Temat: Cała przyroda Basior1978

Tutaj chciałbym przedstawić się czym na codzień się zajmuję ....

Ostatnio edytowany przez Basior1978 (2013-04-07 18:42:01)

2

Odp: Cała przyroda Basior1978

Urodziłem się w Bielsku a wychował mnie Beskid Mały, dokładnie to okolice otaczające Straconkę oraz Leszczyny.
Kiedyś jako dziecko wraz z moim ojcem poznawałem otaczający mnie świat Beskidów.
Obecnie odkrywam ten świat moim dzieciakom, z którymi często wędrujemy po górach i nie tylko.
A od razu przepraszam za zdjęcia ale piszę  na tablecie.

To ją ratując połamanego myszołowa

To spacer z podopiecznym

To moja Matusia i piskle pustułki

A to Danielek z małą czajką

3

Odp: Cała przyroda Basior1978

...... lubię fotografować i filmować otaczający mnie świat....

Nastrosz półpawik

Zmierzchnica trupia główka dość ciekawy gość z południa

Postojak wiesiołkowiec od kilku lat pojawia się nas w Beskidach po kilkudziesięciu latach

Zawisak tawulec gatunek związany raczej z górnym śląskiem ale od dwóch lat notowany u nas

Zmrocznik wilczomleczek

Nastrosz topolowiec

To kilka zawisaków występujących u nas...

4

Odp: Cała przyroda Basior1978

A oto nasze górskie potoki...

5

Odp: Cała przyroda Basior1978

A to inne nasze motyle nocne

Pawica grabówka

Wstęgówka pąsówka

6

Odp: Cała przyroda Basior1978

hej, to fajne masz zajęcie smile podoba mi się lol a zdjęcia super, jaki masz aparat?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

7

Odp: Cała przyroda Basior1978

Maluchy poznają świat...

Daniel i pójdźka

Daniel i Marta oraz okoliczne pełzaki

Ostatnio edytowany przez Basior1978 (2013-04-07 15:09:31)

8

Odp: Cała przyroda Basior1978

tylko nie mów że to są zdjęcia z tableta bo nie uwierzę za tą jakość

Świetne hobby

Ostatnio edytowany przez baca (2013-04-07 15:12:11)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

9

Odp: Cała przyroda Basior1978

kisiel napisał/a:

hej, to fajne masz zajęcie smile podoba mi się lol a zdjęcia super, jaki masz aparat?

Ją mam zwykłą sony ale 550... narazie budżet nie pozwala na nic lepszego

10

Odp: Cała przyroda Basior1978

baca napisał/a:

tylko nie mów że to są zdjęcia z tableta bo nie uwierzę za tą jakość

Świetne hobby

Nie fotek nie robię tabletem tylko je kopiowałem nim i nie wiem jak to na kompie wychodzi ...

11

Odp: Cała przyroda Basior1978

Basior1978 napisał/a:
kisiel napisał/a:

hej, to fajne masz zajęcie smile podoba mi się lol a zdjęcia super, jaki masz aparat?

Ją mam zwykłą sony ale 550... narazie budżet nie pozwala na nic lepszego

a to klasa wyżej, bo ja mam 390 No ale dla amatora może być i mi wystarcza smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

12

Odp: Cała przyroda Basior1978

kisiel napisał/a:
Basior1978 napisał/a:
kisiel napisał/a:

hej, to fajne masz zajęcie smile podoba mi się lol a zdjęcia super, jaki masz aparat?

Ją mam zwykłą sony ale 550... narazie budżet nie pozwala na nic lepszego

a to klasa wyżej, bo ja mam 390 No ale dla amatora może być i mi wystarcza smile

Wiesz co mnie też super się robi tym co mam....i pamiętaj jedno to nie zawodowcy nakręcają ten otaczający nas świat tylko tacy amatorzy jak ja ....

13

Odp: Cała przyroda Basior1978

Basior1978 jestem pod wrażeniem Twojej pasji, którą w tak wspaniały sposób przekazujesz swoim dzieciom smile, a one, jak widać mają z tego niesamowitą frajdę smile. Myślę, że wyrosną z nich prawdziwi tropiciele przyrody wink.
Pozwoliłam więc sobie dodać do tematu założonego tu przez Ciebie Twój forumowy nick, żebyś mógł nam tu swój piękny „przyrodniczy kalejdoskop” prezentować.

Komplet zawisaków  – rewelacja ! Czy to Twoja ulubiona rodzina motyli ? smile W Polsce notowane jest 20 gatunków. Czy  wszystkie te, które nam tu pokazałeś uchwyciłeś w Beskidzie Małym ?  smile

PS. W PW zostawiłam Ci kilka informacji.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

14

Odp: Cała przyroda Basior1978

nena napisał/a:

Basior1978 jestem pod wrażeniem Twojej pasji, którą w tak wspaniały sposób przekazujesz swoim dzieciom smile, a one, jak widać mają z tego niesamowitą frajdę smile. Myślę, że wyrosną z nich prawdziwi tropiciele przyrody wink.
Pozwoliłam więc sobie dodać do tematu założonego tu przez Ciebie Twój forumowy nick, żebyś mógł nam tu swój  piękny „przyrodniczy kalejdoskop” prezentować.

Komplet zawisaków  – rewelacja ! Czy to Twoja ulubiona rodzina motyli ? smile W Polsce notowane jest 20 gatunków. Czy  wszystkie te, które nam tu pokazałeś uchwyciłeś w Beskidzie Małym ?  smile

PS. W PW zostawiłam Ci kilka informacji.

Co do zawisaków ją ogólnie zajmuję się owadami a w zasadzie motylami. Motyle nocne u nas są dość ciekawą sprawą bo są mało poznane. Ją sam mam kilka ciekawych odkryć...

15

Odp: Cała przyroda Basior1978

Basior1978 napisał/a:

Co do zawisaków ją ogólnie zajmuję się owadami a w zasadzie motylami. Motyle nocne u nas są dość ciekawą sprawą bo są mało poznane. Ją sam mam kilka ciekawych odkryć...

Super !  big_smile , specjalista od owadów bardzo nam się tu przyda !  smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

16

Odp: Cała przyroda Basior1978

Całokształt - pierwsza klasa!!!

17

Odp: Cała przyroda Basior1978

Super hobby, masz się czym pochwalić!:)

18

Odp: Cała przyroda Basior1978

Wspaniałe te zdjęcia smile

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

19

Odp: Cała przyroda Basior1978

Mnie już tęskno za motylami ...a to kilka moich motywów i innych owadzich piękności. smile

Rolnica tasiemka

Niedźwiedziówka nożówka

Nastrosz półpawki

Żagnica sina

Szablak  południowy

Ogończyk brzozowiec

Rusałka ceik

Szlaczkoń sylwetki

Postojak wiesiołkowiec

Nastrosz topolowiec

Wstęgówka pąsówka

Barczatka dębolistna

Szablak południowy

Sadzanka rumienica

Nastrosz pöłpawik

Lotnica zyska

Nasierszyca różnobarwna



Pawica grabówka samiec

Narożnica zbrojówka

Pawica  grabówka - samica

Zmrocznik wilczomleczek

Pawica grabówka samica

Pióronóg zwykły

Ostatnio edytowany przez Basior1978 (2013-04-09 10:07:01)

20

Odp: Cała przyroda Basior1978

A to ciekawostka....wycinka traszki karpackiej  big_smile

21

Odp: Cała przyroda Basior1978

Dziękuję, to nowa jakość na naszym forum. Zdjęcia wspaniałe, jeżeli miałbym coś zamarudzić to brak mi opisów do niektórych wybranych zdjęć.


Opisy uzupełnione. Dziękuję!
smile

Ostatnio edytowany przez krakus (2013-04-08 22:06:21)

22

Odp: Cała przyroda Basior1978

To są wręcz motyle wariacje ! big_smile . Tak, fajnie by było, jakbyś nam te motylki i inne owady, które wfruwają po raz pierwszy tu na Forum - podpisywał Basior1978 smile. Wszak my się od Ciebie ich nauczyć rozpoznawać chcemy ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

23

Odp: Cała przyroda Basior1978

nena napisał/a:

To są wręcz motyle wariacje ! big_smile . Tak, fajnie by było, jakbyś nam te motylki i inne owady, które wfruwają po raz pierwszy tu na Forum - podpisywał Basior1978 smile. Wszak my się od Ciebie ich nauczyć rozpoznawać chcemy ! big_smile

Jestem w pracy i opisze je Wam jak najszybciej.....

24

Odp: Cała przyroda Basior1978

Basior1978

Świetne fotki motyli! nocne to te najpiękniejsze przynajmniej dla mnie smile zdjęcia kojarzę już z innego serwisu a z Tobą spotkałem się chyba nawet w Ustroniu w LPN  wink ptaki to stworzenia ,które kocham najbardziej dlatego im poświęcam całą swoją uwagę.Patrząc na dzieciaki z wielkimi uśmiechami wspominam jak sam goniłem lata temu za zaskrońcami,padalcami zwinkami....Gratuluję hobby, dzieciaków a dzieciakom taty smile bo kto jak nie rodzic powinien wszczepić w malucha wrażliwość na piękno otaczającej go przyrody i uczyć szacunku do niej;) a dzisiejszych czasach to bardzo cenne! Zazdroszczę pracy z ptakami szponiastymi a trzymanie na ręku Aguji to jedno z moich niespełnionych marzeń wink

p.s Może troszkę rażą te zaskrońce w domu,padalec w domu i tak bliski kontakt z pisklęciem czajki ale..wszyscy wiedzą ,ze napewno zostały wypuszczone roll a historii z czajką nie znam więc nie będe się wypowiadał bo wiem,że jesteś dobrym człekiem wink


pozdrawiam

Wojtek.

Ostatnio edytowany przez Voyt (2013-04-08 20:28:54)

25

Odp: Cała przyroda Basior1978

Voyt napisał/a:

Basior1978

Świetne fotki motyli! nocne to te najpiękniejsze przynajmniej dla mnie smile zdjęcia kojarzę już z innego serwisu a z Tobą spotkałem się chyba nawet w Ustroniu w LPN  wink ptaki to stworzenia ,które kocham najbardziej dlatego im poświęcam całą swoją uwagę.Patrząc na dzieciaki z wielkimi uśmiechami wspominam jak sam goniłem lata temu za zaskrońcami,padalcami zwinkami....Gratuluję hobby, dzieciaków a dzieciakom taty smile bo kto jak nie rodzic powinien wszczepić w malucha wrażliwość na piękno otaczającej go przyrody i uczyć szacunku do niej;) a dzisiejszych czasach to bardzo cenne! Zazdroszczę pracy z ptakami szponiastymi a trzymanie na ręku Aguji to jedno z moich niespełnionych marzeń wink

p.s Może troszkę rażą te zaskrońce w domu,padalec w domu i tak bliski kontakt z pisklęciem czajki ale..wszyscy wiedzą ,ze napewno zostały wypuszczone roll a historii z czajką nie znam więc nie będe się wypowiadał bo wiem,że jesteś dobrym człekiem ;

pozdrawiam

Wojtek.

Witam.... big_smile

Czajka trafiła do mnie po pewnej burzy....znalazł ją są mój sąsiad.
Po południe z dzieciakami poszliśmy w miejsce gdzie była znaleziona i postawiliśmy ją na widocznym miejscu i co po kilku minutach odziwo ku mojemu zqskoczeniu przyleciały i poszło piskle za nimi ....mam wszystko na fotkach.....widok super  big_smile

Ostatnio edytowany przez Basior1978 (2013-04-09 07:12:07)