151

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

kris_61 napisał/a:

Mam do Was pytanie w tym temacie, które dotyczy nowo wyznakowanego - czarnego szlaku ze Ślemienia prowadzącego na Działy, gdzie rzekomo spotyka się z zielonym.
Wspomniał o tej trasie Wojtek Bieniak z bytomskiego oddziału przewodników górskich.

On to opisał mniej więcej tak:

12 marzec 2011 Beskid Mały - Łamana Skała.
Piesze przejście: Ślemień Pod Borem - nowym czarnym szlakiem do jaskiń na Czarnych Działach - Gibasówka - Anula - Łamana Skała - Anula - następnie na zmianę to bez szlaku to nowym żółtym szlakiem, zwiedzając Grotę Komonieckiego i wodospad, schodząc do miejscowości Las - Przełęcz Przydawki - Ślemień Pod Borem.

http://gorywojtek.republika.pl/wyjazdy/wyjazdy.html

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

152

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

kris_61 to o co pytasz to jest czarny dzikus  yikes on rzeczywiście na Czarnych Działach łączy się z zielonym i wszystko byłoby ok, gdyby nie kwestie, które już nie raz poruszaliśmy na forum  mad

więc żaden nowy szlak tylko zwyczajny dzikus  mad  mad

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

153

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Tak coby nie zakładać nowego tematu.Jak obecnie wyglada szlak z Żarnówki Zapora czerwonym na Żar?

Góroczub.

154

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

mirek napisał/a:

Tak coby nie zakładać nowego tematu.Jak obecnie wyglada szlak z Żarnówki Zapora czerwonym na Żar?

Szlak godny polecenia  smile Przepiękne widoki na góry i jezioro  smile . W dolnej części gdzie mieści się osiedle domków letniskowych teren zamknięty na zawsze dla mieszkańców z powodu osuwiska .
Ale jak najbardziej do przejścia dla turystów   big_smile


jak widać na szlaku liczne utrudnienia -osuwiska z ziemi

a także z drzew

tutaj widoczne pęknięcia jednego z domków letniskowych nad jeziorem przy szlaku

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

155

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Trudności terenowe mi nie straszne,26 lat górnictwa wyrobiło we mnie nawyk w bezpiecznym pokonywaniu takich trudności.Dzięki za info i foty.

Góroczub.

156

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

mirek napisał/a:

Trudności terenowe mi nie straszne,26 lat górnictwa wyrobiło we mnie nawyk w bezpiecznym pokonywaniu takich trudności.Dzięki za info i foty.

Mirku, a uskoki tez były?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

157

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Ba ,i to jakie.Także ten to pikuś.Sorki pan Pikuś. smile

Góroczub.

158

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Natknąłem się na informację z 1976 r. o łącznej długości szlaków turystycznych, którymi opiekowały się oddziały PTTK.      I tak Oddział PTTK w Żywcu miał pod opieką 546 km tras, Cieszyn 35 km, Bielsko-Biała 297 km, Wadowice 288 km i Sucha Beskidzka 243 km.
Czy ktoś może wie jak to wygląda dzisiaj? Ile wynosi łączna długość szlaków w Beskidzie Małym?