Temat: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

Poznaj  7 Cudów Beskidu Małego!!!

Grota Komonieckiego – prawdziwa perelka Beskidu Małego



Kamieniołom w Kozach - bogactwo flory i fauny, półki skalne, urwiska, staw. Ciekawa panorama – nie tylko Kóz. Warto wybrać się tu o każdej porze roku.



Kamienne szałasy w Beskidzie Małym - osobliwość etnograficzna na skale całych Karpat, nigdzie indziej nie spotykana. Szałasy takie to ostatni świadkowie dawnego życia pasterskiego beskidzkich górali w tym pięknym miejscu. Taka atrakcja etnograficzno-zabytkowa- turystyczna , tylko w naszym Beskidzie Małym!



Podejźrzon marunowy - relikt flory paleozoicznej nazywany potocznie "kwiatem paproci" występujący tutaj na jedynym stanowisko w Karpatach Polskich



Jezioro Międzybrodzkie - malowniczy zbiornik wodny oddzielający dwie części Beskidu Małego




Skały Zamczysko (Łysina - Ścieszków Groń) - wielkie bloki skalne tworzące swoisty kanion.



Leskowiec - szczególnie panorama na południe (Babia Góra, Polica, Tatry).



Serdecznie dziękuję wszystkim za oddane głosy!!!


Szczegółowe wyniki konkursu: http://www.beskidmaly.pl/wyniki7.php

PS. Podziękowania dla darkheusha za pomoc w liczeniu smile

2

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

Bardzo mi się ta 7-ka podoba big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

fajnie To teraz trzeba jakąś broszurkę wydać co by upamiętnić to wydarzenie z Forum BM

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

Fajnie się prezentuje te siódemka cudów Beskid Małego. Mój podejźrzon na czwartym miejscu smile

5

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

Po dość długim czasie powstała internetowa książeczka prezentująca nasze 7 Cudów. Miłego przeglądania (szybkie przewijanie stron na strzałkach prawo-lewo)

http://www.beskidmaly.pl/pub/7cudow/

6

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

sprawdź książeczkę, bo jak się da na ostatnią stronę to tekst z Kamiennych szałasów nachodzi się na skały zamczysko
ponadto też coś ucina fotografię po prawej stronie Jest ta co ma być ale przebija też z następnej strony w dolnej części, no chyba, że to jest taki efekt

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

7

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

baca sprawdź jeszcze pod inną przeglądarką , bo u mnie wszystko w porządku, właśnie sprawdziłam.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

8

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

ja oglądam na firefoxie i choć pierwszy błąd zniknął to pokazują się w dole dziwne malutkie kwadraciki na stronach z Grotą kominieckiego i Jeziorę Międzybrodzkim

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

9

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

U mnie na FF, EX i Ch... chodzi bez zarzutu  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

10

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

Fajna książeczka. U mnie chodzi bez zarzutu smile

11

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

Dzisiaj sprawdziłem FF i jest wszystko ok, to nie wiem czy ktoś coś poprawiał wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

12

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

nie, nic nie było poprawiane smile

13

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

Nasz administrator Piotr dostał specjalne zadanie opracowania opisu 7 Cudów Beskidu Małego w wersji rozszerzonej. Prezentacja to zastała stworzona w postaci pliku w formacie PDF, tak aby każdy mógł sobie go zapisać na własnym komputerze i przeczytać bez konieczności wchodzenia na forum. 

Prezentację można wykorzystać w celach niekomercyjnych, pod warunkiem podania informacji o autorach!

Zapraszamy do lektury!


http://www.beskidmaly.pl/images/pdf.jpg

http://www.beskidmaly.pl/pub/7_Cudow_Beskidu_Malego.pdf

14

Odp: 7 Cudów Beskidu Małego - Wyniki

Ach, Piotrusiu, ach...  cool  cudnieś to wyszykował big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile