Temat: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

Od jakiegoś już czasu słyszałem , że Słowacy prowadzą prace nad zliberalizowaniem przepisów TANAP ,
a konkretnie otwarciem niektórych tras na szczyty dostępne do tej pory wyłącznie z przewodnikiem  smile  smile  smile .

Wspominałem o tym paru osobom z forum , ale nikt nie wierzył  tongue

A tutaj staje się to coraz bardziej realne . Gerlach , Łomnica , Lodowy , Wysoka itd .  smile  smile  smile
Yes , yes , yes  big_smile  big_smile  big_smile

http://portaltatrzanski.com/aktualnosci … map=%5B%5D

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

2

Odp: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

Dobrze by było, ale jak będzie to jeszcze zobaczymy. W każdym razie część z tych szlaków będzie na pewno trudna dla przeciętnego turysty i śmiertelnie niebezpieczna dla leni, którzy większość roku spędzają przez TV, a potem pierwszego dnia, prosto z auta ładują się na taką Orlą Perć. HZS może mieć sporo roboty  hmm
A póki co trzeba pomyśleć o zimie w naszych własnych Tatrach... Jak tam z rakami Mało-rycy?  wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Odp: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

Ze starych przewodników Nyki wynika, ze Gerlach był ogólnie dostepny jeszcze w latach 70-tych. Fajnie by było,ale  na początku będą tłumy waliły drzwiami i oknami smile

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

4

Odp: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

Czytalem, bylo.by super smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

5

Odp: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

piotr napisał/a:

Dobrze by było, ale jak będzie to jeszcze zobaczymy. W każdym razie część z tych szlaków będzie na pewno trudna dla przeciętnego turysty i śmiertelnie niebezpieczna dla leni, którzy większość roku spędzają przez TV, a potem pierwszego dnia, prosto z auta ładują się na taką Orlą Perć. HZS może mieć sporo roboty  hmm
A póki co trzeba pomyśleć o zimie w naszych własnych Tatrach... Jak tam z rakami Mało-rycy?  wink

Mało -rycy  big_smile  ( dobre , dobre  yikes  lol ) montuje na razie ekipę na nasz czwartkowy wypad na Babią Górę  smile , więc nie ma czasu wybiegać myślami aż tak do przodu  tongue .

Aha melduję , że montowanie idzie pomyślnie  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

6

Odp: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

łysy z łysiny napisał/a:

Ze starych przewodników Nyki wynika, ze Gerlach był ogólnie dostepny jeszcze w latach 70-tych. Fajnie by było,ale  na początku będą tłumy waliły drzwiami i oknami smile

z tym , że niestety bardziej dla Słowaków niż dla nas ;(

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

7

Odp: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

Mam mieszane odczucia...

8

Odp: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

Dla wszystkich czyli dla mnie tez!