Temat: Rudniański Park Krajobrazowy czyli promem na Jurę

W zeszłą niedzielę postanowiliśmy powtórzyć wycieczkę, która kiedyś skończyła się niefortunnie awarią naszego szpachlowozu w Brodłach.
Rudniański Park Krajobrazowy o powierzchni 5813,9 ha jest położony na terenie 3 gmin: Alwernia, Czernichów i Krzeszowice. Obejmuje on następujące kompleksy leśne: Las Orlej, Czarny Las oraz drzewostany pomiędzy Kamieniem a Kwaczałą, a także fragment malowniczej doliny potoku Rudno, od której pochodzi nazwa parku.
Tym razem atakujemy z drugiej strony przez Spytkowice -jedziemy do miejscowości Przewóz, gdzie czeka na Nas przeprawa promowa. Wrażeń jest moc, bo wody boję się jak ognia :-)

W Podłężu zostawiamy auto i idziemy niebieskim szlakiem w stronę górki Chełm.

Niestety wieża widokowa na górze Chełm uległa anihilacji za sprawą złotej polskiej młodzieży, ale i tak widoki na dolinę Wisły są ładne


Potem schodzimy do drogi i zamykamy pętlę asfaltem. po prawej stronie zauważamy skałki, więc tam postanawiamy sie posilić i nacieszyć oczy widokami na dolinę Karpia.

Wracamy na "Naszą" stronę Wisły przez stopień wodny i elektrownie Łączany.

Podsumowując: świetne miejsce na popołudniowe wycieczkę. Na pewno tam wrócimy, ale dla odmiany z rowerami aby przejechać się szlakiem wiślanym. Wrażenia przy przeprawie promowej- bezcenne!

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

2

Odp: Rudniański Park Krajobrazowy czyli promem na Jurę

Eeeee....  big_smile wakacjami zapachniało cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Odp: Rudniański Park Krajobrazowy czyli promem na Jurę

jolanta napisał/a:

Eeeee....  big_smile wakacjami zapachniało cool

oj bardzo, bardzo !!!  big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

4

Odp: Rudniański Park Krajobrazowy czyli promem na Jurę

jolanta napisał/a:

Eeeee....  big_smile wakacjami zapachniało cool

oj bardzo, bardzo !!!  big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/