1

Temat: [foto] Potrójna z Porąbki.

Na rozgrzewkę, na początek sezonu (choć kto wie, może jeszcze w maju będzie śniegu po pas?)

https://picasaweb.google.com/1121928688 … 7938899426

Odp: [foto] Potrójna z Porąbki.

Niezła rozgrzewka- aż strach myśleć jakie będzie zakończenie sezonu.... smile

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

3

Niektórzy mówią, że sezon wcale się nie skończył wink Niezła trasa!!!

4

Od problemu do problemu wink Uhahałam się  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5

No cóż, dla mnie się skończył na chwilę w górach, ale niżej - jeździłem cały czas smile

A piszę że rozgrzewka, bo przecież duża część z tej wycieczki to zjazd asfaltem z Beskidu Targanickiego do Porąbki.

6

Jak rozumiem kierunek był Porąbka - Wielka Puszcza - Kocierz - Potrójna - Złota Góra - Porąbka, czy na odwrót?

Ostatnio edytowany przez bielsko (2014-03-13 21:15:49)

7

Na odwrót.

Ale masz rację, muszę jakieś strzałki zacząć dorysowywać, będzie wszystko jasne od razu.

8

Z Targanic na Jawornicę to niezbyt dobra opcja na rower...
Tamtędy to człowiek się namęczy, żeby zjechać - a wjazd jest wykluczony.

---

Jak wygląda podjazd zielonym szlakiem z Porąbki na masyw Bukowskiego Gronia? W całości da się podjechać, czy są jakieś odcinki "z buta"?

Ostatnio edytowany przez bielsko (2014-03-26 18:48:37)

9

Weź, przestań, po to się jedzie w góry żeby się zmęczyć, pchanie też jest potrzebne smile

A ta Jawornica nie taka straszna, tylko początek jest do pchania a potem piękna walka w siodle - w dodatku jeden z ostatnich  kawałków szlaku w Beskidzie Małym, gdzie jeszcze nigdy moja opona ani noga nie stanęła, wiec musiałem to zaliczyć smile

Co do Bukowskiego Gronia - do zrobienia. Ale po prostu jedź, a nie zastanawiaj się... Nie ubędzie cię, jak trochę popchasz.

Ostatnio edytowany przez bans (2014-03-27 10:21:35)

10

Akurat Bukowski groń, a właściwie zielony szlak pod szczytem robiłem z drugiej strony i od )(Targanickiej do wielkiej Puszczy jest cały do przejechania. A na Jawornicy też moja opona nie była głównie dlatego, że wygodnie można wjechać i zjechać tylko z kierunku Potrójnej więc trzebaby jeden odcinek pokonywać dwukrotnie, czego nie lubię. Znacie może jakieś alternatywne i wygodne ścieżki na Jawornicę z Targanic?

11

Ja proponuję inny wariant tej drogi - sprawdzany kilka razy w praktyce smile Zdecydowanie polecam.

W drodze powrotnej, aby zrobić pełną ósemkę (nie dublować żadnego fragmentu) można zjechać zielonym szlakiem z Przełęczy Bujakowskiej do Porąbki.

http://i.imgur.com/vI9kCyNl.jpg
podkład mapowy: Compass

Ostatnio edytowany przez bielsko (2014-05-14 22:39:20)