51

Odp: Wiosna w Małym

baca napisał/a:

a ja na północnym wschodnim stoku pod Pańską Górą, bliżej potoczku na takiej nie wielkiej polance

Oświadczam, że widziałam je pierwsza ! big_smile Czyli baca nie znalazłeś ich w ogródku tylko na dziko. To by znaczyło, że już niedługo znowu będzie fioletowo. big_smile wink Już mi się oczy do nich śmieją smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

52

Odp: Wiosna w Małym

nena napisał/a:
baca napisał/a:

a ja na północnym wschodnim stoku pod Pańską Górą, bliżej potoczku na takiej nie wielkiej polance

Oświadczam, że widziałam je pierwsza ! big_smile Czyli baca nie znalazłeś ich w ogródku tylko na dziko. To by znaczyło, że już niedługo znowu będzie fioletowo. big_smile wink Już mi się oczy do nich śmieją smile


O ile nie spadnie 20 cm. śniegu. wink  Już mam dość zimy sad

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

53

Odp: Wiosna w Małym

Wczoraj w Koconiu:

https://lh4.googleusercontent.com/-PDvFKzJ6HT8/UT2js6pvA-I/AAAAAAAAFro/Q0z85yysYVU/s800/DSCN7876.JPG

Idzie ku lepszemu big_smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

54

Odp: Wiosna w Małym

Nieśmiało bo nieśmiało wink ale IDZIE!  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

55

Odp: Wiosna w Małym

5 bocianów właśnie przeleciało nad moim domem.Wiosna na całego)

56

Odp: Wiosna w Małym

No nie wiem czy idzie... patrząc za okno, jakoś jestem pesymistą...

57

Odp: Wiosna w Małym

Dajcie tej wiośnie jeszcze czas do 21go  wink

58

Odp: Wiosna w Małym

Wiosna idzie smile . Wstawiam fotki z wczorajszego dnia



'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

59

Odp: Wiosna w Małym

maurycy napisał/a:

Wiosna idzie smile . Wstawiam fotki z wczorajszego dnia

A ja jedną, z dzisiaj. Pierwszy tegoroczny big_smile

https://lh4.googleusercontent.com/-X9HafYcYFqA/UWLzTZuY68I/AAAAAAAAOww/vRHQ5gkhNZQ/s800/Nokia_pic0138.jpg

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

60

Odp: Wiosna w Małym

darkheush napisał/a:
maurycy napisał/a:

Wiosna idzie smile . Wstawiam fotki z wczorajszego dnia

A ja jedną, z dzisiaj. Pierwszy tegoroczny big_smile

Pod twoim blokiem pojawiają się już ?

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

61

Odp: Wiosna w Małym

baca napisał/a:

Pod twoim blokiem pojawiają się już ?

Dokładnie. Dziś zauważyłem drugiego (żółtego), ale straszne maleństwo. Poczekam z fotką aż podrośnie wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

62

Odp: Wiosna w Małym

darkheush już wczoraj miał przepytkę , gdzie znalazł fiOletowego. big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

63

Odp: Wiosna w Małym

nena napisał/a:

gdzie znalazł filetowego. big_smile

Robisz filety z krokusów??? lol

P.S. Sorry za offa wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

64

Odp: Wiosna w Małym

darkheush napisał/a:
nena napisał/a:

gdzie znalazł filetowego. big_smile

Robisz filety z krokusów??? lol

P.S. Sorry za offa wink

Ty ... tongue  big_smile, zaraz poprawiam tongue

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

65

Odp: Wiosna w Małym

takie "pod blokiem" i "w ogródku" się nie liczą...
a kiedy będą prawdziwe krokusy ?
mam postanowienie pojechać w tym roku na krokusowanie w BM wink

66

Odp: Wiosna w Małym

sprocket73 napisał/a:

takie "pod blokiem" i "w ogródku" się nie liczą...
a kiedy będą prawdziwe krokusy ?
mam postanowienie pojechać w tym roku na krokusowanie w BM wink

masz racje, te pod blokiem są jakby "sztuczne" Ja już też nie mogę się doczekać, myślę że za tydzień powinny się pojawiać pierwsze pojedyncze okazy smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

67

Odp: Wiosna w Małym

sprocket73 napisał/a:

takie "pod blokiem" i "w ogródku" się nie liczą...
a kiedy będą prawdziwe krokusy ?
mam postanowienie pojechać w tym roku na krokusowanie w BM wink

A gdzie? Do Targoszowa?  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

68

Odp: Wiosna w Małym

Targoszów i Semikowa

69

Odp: Wiosna w Małym

Apropo krokusów w BMie, gdzie można je spotkać oprócz Polany Semikowej?

70

Odp: Wiosna w Małym

Macieks smile

Na krokusy w BM-ie dobre są łąki w Targoszowie - całkiem spore skupisko  big_smile
My z Neną chadzamy jeszcze w Rzykach tzw. Drogą Zielińskiego - też ich tam nie brakuje  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

71

Odp: Wiosna w Małym

Pojedyńcze okazy (jeśli ok 20-30 to pojedyńcze) spotykałem również na polanach na Klimasce oraz na polanach wzdłóż czerwonego szlaku miedzy Potrójną (847) a Przeł. Beskidek (dawna Hala Rzycka).
Te na Klimasce rosły schowane wśród maleńkich buków. W krzaczorach znaczy...

m.

Ostatnio edytowany przez bcFan (2013-04-10 17:20:31)

72

Odp: Wiosna w Małym

bcFan napisał/a:

Pojedycze okazy (jeśli ok 20-30 to pojedyńcze) spotykałem również na polanach na Klimasce oraz na poalnach wzdłóż czerwonego szlaku miedzy Potrójną (847) a Przeł. Beskidek (dawna Hala Rzycka).
Te na Klimasce rosły schowane wśród maleńkich buków. W krzaczorach znaczy...

m.

Masz rację bcFan - tam też się je spotyka smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

73

Odp: Wiosna w Małym

a ja was tu tak zaskoczę


----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

74

Odp: Wiosna w Małym

A ja wiem, gdzie baca je znalazł, ale nie powiem. big_smile tongue  Śliczne fioletowe kwiatuszki smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

75

Odp: Wiosna w Małym

A ja tyż wiem  tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile