1

Temat: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

Z braku chęci pakowania roweru do samochodu postanawiam wyskoczyć w najbliższe okolice i zaliczyć kilka miejsc w Beskidzie Mały, w których jeszcze nie byłem. I to był dobry pomysł, bo zjazd z Hrobaczej Łąki czerwonym szlakiem do Żarnówki to chyba najlepszy zjazd jaki w życiu zaliczyłem, nawet na samym dole droga zniszczona zrywką nie zepsuła mi humoru!

https://picasaweb.google.com/1121928688 … 2515550578

Mieliśmy potem po Żarze i Jaworzynie wspinać się jeszcze na Czupel i wrócić do Straconki przez Magurkę, ale przeliczyliśmy się z czasem i siłami.

Ostatnio edytowany przez bans (2013-09-30 07:30:03)

2

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

Niezła wycieczka  smile  .

Z fotek najlepsza jest dla mnie ta ze strumykiem  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

3

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

Teraz to mnie zaintrygowałeś - tam nie ma żadnego zdjęcia ze strumykiem smile

4

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

To co to jest za woda z lewej strony  fotki tej z podpisem ' jedziemy czerwonym szlakiem na Gaiki ' ?

Może faktycznie strumyk to za dużo powiedziane  roll , ale faktem jest , że focia jest przefajna  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

5

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

To jest kałuża smile

6

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

bans napisał/a:

To jest kałuża smile


https://lh5.googleusercontent.com/-tm1vrXTvc5c/Ukhg5Ec4LFI/AAAAAAAAS0k/d4coZOVelds/s1440/IMG_5608_06.JPG

Dla mnie kałuże są raczej okrągłe  big_smile , ale nieważne . Wycieczka przednia  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

7

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

To kałuża musi być okrągła? smile))

Uwierz mi, to _jest_ kałuża. Musisz zaakceptować ten fakt smile))

Ostatnio edytowany przez bans (2013-10-02 07:25:14)

8

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

bans napisał/a:

(...) I to był dobry pomysł, bo zjazd z Hrobaczej Łąki czerwonym szlakiem do Żarnówki to chyba najlepszy zjazd jaki w życiu zaliczyłem (...)

No proszę - punkt widzenia zależy od punktu siedzenie... np. na rowerze  lol

Dla mnie piechura ten odcinek jest po prostu nudny  mad

Gratuluję udanej i bogatej w km wycieczki big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

9

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

Ano, niby truizm, ale jak się tego doświadczy, to klapka się w głowie otwiera smile

Schodziłem Beskidy wzdłuż i wszerz -  i zaczęło mi czegoś brakować. Przesiadłem się na rower - i co się okazało? Że dawne, schodzone i znane szlaki z perspektywy siodełka są zupełnie INNE!

Owszem, na rowerze brakuje tego zwolnienia, czasu na spokojne zrobienie zdjęcia, ba, na rower nawet nie mogę zabrać lustrzanki (aparat w plecaku zdjęć nie robi, do tego istnieje zbyt duże ryzyko jego uszkodzenia). Ale za to mam zjazdy i czasem możliwość nawet 3-krotnego wysłużenia dystansu wycieczek.

10

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

Ja bym jeszcze rzekła, że wiele szlaków zeszłam w te i we wte  wink bo spojrzenie od "drugiej" strony to zupełnie inne widoki, a nie mam nawyku oglądania się za siebie wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

11

Odp: Gaiki - Hrobacza Łąka - Żar - Jaworzyna

a wg mnie fajnie te fotki wyszły

Turystyka wink

https://lh5.googleusercontent.com/-HtrgZnjcNDw/Ukhhn9T9JnI/AAAAAAAAS2E/6lT-7NBKanE/s800/IMG_5628_06.JPG

oraz z widokiem

https://lh4.googleusercontent.com/-Yon91BH27Ng/UkhhxUGiQuI/AAAAAAAAS2k/Iq5r5FcMkno/s1280/IMG_5632_06.JPG

Widzę, że wycieczka udana Gratuluję wytrwałości

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz