1

Temat: Niedzielny spacer nad rzekę.

Korzystając z ładnej pogody zabrałem aparat i udałem się nad rzekę aby pstryknąć kilka fotek. A oto efekt mojej wyprawy:

Pozdrawiam.

2

Odp: Niedzielny spacer nad rzekę.

Czy to te słynne łupki wierzowskie? Cudnie uchwycone cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Łupki wierzowskie są zawsze fajne smile widzę, że jest kładka smile super

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

4

Rewelacja Dawidzie - zdjęcia przepiękne smile, a to poniżej Ci wyszło po prostu cool

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Łupki wierzowskie są zawsze fajne  smile  widzę, że jest kładka  smile super

Podpisuje się pod tym w 100% , a co do kładki to nareszcie odbudowali bo już kiedyś wracając na skróty do domu nie "doleciałem" na drugi brzeg i miałem trochę mokro w butach  smile

6

W zeszłym roku byłem tym miejscu po raz pierwszy. Harnaś pokazał mi to miejsce,
piękne – muszę ponownie tam trafić, ładna Dawidzie foto relacja. smile
Swoją drogą zazdroszczę wszystkim, którzy mogą witać wiosnę w BM-ie smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

7

Matko, całe "stulecia" mnie tam nie było big_smile A wystarczy przejść tylko jedną górę big_smile Aż będę musiał zrobić sobie jakiś mały spacer, może nawet jutro (a w zasadzie dziś) popołudniu? tongue

Ostatnio edytowany przez Miluś (2013-04-15 23:31:07)

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze doczeka się ich plonów, a wtedy może już tylko odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna"

J.R.R. Tolkien
SILMARILION

8

Czy oprócz fragmentu czarnego szlaku przechodzącego obok Wieprzówki jest jakaś inna ścieżka spacerowa, która poatakuje uroki tej ciekawej rzeczki?

http://i1.fmix.pl/fmi2465/8173f403000ab9894be01149

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

9

Przepięknie wychodzi na zdjęciach ta turkusowa woda z potoków i strumyków. cool

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

10

Bardzo mi się podoba to delikatne światło i kolor wody, wyszło super!

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

11

Czy oprócz fragmentu czarnego szlaku przechodzącego obok Wieprzówki jest jakaś inna ścieżka spacerowa, która poatakuje uroki tej ciekawej rzeczki?

Jest niby ścieżka dydaktyczna ale nie wiem jak z ciągłością tej ścieżki pomiędzy poszczególnymi tablicami informacyjnymi.
Ciekawym wariantem może być pójście z Zagórnika lub Sułkowic wzdłuż łupków w górę rzeki, a potem wspinaczka na stary kamieniołom górujący nad okolicą z którego rzeczkę można pooglądać z góry a stamtąd polnymi drogami i ścieżkami przez urokliwe wzniesienia pomiędzy Zagórnikiem i Rzykami można się dostać dość szybko na Gancarz.

12

kris_61 napisał/a:

http://i1.fmix.pl/fmi2465/8173f403000ab9894be01149

Szlaku jako takiego nie ma jest tylko sciezka dydaktyczna o ktorej juz tu kolega wczesniej pisal. Ja proponuje przejscie calej rzeki Rzyczanki od Andrychowa az po jej zrodel smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

13

Muszę tam w tym roku koniecznie dotrzeć  smile
Był gdzieś... taki PDF- p. J. Zielińskiego w tym temacie - poszukam...

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

14

to jeśli się można podpiąć pod topic to dorzucę kilka fotek

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

15

rewelacja ! big_smile  baca Ty też dałeś czadu tymi fotkami big_smile

16

Natura jest piekna  i czysta

17

Nie ma nic lepszego w letni upalny dzień jak tylko wskoczyć do takiego jacuzzi  big_smile

18

Kto ma blisko, to może sobie pochodzić i pochodzić na taką piękną rzeczką. Szczególnie teraz kiedy przygrzeje a górach śniega dużo,  to pewnie woda wygląda żywiołowo. smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

19

Bisqp napisał/a:

Nie ma nic lepszego w letni upalny dzień jak tylko wskoczyć do takiego jacuzzi  big_smile

Szczęściarz, ma w domu takie cudo natury big_smile

Baca i Dawidzie
Po waszych foto relacjach miejsce to nie będzie już odludne big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

20

Znalazłam PDF -a z publikacją  na temat źródeł rzeki Wieprzówki, o którym wspomniała powyżej Jolanta autorstwa Jana Zielińskiego„Do źródeł Wieprzówki”. (po kliku na zdjęcie)

http://www.sp4an.internetdsl.pl/okladka_zrodel.jpg

Pan Jan Zieliński jest absolwentem Uniwersytetu Jagielońskiego, emerytowanym nauczycielem biologiem, przyrodnikiem, miłośnikiem i obrońcą przyrody beskidzkiej. Przez 12 lat był redaktorem naczelnym lokalnego pisma "Nowiny Andrychowskie" oraz radnym (przewodniczył Komisji do Spraw Ochrony Środowiska w Andrychowie). Wraz ze swoimi przyjaciółmi wydał kilka publikacji o środowisku naturalnym. Jest autorem licznych artykułów publikowanych m.in. w "Przyrodzie Polskiej" oraz miesięczniku "Wszechświat". Z Janem Stępniem nagrał kilkanaście audycji dla Radia Kraków. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Towarzystwa Miłośników Andrychowa. Od lat 60-tych maluje, rzeźbi oraz fotografuje. Jego prace prezentowano na wystawach w Polsce i za granicą. Rzeźby Jana Zielińskiego znajdują się w m.in. Andrychowie, Oświęcimiu oraz Isny (Niemcy) .

21

nena napisał/a:

rewelacja ! big_smile  baca Ty też dałeś czadu tymi fotkami big_smile

Oj tam już czadu.

Bisqp napisał/a:

no to fakt Raz w Bieszczdach w weekend majowy wpakowałem się w takie "jacuzzi". Było zajefajnie.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz