. Kiedyś rosły tego prawdziwe dywany smile Mam jeszcze pamiątkowe zdjęcie krokusów z Chochołowskiej robione zwykłym aparatem. Z pięknymi krokusami na pierwszym planie, z piekną dziewczyną w tle i pięknym widokiem na skraj polany smile

Nie można łączyć kobiet z krokusami, bo rozpraszają uwagę tongue

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

11

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Darku nie marudź wink. Ja wiem, że wszystko dawniej było lepsze wink. Kobiety piękniejsze, więcej krokusów i my byliśmy o parę dobrych kilo młodsi wink (choć Tobie akurat chyba otłuszczenie nie grozi). A tak poważnie to widziałem nie tak dawno wielkie łany krokusów, wprawdzie nie w Chochołowskiej, ale dość blisko bo w... Kościeliskiej.
Może gdzieś wrzucisz to romantyczne zdjęcie?

Ostatnio edytowany przez piotr (2010-03-04 22:48:11)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

12

Odp: Co z tymi krokusami?;)

ferdynans napisał/a:

Na prawdziwe krokusy w Gorce A co w Beskidzie Małym są sztuczne a takich co widzieli krokusy w Gorcach czy na Chochołowskiej to ja znam dziesiatki tysiecy a w Beskidzie Małym tylko kilkudziesieciu Wrecz odwrotnie znam wielu takich co rozdziawiaja gały ze smieszną mina i mówią zdziwieni COOO ??? to w Beskidzie Małym rosną krokusy


Muszę się zgodzić, krokusów w Beskidzie Małym jeszcze nie widziałem...

13

Odp: Co z tymi krokusami?;)

skoro mówicie , że na Polanie Semikowej będą krokusy to koniecznie muszę zobaczyć to zjawisko smile 30 cm sniegu to jeszcze sporo, no a jeszcze dopadało trochę , więc pewnie nie tak szybko te krokusy się nam pokażą hmm

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

14

Odp: Co z tymi krokusami?;)

W Beskidzie Małym polanek na  których rosną krokusy jest o wiele wiecej ja osobiscie znam przynajmniej siedem jest niewielkie stanowisko w okolicy krzyza na Leskowcu i własnie w tym miejscu jest dosc dobre nasłonecznienie przeważnie tutaj zakwitają jako pierwsze

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

15

Odp: Co z tymi krokusami?;)

No to już wiem dużo więcej wink

16

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Jak narazie to o krokusach trzeba zapomniec w Beskid Mały na dobre powróciła zima dzisiaj o 12 w południe na Leskowcu temp -9 stopni ok 20 cm swiezego puchu aura przypominała raczej początek zimy a nie wiosny . Kilka fotek w Galerii

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

17

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Krokusy już zakwitły, ale w przydomowych ogródkach. Niska temperatura niewiele nam mówi i niewiadomo ile przyjdzie nam czekać aż zakwitną w Beskidzie Małym cool

18

Odp: Co z tymi krokusami?;)

ale zakwitną na pewno wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

19

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Jak narazie to zima rozpanoszyła sie w Beskidzie Małym na dobre bedac w górach ma sie wrazenie jakby to była połowa Grudnia a nie Marca  byłem dzisiaj na Leskowcu i zaliczyłem trase na Praciaki miejscami było ok 50 do 60 cm sniegu na Leskowcu o godz 11 temp -2 stopnie ogólnie warunki niezłe snieg w miare suchy nie moczył butow aura dobra na spacer         NIESTETY KROKUSÓW JAK NARAZIE ANI SLADU  Kilka fotek ze spaceru dołączam dogalerii

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

20

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Cierpliwie będziemy czekać. Ja dziasiaj zrobiłem mały spacer po okolicy, ale buty przemoczone wink Mokry śnieg w oczach zamieniał się w wodę.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

21

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Znowu napadało wink

22

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Byłem dzisiaj w rejonie Potrójnej, Kiczory i w Kocierzu.
Bardzo dużo mokrego śniegu:
http://www.beskidmaly.pl/cpg14x/display … fullsize=1
W dolinach kończy już kwitnienie leszczyna:
http://www.beskidmaly.pl/cpg14x/display … fullsize=1
Kwitnie też lepiężnik biały:
http://www.beskidmaly.pl/cpg14x/display … fullsize=1
Pozdrawiam!
Piotr Gałosz

23

Odp: Co z tymi krokusami?;)

No proszę, coś się zaczyna ruszać z tą wiosną! wink Ale opóźnienie jest duże!

24

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Lowell - w Beskidzie Żywieckim powyżej 800-900 m n.p.m. dużo śniegu, ale dolinach i na południowych zboczach już sporo odkrytych łąk. Dane świeżutkie bo z dzisiaj tj. 23.03.2010.

Ostatnio edytowany przez piotr (2010-03-23 21:42:32)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

25

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Byłem ostatnio w Beskidzie Małym, bo od wiosny zaczęła się moja praca terenowa. Spotkałem kilka odkrytych polan, a krokusów ani śladu.