1

Temat: Pejoratywne emotikonki

Chłopaki przeniosłam Wasze posty do nowego tematu i mam nadzieję, że nie weźmiecie mi tego za zUe big_smile  tongue

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

Odp: Pejoratywne emotikonki

darkheush napisał/a:

Ostrzegałem...http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_twisted.gif
http://picsrv.fora.pl/images/smiles/075.gif

Mam prośbę i apel -taki mały off top - Fajnie by było gdyby na przyszłość tego typu emotikonki nie pojawiały się więcej na forum, gdyż z założenia i definicji są po prostu pejoratywne, a takich rzeczy na naszym forum nigdy nie było. Takich pejoratywnych emotikonek nigdy nie było też w forumowym zestawie !!! i myślę że celowo ich nie zamieszczono w naszym zestawie - są tylko te " pozytywne" i to mi się zawsze bardzo podobało! M.in .właśnie to wyróżniało nasze forum z pośród innych -zawsze wysoka kultura i brak pejoratywnych odniesień, komentarzy, emotikonek. Mam więc prośbę-  nie zanieczyszczajmy więc naszych postów tego typu "złymi przekazami emocji "  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  Mamy do wyboru aż 12 wspaniałych emotikonek więc jeśli można to dzielmy się tylko tymi dobrymi przekazami naszych uczuć i emocji :)  :)  :)

3

Odp: Pejoratywne emotikonki

@harnaś wołoski

Po pierwsze - Zupełnie nie rozumiem faktu oburzenia zamieszczeniem na forum emotek z "zakazanego zestawu". To wszak nie Ty, a Piotr powinien czuć się urażony zaistniałą sytuacją, ponieważ to jego ad personam dotyczy mój re-post. Jak widać Piotr albo to zlał, albo wykazał się dużo większym poczuciem humoru - znając go podejrzewam, iż to drugie.

Po drugie - wybacz, ale nie będziesz mi mówił, co mam na forum pisać, a czego nie. Jak sam zauważyłeś w innym temacie na tym forum "na szczęście mamy wolność słowa". Choć czytając takie posty zaczynam w to poważnie powątpiewać. To o czym mogę napisać na otwartym forum określa tzw. netykieta, której trzymam się od lat. A jeśli naprawdę rażą Cię takie rzeczy jest na to prosta metoda. Jeśli przy jakiejś relacji będzie błękitnymi literkami napisane "darkheush", to po prostu nie czytaj, bo znów może się okazać, że ranię Twoje poczucie estetyki. Choć czy będzie jeszcze napisane przy jakiejś relacji "darkheush" - o tym na końcu tego posta.

Po trzecie - "złe przekazy emocji", "są tylko te pozytywne" - dawno się tak nie ubawiłem, ale do śmiechu było mi tylko przez krótką chwilę. Dokładnie do momentu, gdy zdałem sobie sprawę, że jest to kolejna próba cenzury. Nasuwa się pytanie - czy na tym forum można mieć własne zdanie, można pisać we własnym stylu, czy tylko trzeba karnie głaskać innych po dupce i uważać czy przypadkiem nie napiszę się czegoś, za co zostanie się zruganym??? Bo jeśli tak to...

...Po czwarte - Nie tak widziałem to forum i jeśli ma funkcjonować na takiej zasadzie, to mam wielką prośbę do jakiegoś admina o całkowite usunięcie mojego konta z tego portalu. Zdaję sobie sprawę z faktu, iż sprawię tym co niektórym dziką radość. A wszystkim forumowiczom życzę więcej luzu w podejściu do życia. Powaga zabija powoli - na prawdę!!!

I jeszcze jedna refleksja na koniec - narzekacie, że forum "ostygło". Nie dziwne, skoro dzieją się tu takie rzeczy i "starzy" forumowicze podejmują takie decyzje jak moja.

To tyle z mojej strony i prośba do admina o spełnienie mojego życzenia.
Na zdar!!!

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

4

Odp: Pejoratywne emotikonki

Ehm … , powiem tylko tyle, albo może lepiej będzie jak zacytuję słowa darkheusha.

cyt "wszystkim forumowiczom życzę więcej luzu w podejściu do życia. Powaga zabija powoli - naprawdę!!!"

Po drugie … nie sądzę, żeby darkheush używając takiej emotikonki właśnie chciał wlać kijem piotrowi, ani zachować się jakoś w stosunku do niego agresywnie big_smile, to był zwykły żart unaoczniony właśnie taką, a nie inną emotikonką. Po to myślę one zostały stworzone. Jako fanka emotikonek big_smile, których tu na naszym Forum jest straszne ubóstwo, nad czym ubolewam big_smile tongue,  jestem w stanie Darka zrozumieć, a nawet bronić ! (należę bowiem do osób zbyt ekspresyjnych) big_smile wink. W świecie wirtualnym emotikonki to przecież jeden ze sposobów wyrażenia chwilowego stanu swoich emocji. Czytając zdanie cyt ” I jak mi ktoś powie, że Tatry Zachodnie to takie tylko pagórki, to dostanie w pysk big_smile , właśnie po tej ->  big_smile emotikonce nie sposób się doczytać jakiś złych intencji z jego strony. Przynajmniej ja to odebrałam jako żart, tym bardziej, że znam darkheusha tongue  i jego humor. Gdyby po tym zdaniu widniała emotikonka wyrażająca złość czy tp. to wtedy można by myślę mieć jakieś pretensje, ale w tym wypadku … no nie wiem … ja osobiście nie miałabym żadnych …, ale każdy ma prawo odebrać to inaczej.

A tak już całkiem na poważnie … chłopaki, dajcie sobie na luz, bo jakbym była bliżej to …  mad (uwaga ! - to najbardziej pejoratywna emotikonka jakiej się doszukałam, w naszym zestawie big_smile wink ).

I jeszcze jedno, nie jestem złotą rybką i życzeń nie spełniam tongue. Tyle z mojej strony i było by miło, gdybyśmy temat uznali za zakończony smile.
I zaś pewnie ktoś wyskoczy, że nie bo … big_smile, no ale "na szczęście mamy wolność słowa" i każdemu wolno big_smile wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Pejoratywne emotikonki

pierdoły same smile Darkheush nic nie zrobił, zwykła beka w topiku i afera nie wiadomo o co. Więcej luzu.

6

Odp: Pejoratywne emotikonki

wawri, thx wink

to ja jeszcze dodam na rozładowanie złych emocji nutkę, może banalną, ale jakże wymowną ... smile  ---> Nawet jeśli   ... wink

Ps. jeszcze jedno, nutka dla wszystkich czytających ten temat smile Chodziło mi o to, żeby czasem ktoś nie odczytał jej „ad personam” smile. Broń Boże !!!  smile, ale tak szczerze powiedziawszy to nutka jest dla każdego „ad personam”  neutral big_smile wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

Odp: Pejoratywne emotikonki

chłopaki, naprawdę, więcej luzu  big_smile
życie jest już samo w sobie czasami stresujące, po co się dobijać?  smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

8

Odp: Pejoratywne emotikonki

darkheush ależ żem się uśmiał z twoich odpowiedzi  lol  lol  lol  lol Umiesz poprawić innym nastój  cool

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: Pejoratywne emotikonki

darkheus:  jak to sie mówi w Rzykach: Ręki opadają!!!
Post o pejoratywnych emotikonkach był skierowany nie do ciebie , ale do wszystkich forumowiczów z prośbą i tylko prośbą( jaka więc cenzura?????????????????????????????????????????????????????????????????? wydaje mi się że trzeba było dużo złej woli żeby o to mnie posądzać!)by nie zaśmiecać naszego forum "internetowymi śmieciami"w postaci m.in pejoratywnych emotikonek i tylko tyle!    A co nie można już napisać prośby???
Już absolutnym szczytem twojej złej woli było napisanie: "nie będziesz mi mówił co mam pisać na forum a czego nie"  a gdzie i kiedy ja do ciebie coś takiego napisałem???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
reszty twojej wypowiedzi juz nawet nie chce mi sie komentować -ręki opadają!dziwi mnie tylko twoje zachowanie i podejście do sprawy i do mnie, jak to mówisz WIĘCEJ LUZU - pisząc swojego posta najwyraźniej ci go zabrakło
SZKODA  sad  sad  sad że tak to widzisz i odbierasz sad  sad  sad

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-08-26 19:56:42)

10

Odp: Pejoratywne emotikonki

harnaś wołoski napisał/a:

Post o pejoratywnych emotikonkach był skierowany nie do ciebie

Dziwne wytłumaczenie w kontekście tego:

harnaś wołoski napisał/a:
darkheush napisał/a:

Ostrzegałem...http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_twisted.gif
http://picsrv.fora.pl/images/smiles/075.gif

Mam prośbę i apel (...)

harnaś wołoski napisał/a:

jak to mówisz WIĘCEJ LUZU

Na szczęście mam go na tyle, aby uznać sprawę "pana broszurki" jako zwykły, głupi żart, a nie jako pejoratyw.

harnaś wołoski napisał/a:

reszty twojej wypowiedzi juz nawet nie chce mi sie komentować

Ależ skąd to nagłe zniechęcenie??? Komentuj. No chyba, że brakło argumentów. Chętnie poczytam. Już niestety tylko poczytam ponieważ postanowiłem nie zaśmiecać więcej tego "wspaniałego" forum moimi "internetowymi śmieciami". Czego chciałeś, to osiągnąłeś. Zadowolony???

I jeszcze jedno Panie Mający Zawsze Rację:

harnaś wołoski napisał/a:

darkheus:  jak to sie mówi w Rzykach: Ręki opadają!!!
Post o pejoratywnych emotikonkach był skierowany nie do ciebie , ale do wszystkich forumowiczów z prośbą i tylko prośbą( jaka więc cenzura?????????????????????????????????????????????????????????????????? (więcej pytajników się nie dało wstawić???) wydaje mi się że trzeba było dużo złej woli żeby o to mnie posądzać!)by nie zaśmiecać naszego forum "internetowymi śmieciami"w postaci m.in pejoratywnych emotikonek i tylko tyle!    A co nie można już napisać prośby???
Już absolutnym szczytem twojej złej woli było napisanie: "nie będziesz mi mówił co mam pisać na forum a czego nie" do cytowania czyjejś wypowiedzi używamy czegoś takiego jak "cytuj". Jest na tym forum dostępne i nie gryzie   a gdzie i kiedy ja do ciebie coś takiego napisałem??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? (a sorry, dało się więcej wstawić)
reszty twojej wypowiedzi juz nawet nie chce mi sie komentować -ręki opadają!dziwi mnie tylko twoje zachowanie i podejście do sprawy i do mnie, jak to mówisz WIĘCEJ LUZU - pisząc swojego posta najwyraźniej ci go zabrakło
SZKODA  sad  sad  sad że tak to widzisz i odbierasz sad  sad  sad

Netykieta się Panu kłania. Warto czasami się do tego dostosować. To na prawdę nie boli. Przynajmniej człowiek nie wychodzi na...

Ostatnio edytowany przez darkheush (2012-08-27 01:44:49)

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

11

Odp: Pejoratywne emotikonki

Panowie, litości! Pozwólcie, że zacytuję klasyka, Aleksandra K. "nie idźcie tą drogą". Kolego Darkheush proszę przestać się obrażać i odgrażać, że nas opuścisz. Jesteśmy tu po to, żeby pisać i dyskutować o górach i miło spędzać czas na wycieczkach, a jałowe i wydumane spory nie są nikomu potrzebne. Apeluję o więcej luzu!
P.S. Jeżeli chodzi o emotikonkę:
http://picsrv.fora.pl/images/smiles/075.gif
to mnie osobiście nie przeszkadza. Traktuję ją z humorem.
Przy okazji dziękuję Kaprowi, za szczerą chęć wspólnego wyjazdu w Niżne (szkoda, że nie wyszło), gdzie miałem okazję spędzić dwa kolejne cudowne dni (więcej w przyszłej relacji). Jak będę jechał kolejny raz to dam znać z większym wyprzedzeniem.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Odp: Pejoratywne emotikonki

Bardzo przykro sad i wielka szkoda sad  bo widzę że zaczynają padać nieprzyjemne wyśmiewne inwektywy, tego na naszym forum nigdy nie było! sad  sad  sad  i z tego byłem zawsze dumny . Piotrze adminie  pora więc kończyć temat!!! no comment - nie ma sensu.  Szkoda że nie mogłem być z Tobą w Niżnych, ale ciesze sie że wypad sie udał!!! smile  smile  smile Czekam na fotorelacje smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-08-27 10:23:17)

13

Odp: Pejoratywne emotikonki

Też uważam, że za dużo tu zbędnych słów. Zamykam temat.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

14

Odp: Pejoratywne emotikonki

Czytałem to wszystko z wielkim niedowierzaniem i nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Myślę, że trzeba pewne kwestie wyjaśnić tak, aby było wszystko wiadomo.

1. Co wolno a nie wolno ustalone zostało w regulaminie.  Do tego on służy. Umieszczanie tego typu ikonek nie jest zabronione. Jeżeli ktoś potrafi je używać z wyczuciem i humorem nic negatywnego tym nie czyni.

2. Nie chciałbym, aby opinie pojedynczych osób  były traktowane jako stanowisko forum. Każdy z nas jest inny, nie każdy musi wszystkich lubić i nie każdy wszystko  akceptuje. Oczywiście każdy może wyrazić swoje zdanie.  Rzeczywistość często sama weryfikuje która racja jest słuszniejsza. Zamknięcie tego tematu uważam za  krok, który niczego nie rozwiązuje. Bo nie jest problemem założyć nowy temat kontynuując różnice zdań. Dlatego temat zostaje otwarty. Proszę jedynie o przemyślane wypowiedzi i kulturę. A samo życie jest za krótkie, aby tego typu sprawy miały być głównym wątkiem tego forum.

Pozdrawiam i życzę uśmiechu.