1

Temat: Źródła w Beskidach

W wolnych chwilach zmajstrowałem prowizoryczną stronę internetową:

http://jiffnet.republika.pl/

Umieściłem na niej listę źródeł wody w Beskidach do wgrania na odbiornik GPS. Zapraszam więc posiadaczy gpsów do ściągania i korzystania z mojej małej listy. Nigdy nie wiadomo kiedy skończy się woda w plecaku smile
Moja lista jest jeszcze niekompletna i niektóre źródła wymagają dokładnego pomiaru. Jeżeli ktoś posiada własne pomiary, lub wie gdzie znajdują się nieodkryte źródełka i chciałby się tą wiedzą podzielić, proszę bardzo o kontakt.
Pozdrawiam,
Jiff

Ostatnio edytowany przez Jiff (2016-07-30 22:36:19)

JIFFNET - górskie ciekawostki

2

Odp: Źródła w Beskidach

fajny zadatek strony internetowej, skusiłeś mnie do podzielenia się swoją stroną, którą stworzyłem i wypozycjonowałem jakiś czas temu na temat Pasma Pewelskiego czyli Czeretników:
http://www.czeretniki.cba.pl/  smile

3

Jiff napisał/a:

(...) Umieściłem na niej listę źródeł wody w Beskidach do wgrania na odbiornik GPS. Zapraszam więc posiadaczy gpsów do ściągania i korzystania z mojej małej listy. Nigdy nie wiadomo kiedy skończy się woda w plecaku smile
Moja lista jest jeszcze niekompletna i niektóre źródła wymagają dokładnego pomiaru. Jeżeli ktoś posiada własne pomiary, lub wie gdzie znajdują się nieodkryte źródełka i chciałby się tą wiedzą podzielić, proszę bardzo o kontakt.
Pozdrawiam,
Jiff

Problem wody, ważny problem w BM-ie - zwłaszcza kiedy robi się dłuższą wędrówkę, bez schodzenia do miejscowości.

Dołożyłabym tutaj następujące miejsca z wodą:
- źródło na Trzonce przy kaplicy Maryjnej, obfite, łatwo dostępne,
- źródło na czerwonym szlaku między Polaną Semikową a schroniskiem na GJP II, też bardzo wydajne,
- na )( Carchel, nieco na uboczu, ogólnie dostępna studnia, z wiadrem - trochę mam dyskomfort pisząc o niej publicznie - mam nadzieję, że nikt nie zanieczyści jej celowo - do studni na Trzonce wrzucona kiedyś kota i od tej pory nikt już z niej nie korzysta  sad

Nie korzystam z GPS-a więc tylko tak to potrafiłam opisać. Jak mi się jeszcze coś wspomni do dorzucę  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

I jeszcze jedno żródło idąc niebieskim ze Ślemienia w kierunku Łamanej skały , za ostatnimi domkami letniskowymi idąc jeszcze około 300m powyżej jest wydeptana ścieżka w prawo łatwy dostęp woda płynie z rurki no i jaka z niej pyszna kawa.

5

Dziękuję bardzo za informacje. Gdy stopnieje śnieg postaram się odwiedzić podane przez Was miejsca i dokładnie je skatalogować.

JIFFNET - górskie ciekawostki