Temat: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi … LokBielTxt

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Koryto Świń z PO nie ma dna.....

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

3

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Głupi Polak przed szkodą i głupi po szkodzie.
Możemy doczekać się drugiego Kozubnika, tylko że na jego usunięcie mogą pójść pieniądze nie z prywatnej kieszeni inwestora, tylko naszych podatków.

Ostatnio edytowany przez Staszek (2014-05-13 07:58:28)

4

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

sad nie dobra wiadomość sad

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

5

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

łysy z łysiny napisał/a:

Koryto Świń z PO nie ma dna.....

A, które koryto ma dno?

  Na wszystko można dostać pozwolenie, należy tylko zaproponować odpowiednią cenę. Jednak nadal nie wierzę w realizację tego barbarzyńskiego pomysłu. Miałem nadzieję, że koszmarna budowla na Łysej Przełęczy to ostatni przykład działań z pogranicza biznesu i polityki na naszym obszarze.

6

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

No to w rejonie Leskowca bedzie jak  w ulu.Nie moje klimaty.

7

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie

8

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Kasa misiu,kasa...Jako człowiek nienawidzący od zawsze komuny coraz bardziej zaczynam nienawidzić pseudo kapitalizmu który mamy od 89r.(ostatnio mega twórczo rozwiniętego).Człowiek często śpieszy w góry żeby od tego wszystkiego odpocząć.To teraz gdzie trzeba będzie iść?

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

9

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Nawet ze strony praktycznej , to też bzdurny pomysł . Patrząc na obecne zimy , a raczej jej brak , jak już co to powinno się planować takie ośrodki gdzieś w wyższych partiach gór . A tak to nie ma prawa to się opłacać , bo nie stać ich będzie na naśnieżanie . Mało mają tej zimy przykładów  , że tak będzie roll .
Generalnie też jestem na NIE !

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

10

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Janusz napisał/a:

Nie moje klimaty.

Moje też nie.

lowell79 napisał/a:

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Mnie również wydaje się, że inwestycja jest jednak nierealna.

Jeśli Studium gminy Andrychów przygotowują radni i urząd miasta, to tam należałoby kierować pytania, co chciano osiągnąć decydując się na zmiany w Studium i na samą inwestycję.

11

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

maurycy napisał/a:

Nawet ze strony praktycznej , to też bzdurny pomysł . Patrząc na obecne zimy , a raczej jej brak , jak już co to powinno się planować takie ośrodki gdzieś w wyższych partiach gór . A tak to nie ma prawa to się opłacać , bo nie stać ich będzie na naśnieżanie . Mało mają tej zimy przykładów  , że tak będzie roll .
Generalnie też jestem na NIE !

Maurycy, to jest tak zwana oczywista oczywistość.
Ale od czegoś trzeba zacząć, żeby wyciąć i wybetonować.

A później, jak się już wytnie i wybetonuje, to przecież dużo łatwiej będzie dodać inne "atrakcje", takie których obecnie nie można przepchać.
Przykład już przecież mamy.

12

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Z jednej strony droga na Magurkę a teraz jeszcze to i elektrownie atomową niech wybudują w Ślemieniu i spalarnie śmieci na Gibasach i hotel w grocie Komonieckiego i niech ich szlak trafi i niech wszystko zniszczą bo tyle umieją. sad

13

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Budowa takiego gigantycznego ośrodka wymaga dużej rzeki do sztucznego naśnieżania. O ile się orientuję w tej okolicy są raczej problemy z wodą. W każdym wypadku sztuczne naśnieżanie spowoduje nieodwracalne zmiany na obszarze dużo większym niż sam ośrodek. Trzeba pamiętać, że woda używana do naśnieżania jest doprawiana chemikaliami. Jedyną dobrą stroną skandalicznych decyzji władz jest obudzenie inicjatyw obywatelskich. Myślę, że grono miłośników BM jest w stanie zaalarmować silniejsze grupy nacisku. Nie wystarczy zebrać 100 podpisów protestu, potrzebne byłyby opinie profesjonalnych ekspertów. Niech każdy rozejrzy się kogo można w to włączyć.

14

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Coś mi się obiło o uszy ze jest mowa o drugim zbiorniku wody taki jaki już jest  pomiędzy wyciągami. Jak ktoś był teraz to poniżej wyciągu gdzie zawraca bus jest zrobiona czerpnia w potoku. Plastikowy zbiornik 1m3 i zanurzona pompa która pompuje wodę do zbiornika  o którym wcześniej pisałem. Więc myślę że z naśnieżaniem nie będzie problemu i poradzą sobie jak zrobią kilka podobnych kaskad na rzece.

15

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

A co z ujęciem wody dla Andrychowa? Przecież to jest ta sama zlewnia. A co z utrzymaniem przepływu biologicznego w rzece?
Przecież budowa tylu tras zjazdowych na tak małej wysokości bezwzględnej wymagać będzie dużej ilości wody do naśnieżania.
Wody, która niestety w całości nie wróci do zlewni, ponieważ spora część na skutek zwiększonej sublimacji i parowania zostanie stracona dla przyrody i mieszkańców.

16

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Dla zainteresowanych tematem:

1. Komentarz ekologów do decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, uzgadniającej projekt zmiany Studium gminy Andrychów.

2. Petycja zaprzestania działań zmierzających do niszczenia Beskidu Małego

17

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

tomkos napisał/a:

Więc myślę że z naśnieżaniem nie będzie problemu i poradzą sobie jak zrobią kilka podobnych kaskad na rzece.

Do naśnieżania to nie tylko woda jest potrzebna i armatki...Żeby taki sztuczny śnieg się utrzymał to trzeba jeszcze mrozu.
A w mrozy, nasze zimy ostatnio nie obfitują.
Dziwię się ,że inwestor daje się wpuścić w takie "maliny"... Budować ośrodek narciarski w miejscu, gdzie śnieg nie utrzymuje się nawet przez 1/3 roku...załamka.
To śmierdzi plajtą jeszcze przed położeniem kamienia węgielnego  big_smile

18

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Inwestor raczej nie splajtuje. Nie maja co robić z pieniądzmi bo maja ich za dużo więc się bawią w "dawnopolskich szlachciców- a co mnie nie stać!".

Najgorsze jest to że kosztem przyrody pięknego Beskidu Małego robiąc z niego prywatny cyrk a pieniądze które maja wymachują  przed oczami wszystkim urzędasom i vip-om aby uzyskać silę przebicia.

19

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

TNT`omek, najprawdopodobniej nikt nikogo nie wpuszcza w maliny. Przeczytaj poniższy mój wpis.

Staszek napisał/a:
maurycy napisał/a:

Nawet ze strony praktycznej , to też bzdurny pomysł . Patrząc na obecne zimy , a raczej jej brak , jak już co to powinno się planować takie ośrodki gdzieś w wyższych partiach gór . A tak to nie ma prawa to się opłacać , bo nie stać ich będzie na naśnieżanie . Mało mają tej zimy przykładów  , że tak będzie roll .
Generalnie też jestem na NIE !

Maurycy, to jest tak zwana oczywista oczywistość.
Ale od czegoś trzeba zacząć, żeby wyciąć i wybetonować.

A później, jak się już wytnie i wybetonuje, to przecież dużo łatwiej będzie dodać inne "atrakcje", takie których obecnie nie można przepchać.
Przykład już przecież mamy.

20

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Samo zatroskanie tym faktem, że ktoś chce nam rozkopać nasze górki nic nie da.. Petycja do burmistrza też nie pomoże.. Jedynie nagłośnienie problemu w ten sposób żeby zainteresowały się tym osoby, które realnie mogą to zablokować.

W góry idę!!
Bo z wysoka problemy mniejszymi się stają..
W góry pędze!!
Bo tu me myśli z przyrodą sie dogadają..          [...]

21

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

smm, masz rację, ale wszystkie działania są ważne, nawet tak małe jak pisanie petycji. Kilka tysięcy podpisanych petycji nie można nie wziąć pod uwagę. Burmistrz może je zlekceważyć, ale inni decydenci z pewnością wezmą to pod uwagę. Tak więc róbmy co możemy, nagłaśniajmy protest tam gdzie się tylko da. Opisujmy wszystkie przypadki łamania prawa i niszczenia przyrody.

Bardzo ważne są również wszelkie fotografie dotyczące szczególnie cennych okazów flory i fauny w tym rejonie.
I tutaj jest prośba o dostarczanie fotografii na przykład spotkanych rysi, wilków, niedźwiedzi, lub śladów ich bytności (tropów, kup, śladów żerowania) z informacją gdzie była robiona fotka, kiedy i przez kogo. Zamieszczajmy to na tym forum w postaci notatki.

22

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Dla kasy trzeba wszystko zniczszyc bo ktoś komuś w łape dał.A zwykły człowiek nie może wyciąć na własnej działce ani jednego drzewa które sam zakupił , posadził i pielęgnował bo potrzeba zezwolenie to jest CHORY KRAJ !

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

23

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

teksanski napisał/a:

Dla kasy trzeba wszystko zniczszyc bo ktoś komuś w łape dał.A zwykły człowiek nie może wyciąć na własnej działce ani jednego drzewa które sam zakupił , posadził i pielęgnował bo potrzeba zezwolenie to jest CHORY KRAJ !

CHORY KRAJ dokładnie, dlatego z tego kraju wyjechało ok 3 milionów Polaków i Polek sad

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

24

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Dostałem emaila od Darka odnośnie roslin chronionych na obszarze budowy:


Tak występują rośliny chronione w miejscach gdzie są planowane nowe trasy narciarskie.Podaje mniej więcej jakie gatunki występują na jakich planowanych trasach:

Pracica: nasięźrzał pospolity, podrzeń żebrowiec, rosiczka okrągłolistna

Potrójna: wroniec widlasty, widłak jałowcowaty, widłak goździsty, paprotnik kolczysty, paprotnik Brauna,podrzeń żebrowiec

Turoń: podrzeń żebrowiec

Klimaska: widłak goździsty, paprotnik kolczysty, paprotnik Brauna, paprotka zwyczajna, podrzeń żebrowiec, szafranspiski

Leskowiec: widłak goździsty, widłak jałowcowaty, wroniec widlasty, podrzeń żebrowiec, kukułka szerokolistna,bobrek trójlistkowy, szafran spiski, ciemiężyca zielona

Ponikiew: widłak jałowcowaty, widłak goździsty, podrzeń żebrowiec

Podrawiam Darek

25

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Gdzie można obejrzeć mapę i opis inwestycji, stosunki własnościowe inwestora i sąsiadów?
Pozdrawiam