26

Odp: Kozy

Trochę mnie w Kozach nie było  wink i takie zmiany się szykują - remonty, przeróbki big_smile

Warta uwagi jest jeszcze dawna powozownia, a obecnie parafialna biblioteka, zupełnie jednak nic nie wiedziałam o wapienniku - trza go będzie nawiedzić  wespół zespół z izbą regionalną tongue

Czy udało Ci się zrealizować planowaną dalszą wędrówkę? Czy też dotarłeś tylko do kamieniołomu?  hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

27

Odp: Kozy

jolanta napisał/a:

Trochę mnie w Kozach nie było  wink i takie zmiany się szykują - remonty, przeróbki big_smile

Warta uwagi jest jeszcze dawna powozownia, a obecnie parafialna biblioteka, zupełnie jednak nic nie wiedziałam o wapienniku - trza go będzie nawiedzić  wespół zespół z izbą regionalną tongue

Czy udało Ci się zrealizować planowaną dalszą wędrówkę? Czy też dotarłeś tylko do kamieniołomu?  hmm

Jolu dotarłem, ale z braku czasu nie moglem jeszcze tego ogarnąć. wink Może jutro wrzucę kilka fotek. Parę zdjęć z kamieniołomu jest na blogu.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

28

Odp: Kozy

kris_61 napisał/a:

(...) Jolu dotarłem, ale z braku czasu nie moglem jeszcze tego ogarnąć. wink Może jutro wrzucę kilka fotek. Parę zdjęć z kamieniołomu jest na blogu.

Odwiedziłam bloga, widziałam, stamtąd wiem o wapienniku  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

29

Odp: Kozy

Jeśli ktoś jeszcze nie był w Kozach, albo chciałby zobaczyć coś więcej, to zapraszam do obejrzenia panoram i ciekawej galeria zdjęć archiwalnych.  Warto!

30

Odp: Kozy

Bardzo ciekawa stronka - Poznaj Kozy smile

Stare fotki czarno-białe, sepii - rewelacja big_smile ,ale największe wrażenie zrobiły na mnie panoramy, a zwłaszcza te z wnętrza kościoła śś apostołów Szymona i Judy Tadeusza   cool

Panoramy pozwalają nie tylko wędrować po obiekcie czy okolicy, ale maja też aktywne okienka pod literką "i", które dostarczają szybkiej informacji o detalach big_smile

Kto jeszcze nie oglądał - łapać za myszkę i podziwiać!  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

31

Odp: Kozy

Zdjęcia krisa_61 przedstawiające remont pałacu Czeczów w Kozach to już historia. Wkrótce odbędzie się otwarcie gruntownie wyremontowanego pałacu.
Oto jak wyglądały wnętrza pałacu przed i po remoncie (materiał ze strony UG w Kozach).

32

Odp: Kozy

Tak prezentuje się pałac obecnie (zdjęcia z soboty 28 grudnia)

33

Odp: Kozy

A tak nocą ...

34

Odp: Kozy

O każdej porze dnia robi wrażenie cool i już nie mogę się doczekać kiedy środeczek będzie można obejrzeć wink  big_smile

Zestawienie "starego i nowego" robi wrażenie.

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

35

Odp: Kozy

Pałac już otwarty i gotowy do zwiedzania smile http://kozy.vot.pl/galeria/2014/04/20/p … an-obecny/ Tak prezentuje się po zakończeniu remontu. Oprócz biblioteki warto odwiedzić Izbę Historyczną, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć kiedy jest otwarta dla chcących obejrzeć.

36

Odp: Kozy

Wypiękniał pałac i park. Warto to wszystko zobaczyć.