26

Odp: czy ktoś wie co to jest?

Dzisiaj w okolicy Kiczery sfotografowałem jakieś roślinki niestety nie wiem co to za rośliny wyglądają jak Storczyki ale coś mi podpowiada ze nimi nie śą według mnie za wysokie i listki maja jakies dziwne . Wrzuce fotki               

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

27

ferdynansie, to jest bukwica zwyczajna (Betonica officinalis L.) zwana też bukwicą lekarską lub czyścem lekarskim. Roślina ta należy do rodziny jasnotowatych.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

28

Dziękuję nena za pokierowanie mnie do właściwego tematu  smile  Ja interesuję się mykologią i w obrębie Rzyk- Bolęciny- Sułkowic znalazłam sporo rzadkich i chronionych gatunków. A okratek  to znalezisko mojego Taty, który pomimo swoich 93 lat dalej przemierza szlaki Beskidu Małego.

29

Agorszczyk miło gościć mikologa w naszych progach . Twoja wiedza przyda się na pewno. Mamy nawet we Florze Beskidu Małego osobny temat – Grzyby smile. Pewnie znajdziesz tam działkę dla siebie. wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

30

Agorszczyk napisał/a:

Dziękuję nena za pokierowanie mnie do właściwego tematu  smile  Ja interesuję się mykologią i w obrębie Rzyk- Bolęciny- Sułkowic znalazłam sporo rzadkich i chronionych gatunków. A okratek  to znalezisko mojego Taty, który pomimo swoich 93 lat dalej przemierza szlaki Beskidu Małego.

Malusieńki off-top wink

Fajnie, że tu trafiłaś smile ... ale Tata  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

31

jolanta Dziękuję  smile  a Tato co najmniej 2 razy w tygodniu przemierza szlaki Beskidu Małego. Jeśli spotkacie 3 panów, którzy w sumie mają ponad 250 lat, to na pewno jednym z tych wędrowców jest mój Tato  smile

32

Agorszczyk napisał/a:

(...) Jeśli spotkacie 3 panów, którzy w sumie mają ponad 250 lat, to na pewno jednym z tych wędrowców jest mój Tato  smile

Oj to będę się wszystkim męskim trójkom dobrze przyglądać  big_smile

Kończymy off-topa  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile