401

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Hej,
na forum eksploratorzy.com.pl od kilku miesięcy szykujemy wycieczkę na Gibasy i to będzie jutro   smile
będziemy tylko w sobotę po południu ale może coś tam się przydamy...

Pozdrawiam serdecznie
Klimek

402

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ech, zajęty mam ten weekend sad

403

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Klimek napisał/a:

Hej,
na forum eksploratorzy.com.pl od kilku miesięcy szykujemy wycieczkę na Gibasy i to będzie jutro   smile
będziemy tylko w sobotę po południu ale może coś tam się przydamy...

Pozdrawiam serdecznie
Klimek

Od kilku miesięcy? To będzie w takim razie barrrrdzo poważna eskploracja  wink

Do zobaczenia więc na Gibasach -  przydacie się z pewnością  big_smile

Troszkę posznupałam po eksploratorzy.com.pl   wink  big_smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-10-21 23:06:29)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

404

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

uprzejmie informuję, że się z Ufokiem umówiłam w Porąbce.. więc jak się nic po drodze nie stanie, nikt nas nie zagada, nikt asfaltu nie zwinie to się powinniśmy zjawic na Gibasach ok. 12ej.
Ufok jedzie z drzwiami do Kapliczki, więc nasz remont zbliża się ku końcowi smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

405

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Dzisiejszy wypad na Gibasy przebiegał jak zwykle w super atmosferze, gdzie nie mogło się obyć bez pysznego sera Joli i pieczonych kiełbas, ziemniaków na ognisku, co skutecznie rozgrzało ten dzisiejszy mroźny dzień smile Niech żałują Ci co nie byli. Oto kilka fotek :



406

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

To i ja coś dodam do dzisiejszego dnia wink

Pierwsza ekipa wyruszyła z samego rana w składzie: Jolanta, włóczykijka, nena i Dariusz Tlałka. big_smile Leniwym krokiem, zachwycając się jesiennymi pejzażami kierowała się w stronę Gibasów.

https://lh4.googleusercontent.com/-5NiVLE5N4l4/TqMKFOVk8mI/AAAAAAAABYQ/z0a815u_-W0/s912/100_5293.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-0PBW4Lux9vw/TqMKqnh9RlI/AAAAAAAABZM/N427yKbDc9U/s912/100_5319.JPG

Na miejscu zastaliśmy w rozgrzanej już chacie Stacha big_smile. Pora na pierwszy popas czyli coś słodkiego do kawusi wink. Następnie małe grzybobranie pod przewodnictwem Darka Tlałki big_smile, swoją drogą całkiem owocne wink. Po powrocie spotykamy się już całą grupą przy kapliczce smile. Wśród zebranych tam osób witamy ufoka83, Pana Tadeusza, harnasia wołoskiego, Brombellę z Wojtasem,CzarownicęzPogodnej, gennaro , lowella79, i bacę. Późnym popołudniem dołącza do nas sympatyczna ekipa Klimka – forumowicze z eksploratorzy.com.pl smile i jardo, który, o zgrozo, nie dotarł do Groty Komonieckiego, na szczęście udało mu się z trzema dziewczynami cało i zdrowo dotrzeć do nas big_smile wink. I tak do wieczora, na rozmowach, głównie o Komańczy lol, pieczeniu kiełbasek i pysznych ziemniaków z cebulką i ziołami CzarownicyzPogodnej mija nam czas przy ognisku. big_smile

Wszystko co dobre szybko się kończy. Część ekipy zostaje do niedzieli, inni po ciemku schodzą do Kocierza Basie big_smile.

Udało nam się w sobotę dokończyć prace tynkarskie przy sklepieniu i ułożyć z kamienia wejście do kapliczki. Zostały również przywiezione do zamontowania drzwi. Wszystkim, którzy nam w tym pomogli –  bardzo dziękujemy smile.

https://lh3.googleusercontent.com/-QmFlRnKyJtM/TqMLxTFesqI/AAAAAAAABbA/nuInUJIE4SU/s912/100_5382.JPG

po kliku na fotkę kilka moich fotopstryków z soboty wink
https://lh4.googleusercontent.com/-I2fbUAJs_5o/TqMKzyy9gdI/AAAAAAAABZc/WOExltG1F-M/s912/100_5325.JPG

PS. Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzoną sobotę  smile Do zobaczenia w  tak miłym gronie ponownie smile.
     Baca dziękuję za transport pełen wrażeń … - jeszcze nigdy z prędkością Formuły 1 nie wracałam do domu cool big_smile

Ostatnio edytowany przez nena (2011-10-23 18:47:04)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

407

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Nena napisała piękną relację z ostatniego zapewne w tym roku spotkania przy Kapliczce.
Ja ze swojej strony dodam tylko kilka zdjęc:


drzwi do Kapliczki smile

smile
małe wspólne foto big_smile

resztę fotek umieściłam we właściwym miejscu smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

408

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

nena napisał/a:

Baca dziękuję za transport pełen wrażeń … - jeszcze nigdy z prędkością Formuły 1 nie wracałam do domu cool big_smile

Damy radę Nenuś. Następnym razem skrócimy jeszcze czas wink Będą już zimówki

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

409

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

baca napisał/a:

Damy radę Nenuś. Następnym razem skrócimy jeszcze czas wink Będą już zimówki

  lol

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

410

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Do Komańczy to tylko na zimówkach smile Ja również dziękuje za tą sobotę!

411

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Niedziela przywitała Gibasy piękną pogodą. Pozostało dokończyć to co wczoraj zaczęliśmy. Dzisiaj z pracą zmagał się ufok83. Dokończył gładź i przygotował podkład pod układanie kamienia na „podłodze”. Trochę było do zrobienia i do domu zszedł już po zachodzie słońca.

https://lh6.googleusercontent.com/-iHmXmnDXZuQ/TqMhDRDJEmI/AAAAAAAAu2A/odZ7RLhAEgA/s640/DSC04747.JPG

Prawdopodobnie trzeba będzie zorganizować w jakiś ładny listopadowy weekend jeszcze jeden „kapliczkowy wypad". Chcemy skończyć to co nie udało się do końca teraz tj. prace malarskie na dachu, „podłogę” i uporządkować teren wokół kapliczki. Musimy też wstawić drzwi zabezpieczając w ten sposób obiekt na zimę. Dziękujemy bardzo bananowi za wywiezienie ich na górę.

O ew. listopadowym spotkaniu poinformujemy wcześniej. Prosimy śledzić temat.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

412

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

No to teraz ja smile  Dzisiaj grota zaliczona,wodospad też smile niech żałują Ci co nie zostali na noc smile  Zdjęcia jutro bo już nie ma siły big_smile  Sie działo big_smile

413

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ja również dziękuje za super sobotę! big_smile   UFOK jesteś WIELKI-wielki szacun za całość wszystkich akcji na Gibasach! smile
hmm, żałuję że nie zostałem na noc, by posłuchać repertuaru gennaro -"pieśni ludowych z KOMAŃCZY" lol  lol  lol  lol , co za strata!!!!  lol  lol  lol  , niech żałują wszyscy!!!!!! lol  lol  lol  lol
dla wszystkich forumowiczów , których nie było, na sobotniej akcji, bardzo ważna wiadomaść: następna szykowana akcja i zlot, tylko w ......KOMAŃCZY!!!!!!!( organizator- gennaro tongue  wink  big_smile  lol )
ps. dziekuję Joli i lowellowi za wsparcie akcji charytatywnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-10-23 19:45:14)

414

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Było na prawdę super  big_smile
Szczególnie nocna gra w remika z Ufokiem,Piotrkiem i Wiki  lol
Szkoda Asia , że nie zostałaś na noc!  smile
Dzięki wszystkim którzy byli  wink

" Góry uczą smaku rzeczy prostych , takich , których nie doceniamy . "

415

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

nena napisał/a:

(...) Prawdopodobnie trzeba będzie zorganizować w jakiś ładny listopadowy weekend jeszcze jeden „kapliczkowy wypad".(...)

To ja się już cieszę  big_smile wyjedziemy z domów tylko ciut wcześniej coby zdążyć odwiedzić Komańczę  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

416

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

No i obiecane kilka fotek big_smile Reszta na picasie smile

417

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Kilka fotek z sobotniego wypadu na Gibasy  big_smile

https://lh6.googleusercontent.com/-swUdymERMgc/TqWMXXPTnhI/AAAAAAAAAO4/o4MeS7W1KHc/s912/Panorama%252520Kapliczka1.JPG

wszystkim dziękuję za udany dzionek tongue

"Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym.  "

418

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

jardo napisał/a:

No i obiecane kilka fotek big_smile Reszta na picasie smile

na Picasie reszty ni ma  neutral

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

419

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Jardo, gdzieś Ty Picase zapodział? tongue

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

420

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Bydzie, bydzie smile  Tylko do Cz przyjade  big_smile  Sie dostane na swojego kompa smile

421

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

nena napisał/a:

(...) I tak do wieczora, na rozmowach, głównie o Komańczy lol, pieczeniu kiełbasek i pysznych ziemniaków z cebulką i ziołami CzarownicyzPogodnej mija nam czas przy ognisku. big_smile (...)

https://lh6.googleusercontent.com/-7nod75ygvng/TqWIkcovZrI/AAAAAAAAAN8/hNd9Ju-3UeQ/s640/SDC10247.JPG


CzarownicoZPogodnej zapodaj proszę przepis na te smaczności zawijane w sreberka  wink  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

422

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

No już jest smile https://picasaweb.google.com/jardo1970/ … directlink

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

Ja również wszystkim bardzo dziękuje za sobotę  smile

nasza piękna jesień

chłopaki ostro pracują

mmmmmmniam czyli ognisko smile

Żałuję że nie dane mi było posłuchać repertuaru gennaro ale co się odwlecze to ..... znajdzie się w Komańczy  big_smile  lol
Do zobaczenia !!!

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

jolanta napisał/a:
nena napisał/a:

(...) I tak do wieczora, na rozmowach, głównie o Komańczy lol, pieczeniu kiełbasek i pysznych ziemniaków z cebulką i ziołami CzarownicyzPogodnej mija nam czas przy ognisku. big_smile (...)

https://lh6.googleusercontent.com/-7nod75ygvng/TqWIkcovZrI/AAAAAAAAAN8/hNd9Ju-3UeQ/s640/SDC10247.JPG


CzarownicoZPogodnej zapodaj proszę przepis na te smaczności zawijane w sreberka  wink  big_smile

Joluś to zwykłe ziemniaczki z masłem, cebulką, mieszanką ziół wink i solą ukryte w  Ufokowych sreberkach  lol nie to co twoje i Neny smakowite ciasta  wink hmmmm muszę się zapisać do was na szkolenie w pieczeniu ciast bo mi tylko ciasteczka wychodzą  sad  ale cieszę sie, że ziemniaczki smakowały smile

duszą w górach zbłądziłam, bo chciałam....

425

Odp: Kapliczka na Gibasach - czyli ocalić legendę od zapomnienia

CzarownicaZpogodnej napisał/a:

(...)Joluś to zwykłe ziemniaczki z masłem, cebulką, mieszanką ziół wink i solą ukryte w  Ufokowych sreberkach  lol

Ziemniaczki to może i były zwykłe wink ale w takim razie zioła musiały być Czarowne  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile