Temat: Auto stop

Tak sobie myślę że dobrze było by założyć taki temat, ze względu na nie zawsze istniejącą możliwość dojazdu własnym środkiem transportu (czasem lubi się coś zepsuć) a środki komunikacji są jakie są. W tym temacie chciałbym żeby w miarę możliwości ludzie dobrej woli wrzucali informacje np. mam jedno lub dwa miejsca wolne jadę na Kocierz chętnie zabiorę. To taki mój pomysł potrzeba go jeszcze dopracować. Co wy na to? neutral

2

Odp: Auto stop

Darmando świetny pomysł,tego brakowało.Choć jestem zmotoryzowany to w góry mej krowy wolę nie brać.Żere paliwa jak małe roczne prrrrr.Sam często korzystam ze stopu,i będę śledzić temat. smile

Góroczub.

3

Jeśli mogę Panowie, jako nowy dodać swoje zdanie, to pomysł jest rewelacyjny.

Przede wszystkim daje możliwość dotarcia GDZIEŚ. Poza tym jest JAK. Czasami człowiek waha się co zrobić i podejmuje takie właśnie, w ostatniej chwili decyzje, i decyduje pojechać GDZIEŚ i JAK, mimo, że planował GDZIEŚ-INDZIEJ i JAKOŚ-INACZEJ właśnie wskutek dołączenia do kogoś, zwłaszcza wtedy, gdy dotarcie JAKOŚ-INACZEJ GDZIEŚ-INDZIEJ nastręczało z różnych powodów trudności. Dochodzi oczywiście element ekonomiczny smile

Ma to swoje zalety, ma też oczywiście i wady, ale.

Na stronie Chatki na Lasku forumowicze często piszą w ten sposób, cyt. "Jadę z Tychów, 3 miejsca w aucie wolne...".
Nigdy nie korzystałem osobiście, ale inni pewnie tak.

pozdrawiam

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz głupota ludzka, choć nie jestem pewien co do tego pierwszego
A. Einstein

4

mareczek napisał/a:

Dochodzi oczywiście element ekonomiczny

I tu chyba trafiłeś w sedno sprawy. Nie każdego stać na, powiedzmy, cotygodniową podróż środkami komunikacji publicznej w góry. Z własnego doświadczenia wiem, że złapanie tzw. "kciuka" z wielkim tobołem na grzbiecie nie stanowi jeszcze większego problemu. Miałem okazję, po raz kolejny, się o tym ostatnio przekonać wracając z Koconia przez Suchą do Andrychowa. Cała trasa "kosztowała" mnie 3 (słownie trzy) polskie nowe złote big_smile Choć wciskałem niemal na siłę kasę za podwiezienie, nikt nie wziął (dopiero busiarz w Wadowicach, ale takie jego prawo i obowiązek). Przypomniał mi się też pamiętny (dla mnie) powrót z Rabki do Andrychowa - też na kciuk. Koszt - zerowy. Do tego sympatyczna rozmowa z kolejnymi kierowcami, którzy byli uprzejmi mnie podrzucić big_smile

darmando - pomysł przedni, jednak zastanawiam się czy go nie przenieść do "Planowanych wycieczek". Było by w kupie. A w kupie siła, kupy nikt nie ruszy lol

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

5

W czwartek w godzinach porannych jadę do Koconia przez Oświęcim, Kęty, Międzybrodzie mam cztery miejsca wolne chętnych proszę o kontakt na PW. smile