1

Temat: Wiosenna rozgrzewka w błotnych kąpielach

Korzystając z chwilowego nadmiaru wolnego czasu oraz zachęcony słoneczną pogodą i ostatnimi relacjami forumowiczów postanowiłem wczoraj odkurzyć swój rower i rozprostować trochę kolana  smile

Z braku jakiś szczególnych pomysłów i z racji trochę późnej już godziny na pierwszy ogień poszedł Leskowiec który zdobywam dość szybko i na szczycie korzystam ze wspaniale przygrzewającego wiosennego słońca  wink

Następnie zjeżdżam zółtym szlakiem do Targoszowa, po drodze spotykając powaloną tablice dydaktyczną... może ma ktoś jakiś kontakt z osobami odpowiedzialnymi za owe plansze ?

Będąc już niżej przy pierwszych zabudowaniach Targoszowa widoczność na okoliczne górki poprawia się i w połączeniu z zieleniejącymi dookoła łąkami tworzy fantastyczne pejzaże.

Na dole przy kapliczce w końcu spotykam upragniony strumyk w którym dokonuje względnego oczyszczenia się z tego co przez cały zjazd wylatywało spod kół towarzysza podróży, powodując mimowolne brązowienie się wszystkiego co miałem na sobie    big_smile

Następnie kieruje się w stronę Krzeszowa ,gdzie odbijam na Stryszawę wzdłuż szlaku widoków, w okolicach Wierchów zastając bacę ze stadem owiec i wspaniałe widoki  smile 

Po skonsumowaniu resztek niedzielnego obiadu  lol ( kanapka z filetem z kurczaka ), czym prędzej udaję się na przełęcz Lipie i dalej osiągam przełęcz Carchel.

Czas i siły niestety szybko uciekają, dlatego odpuszczam sobie Żurawicę i pruje bezpośrednio do Krzeszowa, dalej wspinając się czerwonym szlakiem z powrotem na Leskowiec ,po drodze spotykając naszych fioletowych znajomych, coś bardzo zielonego i dosyć ciekawie powyginaną brzozę.

Na koniec, podczas zjazdu czarnym szlakiem do Jagódek załapuje się jeszcze na krwisty zachód słońca.

Po serii drgawek wywołanych przez rozjeżdżane w półmroku korzenie wreszcie docieram do cywilizacji, potem jeszcze kilka kilometrów kręcenia korbami i w końcu zamieniam twardo siodełko na wygodny, miękki fotel racząc się złocistym napojem i przeglądając odbitki  cool

Ostatnio edytowany przez Bisqp (2013-04-23 22:20:50)

2

Odp: Wiosenna rozgrzewka w błotnych kąpielach

Haha Bisqp świetny rowerowy wypadzik ! big_smile Kawał drogi przepedałowałeś. big_smile Częściowo jeździłeś po tych samych miejscach, co ja z Jolantą w czwartek big_smile, możesz wiec potwierdzić jak piękne widoczki są w tamtych okolicach smile.
I fioletowe kwiatuszki na Semkowej też widzę zaliczyłeś big_smile. To coś bardzo zielonego to czosnek niedźwiedzi. Jak zacznie kwitnąć (już niedługo) to będzie się unosić w powietrzu prawdziwy zapach czosnku big_smile !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Wiosenna rozgrzewka w błotnych kąpielach

Na wierchy zawitałem właśnie dzięki waszej relacji bo nigdy wcześniej o tym miejscu nie słyszałem a okolica rzeczywiście godna polecenia  wink Co do czosnku niedźwiedziego to może ten miś który zostawił tropy w Targoszowie właśnie jego szukał  tongue

4

Odp: Wiosenna rozgrzewka w błotnych kąpielach

Bisqp napisał/a:

Na wierchy zawitałem właśnie dzięki waszej relacji bo nigdy wcześniej o tym miejscu nie słyszałem a okolica rzeczywiście godna polecenia  wink (...)

I to jest piękne w tym forum smile
Każdy coś dla siebie znajdzie,  podpatrzy wink  a potem odwiedzi big_smile

Co do rowerzystów na górskich wertepach, to dla mnie szaleńcy.
Ale jak napiszą taaaaaką relacje, to:  pozytywnie zakręceni-nakręceni szaleńcy big_smile
                                                smile smile smile

Ostatnio edytowany przez MK (2013-04-24 06:30:55)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

5

Odp: Wiosenna rozgrzewka w błotnych kąpielach

Bisqp napisał/a:

Na wierchy zawitałem właśnie dzięki waszej relacji bo nigdy wcześniej o tym miejscu nie słyszałem a okolica rzeczywiście godna polecenia . wink  Co do czosnku niedźwiedziego to może ten miś który zostawił tropy w Targoszowie właśnie jego szukał  tongue

Bardzo się z tego cieszę/ymy Bisqp ! big_smile  Może rzeczywiście miś poczuł czosnek w okolicy … big_smile wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

6

Odp: Wiosenna rozgrzewka w błotnych kąpielach

Bisqp napisał/a:

Na wierchy zawitałem właśnie dzięki waszej relacji bo nigdy wcześniej o tym miejscu nie słyszałem a okolica rzeczywiście godna polecenia  wink Co do czosnku niedźwiedziego to może ten miś który zostawił tropy w Targoszowie właśnie jego szukał  tongue

Pozwolę sobie niedługo napisać jeszcze o szlaku widoków bo jest wielce tego wart. Jeżeli nie będzie Wam to przeszkadzać to wykorzystam w opisie Wasze fotki - oczywiście z podpisem kto je zrobił wink Ja odwiedziłam ten szlak dwa razy. Za pierwszym razem przejrzystość powietrza była taka sobie hmm a za drugim siadł mi aparat  mad To się nazywa mieć farta  tongue
A w ogóle to moja małpka... no wiecie... lol

Mamy już opisany szlak buków, skałek dołączy do nich szlak widoków - może przyda się jeszcze komuś do zaplanowania własnych wędrówek  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Odp: Wiosenna rozgrzewka w błotnych kąpielach

Bisqp a jakim szlakiem wyjechałeś na leskowiec ?.

8

Odp: Wiosenna rozgrzewka w błotnych kąpielach

Bisqp a jakim szlakiem wyjechałeś na leskowiec ?.

Na Leskowiec wyjeżdżałem ( i wypychałem  smile ) z Jagódek szlakiem czarnym do skrzyżowania a potem serduszkowym a z  powrotem czerwonym z Krzeszowa.

Jeżeli nie będzie Wam to przeszkadzać to wykorzystam w opisie Wasze fotki

Nie  ma żadnego problemu  Jolanto i będę bardzo zadowolony jeśli się będą mogły komuś przydać  wink

I to jest piękne w tym forum ,
Każdy coś dla siebie znajdzie,  podpatrzy , a potem odwiedzi

Dokładnie MK , już wielokrotnie to forum przybliżyło mi co niemiara ciekawych miejsc wraz z wieloma interesującymi informacjami na ich temat, nie tylko jeśli chodzi o tytułowy dla forum B.M. ale również z innych zakątków Polski i nie tylko  smile