26

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Przegrywamy.   sad
Powstanie w Gminie trza ogłosić! Kto żyw niech za klawiaturę łapie i w obronie swej rzeki staje.   smile

27

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Oddałem głos nr 262 . Poszła też informacja na www.miedzybrodziebialskie.pl

Ostatnio edytowany przez rufi (2013-09-02 23:07:43)

28

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

rufi dziękujemy ! big_smile

Najlepiej wrzucać bezpośredniego linka do głosowania http://rzekaroku.baobab.nazwa.pl. Dobrze tez dodać link do regulaminu http://rzekaroku.baobab.nazwa.pl/regulamin.html

Jeszcze tylko 13 głosów i znowu wyjdziemy na prowadzenie ! GŁOSUJEMY !!!  big_smile

Miłego wtorku ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

29

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Czy wiecie, że nad Wieprzówką żyją również bobry europejskie ? Nie budują żeremi, ale żyją w norach. O ich obecności świadczą charakterystyczne ślady na drzewach.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1185124_648681475142371_2115840421_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1235128_648689218474930_744614053_n.jpg
fot. J. Zieliński                                                                  

                                                                         GŁOSUJEMY


                                                                                  *****


Poniżej film kręcony wczoraj nad Wieprzówką przez Jurka Tomiaka – prześliczny zimorodek ! cool

                                 

Zimorodek zwyczajny (Alcedo atthis) to niewielki, ale bardzo kolorowy ptak rybożerny, ale poluje też na żaby, owady i raki. Lata nisko nad wodą. W czasie polowania siaduje na gałęziach nad rzeką i czatuje na ryby. Ofiarę, która jest pod wodą, najpierw namierzana wzrokiem, a potem nurkuje po nią pionowo w dół i nabija ją na dziób. Zamieszkuje śródlądowe wody o stromych brzegach i czystej wodzie, bogate w odpowiedniej wielkości ryby. Preferuje przede wszystkim górskie rzeki i strumienie oraz brzegi jezior i stawów. Ze względu niszczenia przez człowieka jego siedlisk jest coraz rzadziej spotykany. Objęty jest ścisłą ochroną gatunkową.

                                                           Zagłosujmy dla zimorodka !!!  smile

Dla NIEGO i wielu innych rzadkich ptaków znad Wieprzówki: bociana czarnego , czapli siwej, sieweczki rzecznej, pluszcza, brodźca !

https://lh3.googleusercontent.com/-9fLNblsmiGE/UiWd0WhwiqI/AAAAAAAAK7w/0qB2yfRQkGA/s800/zimorodek%25201.jpg
Fot. Jurek Tomiak

                                                       GŁOSUJEMY - GONIMY BIEBRZĘ !!! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

30

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

W czystych, dobrze natlenionych wodach Wieprzówki żyją coraz rzadziej dziś spotykane gatunki ryb:

głowacz pręgopłetwy (na zdjęciu) i białopłetwy (gatunek naturowy),

https://lh3.googleusercontent.com/-g-QtX9cge7c/UiXiz0wGzPI/AAAAAAAAK9M/tRIfr3JL0v4/s912/g%25C5%2582owacz.jpg

strzebla potokowa, mała rybka bardzo wrażliwa na zanieczyszczenie wody,

https://lh3.googleusercontent.com/-nQRWsis8pDg/UiXizDwNWtI/AAAAAAAAK88/b45TiFrdJHU/s912/strzebla%2520potokwa.jpg

pstrąg potokowy, gatunek coraz mniej liczny ze względu na systematyczne niszczenie jego siedlisk m.in. przez zabudowę hydrotechniczną rzek górskich

https://lh5.googleusercontent.com/-Zs38cwWOMPM/UiXizrWJX2I/AAAAAAAAK9E/Rzs-qbZkBaI/s912/pstr%25C4%2585g.jpg

śliz pospolity, ryba z "wąsikami" wink, objęta ścisłą ochroną gatunkową

https://lh4.googleusercontent.com/-bUDkzWvJH4Q/UiXi0FuSRkI/AAAAAAAAK9Q/11Jn0EAnSvA/s912/%25C5%259Bliz.jpg

Wszystkie zdjęcia ryb zostały wykonane w Wieprzówce (Rzyczance). smile.


                                                                     GŁOSUJ na czystą rzekę

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

31

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

I jest remis po 381 glosow big_smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

32

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

i wyszliśmy lekko na prowadzenie big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

33

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Prawdopodobnie będziemy musieli oddać kilka tysięcy głosów, żeby przebić Biebrze. Tak więc pełna mobilizacja, nawet najgłębszych rezerw.   smile

34

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Staszek napisał/a:

Prawdopodobnie będziemy musieli oddać kilka tysięcy głosów, żeby przebić Biebrze. Tak więc pełna mobilizacja, nawet najgłębszych rezerw.   smile

Tak jest, pełna mobilizacja !  big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

35

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

godz 8;27 Wieprzówka 452 : Biebrza 424 !!!

36

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Środa - godz. 15.52 - Wieprzówka – 523 - znowu gonimy Biebrzę ???  hmm

Dla wszystkich głosujących na Wieprzówkę rewelacyjny film przedstawiający naszą rzekę, nakręcony przez firmę Sky Video specjalizującą się w filmowaniu z lotu ptaka przy pomocy najwyższej jakości zdalnie sterowanych modeli Octocopterów.

                                                                               *****

Zlewisko Wieprzówki i kamieniec rzeczny jest ostoją wielu płazów ogoniastych i bezogonowych m.in.: salamandry plamistej, traszki górskiej, kumaka górskiego, ropuchy szarej, żaby trawnej i wodnej, a także gadów: jaszczurki zwinki i żyworodnej, padalca, żmii zygzakowatej. W wodach Wieprzówki często można spotkać nurkującego zaskrońca zwyczajnego.

Po kliku na zdjęcie albumik smile.

https://lh6.googleusercontent.com/--fiuYhxlh0E/UictarLsliI/AAAAAAAALns/BnIQ8uplO0w/s800/293136_600564029954116_1056450476_n.jpg
fot.: J. Zieliński i nena

                               Dla ochrony ich siedlisk  -  GŁOSUJMY NA WIEPRZÓWKĘ !!!


https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/602841_295754127233970_190945629_n.jpg
fot.: kisiel

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

37

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Czwartek godz. 7.46 - Wieprzówka 619 głosów

KOCHANI ! -  83 głosy do nadrobienia - Nie poddajemy się, - GŁOSUJMY NA WIEPRZÓWKĘ !!! smile   - gdziekolwiek dzisiaj będziemy big_smile i prosimy innych o głosowanie ! smile Wszystko zależy od nas !!!

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

38

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

12:51
Prowadzimy jednym głosem !!!!!!!!!!!!!!! big_smile

39

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Godz. 15.42 - prowadzimy 17 głosami,, a było znacznie lepiej ! - za wszelką cenę bronić wyniku ! big_smile GŁOSUJMY !!! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

40

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Dzisiaj nasz andrychowski reporter – Jurek Tomiak uchwycił w górnym biegu Wieprzówki czyli Rzyczance - pluszcza  ! big_smile Widok tego rzadkiego ptaka tak wesoło pluskającego się w naszej rzece cieszy oczy i zachęca do naśladowania big_smile , ech, szkoda, że wakacje się skończyły ! big_smile wink

Pluszcz zwyczajny to nieliczny ptak lęgowy występujący głównie w  górach. Preferuje bystre górskie strumienie i rzeki o naturalnych brzegach. Stoi, chodzi lub skacze po kamieniach albo szuka pod wodą pokarmu. Żywi się głównie owadami  żyjącymi na dnie potoków, zjada ich larwy, zwłaszcza chruścików, drobne skorupiaki, czasem małe ryby oraz mięczaki, np. ślimaki wodne. Czatuje na zdobycz stojąc na kamieniach leżących w wodzie. Nurkuje w wodzie potoku często na metr głębokości i może wytrzymać pod wodą nawet minutę. W płytszych i niezbyt bystrych potokach zbiera pożywienie biegając po dnie. Gdy szuka pokarmu, zdarza się często, że odwraca kamyki, które leżą na dnie strumienia. Po dnie potoków potrafi biegać wbrew prądowi rzeki - chwyta się wtedy  pazurkami kamieni i pomaga sobie przy tym skrzydłami, które służą mu za wiosła. To jedyny ptak śpiewający, który potrafi dobrze nurkować i pływać.

I chociaż to narodowy ptak Norwegii lubi przebywać również nad naszą Wieprzówką ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

41

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Godz. 19.50 - Wieprzówka - 995 - Ja chcę 1000 -ca ? A  WY ? big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

42

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Godz. 20:09 mowisz i masz jest 1000 glosow big_smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

43

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Ciekaw jestem kiedy przekroczymy kolejny tysiąc.  smile
Ech ... musieliśmy trafić akurat na Biebrzę.

44

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

W duchu patronuje tej „akcji”
Z mojej strony (znajomych) poszło wiele „kliknięć” big_smile – ostatnie powyżej 1000-ca

Zróbmy wszyscy razem, by Beskid Mały i jego rzeki były dostrzeżone przez miłośników przyrody z całej Polski smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

45

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

kisiel napisał/a:

Godz. 20:09 mowisz i masz jest 1000 glosow big_smile

Ogromnie się cieszę big_smilebig_smile  big_smile  big_smile  Dziękujemy za dotychczasowe głosy i prosimy o więcej ! smile

Staszek napisał/a:

Ciekaw jestem kiedy przekroczymy kolejny tysiąc. smile

Staszku, jeśli utrzymamy takie tempo to niebawem ! big_smile Tak trzymać ! big_smile

MK super ! - podziękuj znajomym ! big_smile


Głosujcie na Wieprzówkę - pracujemy na drugi tysiąc ! smile ! Dołączcie do NAS ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

46

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Dyskusja u Konkurencji:  :-)

Biebrznięci Znowu blisko 100 głosów w plecy  Ktoś tam mocno mocno głosuje na Wieprzówę
Lubię to! · Odpowiedz · 48 minut(y) temu

Biebrznięci Dziękujemy w imieniu Biebrzy. W ok. godzinę nadrobiliśmy stratę ponad 70 głosów.
Lubię to! · Odpowiedz · 5 godz. temu

47

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

nena napisał/a:

Staszku, jeśli utrzymamy takie tempo to niebawem ! big_smile Tak trzymać ! big_smile

Wiesz Neno, tylko niektórzy moi znajomi na powitanie mówią mi "Tak, już głosowałem na Wieprzówkę."    lol
Wkrótce pewnie zaczną mnie unikać. roll

48

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Staszek napisał/a:

Wiesz Neno, tylko niektórzy moi znajomi na powitanie mówią mi "Tak, już głosowałem na Wieprzówkę."  lol
Wkrótce pewnie zaczną mnie unikać.  roll

big_smile  big_smile  big_smile , ale my wiemy, że wszystko dla WIEPRZÓWKI ! big_smile, nic się nie martw ! Wszystko wyprostujemy po głosowaniu !  lol

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

49

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Ale bez względu na wynik głosowania w najbliższą sobotę po głosowaniu, to jest 5 października, robimy wieczorną imprezę w Wieprzówce na tych liczących 130 mln lat łupkach. Palimy ognisko i śpimy z nogami w wodzie. Może jakieś dinozaury nam się przyśnią.   smile

50

Odp: RZEKA ROKU 2013 - PEŁNA RELACJA Z PRZEBIEGU KONKURSU

Staszek napisał/a:

Ale bez względu na wynik głosowania w najbliższą sobotę po głosowaniu, to jest 5 października, robimy wieczorną imprezę w Wieprzówce na tych liczących 130 mln lat łupkach. Palimy ognisko i śpimy z nogami w wodzie. Może jakieś dinozaury nam się przyśnią.   smile

jestem za smile  i juz sie zapisuje smile kto nastepny?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974