Temat: Monumentalne Tatry z wysokości 264mnpm

Jako że mój organizm doszedł już jako tako do siebie po przebytych operacjach przepukliny i załamanego łokcia, postanowiłem wykorzystać ładną ostatnio pogodę i  z kolegą Adrianem, zrobiliśmy wczoraj 100-kilometrowy etapik po ziemi oświęcimskiej. Będąc w miejscowości Wygięzłów- a właściwie wyjeżdżając z niej w stronę Libiąża zatrzymaliśmy się po prawej stronie jezdni tuż przy stacji benzynowej i restauracji "Lipowiec" by nacieszyć strudzone oczy przecudnej urody widokiem na Tatry. Znajdowaliśmy się na wysokości- ZALEDWIE 264 m npm !!! a Tatry wydawały się tak monumentalne i okazałe jakbyśmy patrzyli na nie z okolic Kotliny Nowotarskiej- tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć samemu. Nawet najlepsze widoki z naszego Beskidu Małego Pięknego -Leskowiec, Potrójna, Anula itp. są naprawdę niczym w porównaniu z "monumentalnością"w Wygięzłowie przy stacji benzynowej w kierunku na Libiąż- nawet z mojej rodzinnej Rabki na Podhalu nie ma aż tak imponującego i monumentalnego widoku na Taterki! Bardzo okazałe Tatry zobaczyliśmy jeszcze w Libiążu przy cmentarzu - wysokość około 350 mnpm, ale ten widok nie może się równać z tym w Wygięzłowie! Każdemu polecam, przy okazji zwiedzania Skansenu Etnograficznego w Wygięzłowie i zamku Lipowiec, by podjechać na ową stację benzynową i ...Was zamuruje z wrażenia!!! smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2012-11-04 15:35:35)

2

Odp: Monumentalne Tatry z wysokości 264mnpm

Wierzymy Harnasiu wink. Szkoda, że nie dałeś jakiegoś zdjęcia...
A w ogóle cieszę się, że znowu jesteś z nami. Jak tam ręka?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

3

Odp: Monumentalne Tatry z wysokości 264mnpm

Harnasiu  smile
Jak dobrze Cię znowu czytać i to jeszcze z samymi dobrymi wieściami  big_smile
Też bym oczy ucieszyła tymi Taterkami - postuluję, aby aparat - chociażby "małpka" był obowiązkowym wyposażeniem rowerzysty  wink  tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

Odp: Monumentalne Tatry z wysokości 264mnpm

jolanta napisał/a:

postuluję, aby aparat - chociażby "małpka" był obowiązkowym wyposażeniem rowerzysty  wink  tongue

.... albo chociaż komórką  wink  wink  tongue

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

5

Odp: Monumentalne Tatry z wysokości 264mnpm

Zaskoczyło mnie jedno - w całej relacji Harnasia jest TYLKO JEDNA emotikonka. Czy to aby jego relacja?  tongue

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

6

Odp: Monumentalne Tatry z wysokości 264mnpm

Potwierdzam  powyższe słowa.Wczoraj była super widoczność. Byłem na Potrójnej-Czarnym Groniu i Tatry "żyletka" tylko przez ten porywisty zimny wiatr ciężko było zrobić dobre zdjęcie.



Później już nocą przez lasek i takie tam na koniec po wyjściu z lasu

7

Odp: Monumentalne Tatry z wysokości 264mnpm

piotr napisał/a:

Zaskoczyło mnie jedno - w całej relacji Harnasia jest TYLKO JEDNA emotikonka. Czy to aby jego relacja?  tongue

MARUDZISZ  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

8

Odp: Monumentalne Tatry z wysokości 264mnpm

tomkos napisał/a:

(...) Później już nocą przez lasek i takie tam na koniec po wyjściu z lasu

Śliczne takie tam, a i Taterki jak malowane  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile