151

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Wiem, że temat dla wielu jest elektryzujący, jednak chciałem przypomnieć o kulturze i poszanowaniu odmiennej opinii innych forumowiczów. Pozdrawiam serdecznie!

152

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

No to trochę prawdy o inwestorze i jego zwolennikach.

https://www.facebook.com/events/210599115815810/

Nie ma słowa o protestujących mieszkańcach, turystach, przyrodnikach i innych ludziach, którym leży na sercu ochrona przyrody. Nie ma słowa o tysiącach wysłanych petycji. Są tylko "zieloni". Nie ma słowa o stratach w przyrodzie i obszarach chronionych, są natomiast "setki nowych miejsc pracy". Nie ma słowa o deniwelacjach tras i wysokościach na których mają być zbudowane, jest natomiast  "ośrodek narciarski najwyższych światowych standardów".
Cóż za populizm i spłycenie problemu. No, ale na pełnej prawdzie dużo nie dałoby się ugrać.

A wszystko poparte wypowiedziami znanych i bardzo zasłużonych dla polskiego sportu osób.
Jestem pełen uznania dla tych sportowców za ich sportowe dokonania, ale niech się nie ośmieszają i rozmieniają na drobne swoich dokonań wiedzą o "wróbelkach", bo wątpię aby któryś z nich potrafił poprawnie wskazać chociażby granice BM.

153

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Ta ulotka „Białe szaleństwo”, którą zalinkowała nena jest taka wymowna i pokazuje na doświadczeniach innych europejskich ośrodków narciarskich dalekosiężne skutki takich inwestycji... ludzie nie chcą się uczyć na błędach innych... nie chcą...

Czy my możemy jeszcze coś zrobić?

Ostatnio edytowany przez jolanta (2014-04-08 07:08:42)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

154

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

jolanta napisał/a:

Ta ulotka „Białe szaleństwo”, którą zalinkowała nena jest taka wymowna i pokazuje na doświadczeniach innych europejskich ośrodków narciarskich dalekosiężne skutki takich inwestycji... ludzie nie chcą się uczyć na błędach innych... nie chcą...

Czy my możemy jeszcze coś zrobić?

Tak Jolu, możemy nadal rozpowszechniać petycje i pisać o planowanej inwestycji to, co inwestor i jego poplecznicy skrzętnie przemilczają.


Wszystkich chętnych do zapoznania się ze "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Andrychów" informuję, że przez cały kwiecień można tego dokonać w budynku Urzędu Miasta i Gminy Andrychów.

155

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Staszek napisał/a:

Tak Jolu, możemy nadal rozpowszechniać petycje i pisać o planowanej inwestycji to, co inwestor i jego poplecznicy skrzętnie przemilczają.

Temat zmierza w dobrym kierunku  smile  . Nic tylko działać , pisać i nagłaśniać żeby jak najwięcej osób miało pogląd na tą sprawę  smile .
A poplecznikom inwestora  - dziękujemy   , nie dajmy sobie dalej wciskać ciemnoty  tongue . Tutaj i tak mało kogo przekonacie - tak więc daremny wasz trud  wink .

Ostatnio edytowany przez maurycy (2014-04-08 11:46:41)

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

156

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

maurycy napisał/a:

... Nic tylko działać , pisać i nagłaśniać żeby jak najwięcej osób miało pogląd na tą sprawę  smile ...

Tak maurycy zgadzam się z Tobą !

maurycy napisał/a:

... A poplecznikom inwestora  - dziękujemy   , nie dajmy sobie dalej wciskać ciemnoty  tongue . Tutaj i tak mało kogo przekonacie - tak więc daremny wasz trud  wink

A tu obrażasz wszystkich co mają inny pogląd.
maurycy jesteś bogiem, by osądzać ludzi z innym zdaniem?

  Moim zdaniem, jeżeli Gmina Andrychów nie wykorzysta swej niepowtarzalnej szansy rozwoju i zrobi to co
miasto Wadowice -pójdzie w zaścianek.
Ja jestem za inwestycją ale taką, żeby było jak najmniej zniszczeń w środowisku smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

157

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

MK napisał/a:
maurycy napisał/a:

... Nic tylko działać , pisać i nagłaśniać żeby jak najwięcej osób miało pogląd na tą sprawę  smile ...

A tu obrażasz wszystkich co mają inny pogląd.
maurycy jesteś bogiem, by osądzać ludzi z innym zdaniem?

Przecież piszę o  nikim innym jak o  poplecznikach inwestorach . Jak ktoś się chce zaliczać do tego grona - to trudno jego wybór roll . A do obrażania jeszcze daleka droga ...  tongue

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

158

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

MK napisał/a:

Ja jestem za inwestycją ale taką, żeby było jak najmniej zniszczeń w środowisku smile

Zgadzam się z Tobą Marku całkowicie. Ale niestety plan rozbudowy ośrodka "Czarny Groń" w obecnym kształcie jest absolutnie nie do pogodzenia z ochroną przyrody. Pomijam już inne kwestie, jak chociażby protest mieszkańców.
Ale inwestor oczywiście robi wszystko, żeby ukazać tą inwestycję w jak najkorzystniejszym dla niego świetle. A niestety osoby niezorientowane wierzą w te bajki.


Na koniec chciałem jeszcze dodać, że mamy poparcie Greenpeace Polska.  smile

159

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Może zróbmy jakieś foldery,ulotki i rozdajmy je wędrująć przez BM z adresem gdzie każdy może przesłać swój sprzeciw ? Warto by coś fajnego wymyśleć.

Ostatnio edytowany przez teksanski (2014-04-08 21:46:34)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

160

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Takie ulotki już są zrobione przez mieszkańców Potrójnej. Gdzieś mam jedną. Dostałem od Rafała z chatki.


UWAGA !!!

W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na ul. Szewskiej 7 w dniu 23 kwietniao godz. 12 00 odbędzie się publiczna dyskusja nad przyjętymi w projekcie zmiany studium rozwiązaniami.


http://bip.andrychow.eu/ogloszenia/oglo … owisko-98/

Ostatnio edytowany przez Staszek (2014-04-09 11:58:19)

161

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Staszek napisał/a:

...

UWAGA !!!

W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na ul. Szewskiej 7 w dniu 23 kwietniao godz. 12 00 odbędzie się publiczna dyskusja nad przyjętymi w projekcie zmiany studium rozwiązaniami.
...

Dzięki Staszku za sygnał. Jak mi nic nie wypadnie postaram się uczestniczyć w spotkaniu.
O swych spostrzeżeniach napiszę.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

162

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Czytam teraz książkę „Potęga mitu” J. Campbella i znalazłam taki oto fragment, który pozwolę sobie zacytować.

Może ktoś się obruszy, że to nie ten kawałek świata, może ktoś uzna, że brzmi to zbyt patetycznie… ale doskonale oddaje moje myśli związane ze sprawą wokoło, której toczy się ta dyskusji…


W 1852 r wódz Indian Seattle napisał list do imigrantów przybywających do Stanów.

„Rzeki są naszymi braćmi. Gaszą nasze pragnienie.(…) Musicie więc do rzek odnosić się z uprzejmością należną każdemu z braci… Czy będziecie uczyć swoje dzieci tego, czego my uczyliśmy swoje – że ziemia jest naszą matką? To, co przytrafia się ziemi, przytrafia się też wszystkim synom ziemi.

Ziemia nie należy do człowieka; człowiek należy do ziemi. Wszystkie rzeczy są połączone. To nie człowiek utkał sieć życia, on jest tylko jednym z jej splotów.
Cokolwiek uczyni on z siecią, uczyni samemu sobie.

Co się stanie, gdy wszystkie bizony będą wybite? A wszystkie konie ujarzmione? Co nastąpi, gdy najtajniejsze zakątki lasu wypełnią się wonią licznych ludzi, a zarys kwietnych wzgórz przekreślą mówiące druty? Co będzie z zaroślami? Znikną! Gdzie podzieje się orzeł? Zniknie! A co dla nas oznacza pożegnanie się z chyżym koniem i łowami?
Koniec życia i początek wegetacji…”   

https://lh5.googleusercontent.com/-4CJuNFMxxvI/U01_CM_XkGI/AAAAAAAANvk/IsGo-JSgabI/s403/gaja.jpg

Tyle potrafimy zrobić razem i każdy z osobna dla Beskidu Małego.

Szukajmy tego co nas łączy - nie tego co nas dzieli.

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

163

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Staszek napisał/a:
MK napisał/a:

Ja jestem za inwestycją ale taką, żeby było jak najmniej zniszczeń w środowisku smile

Zgadzam się z Tobą Marku całkowicie. Ale niestety plan rozbudowy ośrodka "Czarny Groń" w obecnym kształcie jest absolutnie nie do pogodzenia z ochroną przyrody. Pomijam już inne kwestie, jak chociażby protest mieszkańców.
Ale inwestor oczywiście robi wszystko, żeby ukazać tą inwestycję w jak najkorzystniejszym dla niego świetle. A niestety osoby niezorientowane wierzą w te bajki.


Na koniec chciałem jeszcze dodać, że mamy poparcie Greenpeace Polska.  smile

Najczęściej jest to bardzo trudne. Ośrodek w otoczeniu Doliny Wieprzówki cieszy się dużym zainteresowaniem, bo pomimo tego, że góry dosyć niskie, to trasy są dobrze przygotowany a warzunki śniegowe dobre.

Ja jednak bym wolał, żeby pozostało tak jak teraz smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

164

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

MK napisał/a:
Staszek napisał/a:

...

UWAGA !!!

W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na ul. Szewskiej 7 w dniu 23 kwietniao godz. 12 00 odbędzie się publiczna dyskusja nad przyjętymi w projekcie zmiany studium rozwiązaniami.
...

Dzięki Staszku za sygnał. Jak mi nic nie wypadnie postaram się uczestniczyć w spotkaniu.
O swych spostrzeżeniach napiszę.

Byłem, słyszałem, widziałem prezentacje ekologów z Bystrej.
Powinienem napisać manipulantów, poprzez wyciąganie słów z kontekstu zdania.
Na przykład po swojemu przerobili na swoje potrzeby strategię rozwoju Gminy Aandrychów,
co zostało im udowodnione big_smile
Inwestycja jeszcze się nie zaczęła, jest w fazie projektów a tu przedstawione zdjęcia degradacji Beskidu Małego, z terenu Gminy Andrychów! Czy to nie manipulacja? Przekręcanie słów, wyławianie części zdania, czy to nie manipulacja, itd.
Podobało mi się, że była uszanowana atmosfera spokoju - kiedy ktoś prezentował swój punkt widzenia smile , - dyskusja bardzo twarda, była na zakończenie spotkania.
Poza tym urazili projektantów, rzeczoznawców z ochrony środowiska i wiele innych osób, doktorów, profesorów, mających udział w projekcie tej inwestycji. Zabrali wszyscy głos i udowodnili, ze każdy zarzut to kłamstwo i manipulacja.
Cieszę się, że mogłem usłyszeć wypowiedź, dla mnie rewelacyjną, pod którą podpisuje się dwoma rękami naszego forumowego znajomego, pana Jana Zielińskiego

Podsumowując.
Dla mnie, ekolodzy z Bystrej to terroryści!
Uważam, że każdy, którego dobro tego regionu, czyli Beskidu małego, Rzyk leży na sercu, powinien przybyć na to spotkanie i usłyszeć to co ja, czyli przekonać się jak jest naprawdę!
I wtedy ocenić sytuację, a nie ulegać manipulantom z Bystrej. Bo to co robią to zwykłe oszustwo, a do stołu z fachowcami, profesorami, doktorantami, nie zasiądą – bo jako zieloni uważają, że mają „zawsze rację”

Aniu z Potrójnej smile , szkoda, że wyszłaś.
Po przerwie była prelekcja, prezentacja ekologów z Bystrej, - potem wypowiedzi wielu fachowców, to pozwoliło by Ci spojrzeć na sprawę, jak ona wygląda smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

165

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Acha smile

Ciekawostka z wypowiedzi ekologów z Bystrej.
Na prelekcji wyrazili się, że ta inwestycja zagrozi wypasaniu owiec i kóz w Beskidzie Małym  big_smile 
- wywołało to niekontrolowany śmiech na sali.
  Proszę, podajcie mi, gdzie wypasają owce i kozy (jak powiedzieli ekolodzy z Bystrej) w BM-ie ? ,chyba tylko w Rzykach, a dlaczego? Dzięki jakiej inwestycji? (zresztą skutecznie przez nich zablokowaną sad  )
Dzięki inwestorowi, p. S.Rusinkowi  wypas owiec się pojawił big_smile
- z czego my jako forumowicze się cieszyliśmy smile - bo owieczki w naszych górach sie pojawiły big_smile 
A za tym mają szansę pojawić sie krokusy i inne roślinki chronione i cenne dla BM-u, bo hale, łąki wymagaja koszenia lub  owiec! co nam gwarantuje inwestor smile

Ostatnio edytowany przez MK (2014-04-23 17:34:45)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

166

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

A czy był tam jeszcze ktoś z naszych forumowiczów? Znajomych?
Bo ciekawa jestem innych opinii.

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

167

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Szkoda że godzina dyskusji nie odpowiada takim zwykłym szarakom ludziom którzy w tym czasie pracują.

A po zdjęciach jakie widziałem na sieci to śmiech mnie ogarnia jak piszą że mieszkańcy przeciw ekologom a banery trzymają pracownicy czarnego gronia))))))))))))

168

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

tomkos napisał/a:

Szkoda że godzina dyskusji nie odpowiada takim zwykłym szarakom ludziom którzy w tym czasie pracują.

A po zdjęciach jakie widziałem na sieci to śmiech mnie ogarnia jak piszą że mieszkańcy przeciw ekologom a banery trzymają pracownicy czarnego gronia))))))))))))

Normalnie wciskanie ciemnoty  roll  . Jedni dadzą się nabrać, drudzy nie . Oby tych drugich było jak najwięcej  smile  , z pożytkiem dla natury a nie dla mamony tongue .

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

169

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

i trafiłeś w sedno.Inwestor szukając poparcia w Rzykach zakupił i podarował działkę na której ma być rozbudowany cmentarz.Wszystko po to aby proboszcz chytry na kasę dobrze o nim mówił i w dodatku zwołano zebranie rady jakiejś tam kościołowej rzyckiej na spotkanie w czarnym groniu. Wiadomo po co! coś za coś! A dziś czytam że przyniesiono 1,1 tys podpisów ze Rzyk które liczą 3 tys mieszkańców)))))))))))

Nawet na fejsie przed chwilą ,pracownicy czarnego gronia mi piszą bym nie zygał))))

Ostatnio edytowany przez tomkos (2014-04-23 21:47:50)

170

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

„Chleba i igrzysk” takiż poziom myślenia prezentowało wiele osób zgromadzonych dzisiaj w Domu Kultury w Andrychowie. Niestety Marku, twoja wypowiedź też nie odbiega od tego myślenia.

Ale do rzeczy.

Absolutnie nie zgadzam się z Tobą, że członkowie Pracowni z Bystrej obrazili doktorów, profesorów, itd. Jestem pracownikiem naukowym Polskiej Akademii Nauk i z stwierdzam, że to właśnie członkowie Pracowni z Bystrej byli najbliżsi prawdy (głównie mam na myśli ich prezentacje). Niestety, ogólnie nie wypadli dobrze, ponieważ niepotrzebnie wdawali się w bezsensowne pyskówki. Takich rzeczy się nie robi.

Natomiast z pewnością czułem się mocno zdegustowany wypowiedziami obecnych na spotkaniu autorów studium. Nie takiego poziomu kultury wypowiedzi spodziewałem się od nich. Nie da się ukryć, że pod względem przyrodniczych zagadnień owe studium odbiega od stanu rzeczywistego. Szef zespołu stwierdził dobitnie, że przeprowadzono „szczegółową analizę przyrodniczą”. Tymczasem jak zostało wykazane chociażby w piśmie pracowników krakowskiego oddziału OTOPu do RDOŚiu w Krakowie (pismo z marca 2014 r.)  już wyrywkowe badania ornitologów wskazują na potrzebę dalszych szczegółowych badań. O rozbieżnościach pomiędzy studium a stanem faktycznym i potrzebie dalszych szczegółowych badań, możemy też dowiedzieć się z opinii innych osób zajmujących się badaniami w Beskidzie Małym. Więc jak to jest z tą „szczegółową analizą przyrodniczą”?  Skąd ta buta i pewność siebie niektórych autorów studium? Może trochę więcej pokory i szacunku przydałoby się, wszak badania jeszcze się nie skończyły.

A kiedy (już po prezentacji Pracowni z Bystrej) jeden z fachowców od inwestycji narciarskich odkrył karty i zadał pytanie jaką wartość ma te 7-8 wilków, dwa rysie i jeden niedźwiedź w stosunku do kilku tysięcy bezrobotnych w gminie, nie zdzierżyłem i wyszedłem.

Autorzy studium baaardzo dbali o to, aby w jak najlepszym świetle ukazać owe studium. I tak na przykład uznali za manipulację członków pracowni w Bystrej, podanie informacji o wycięciu 300 ha lasu, pod planowany kompleks wypoczynkowo-sportowy. Według autorów studium wycięte zostanie tylko ok. 40 ha lasu. Ale ci sami autorzy tak głośno krzyczący o manipulacji, pominęli w swoich  wypowiedziach podczas zebrania, niezwykle istotny (!!!) fakt, że oddziaływanie tego kompleksu obejmie dużo większy obszar, w tym obszar chroniony rezerwatem przyrody i obszarem Natura 2000. Otóż jak wykazały badania zespołu S. Pierożek-Nowak, K. Tołkacz i R. W. Mysłajek (opracowanie z marca 2013 r.) prowadzone nad wilkami, obecnie istniejący wyciąg i powiązana z nim infrastruktura czynią strefę 8,3 km2 (4% powierzchni wschodniej części Beskidu Małego) wokół wyciągu nieprzydatną do zdobywania przez wilki pokarmu. Natomiast strefa 19,5 km2 (ok. 10% powierzchni wschodniej części Beskidu Małego) wokół wyciągu jest nieprzydatna do funkcji ostoi (ukrycie się wilków w ciągu dnia, rozród). Niestety, dla rysia strefa nieprzydatności prawdopodobnie będzie dużo większa. Jeżeli więc obecnie istniejący wyciąg ma tak ogromne oddziaływanie na duże drapieżniki, to jakże wielkie oddziaływanie będzie miał planowany  kompleks. To tylko, albo aż tylko, drapieżniki. A co z pozostałą fauną i florą?

Wiedziałeś o tym Marku? Uważasz, że pominięcie w wypowiedziach przez autorów studium tak silnej antropopresji jest w porządku?

Tylko z jedną wypowiedzią autorów studium całkowicie się zgadzam i podpisuję się obiema rękami. Otóż faktycznie Beskid Mały posiada „wybitne walory przyrodnicze i krajoznawcze”.
I dojście autorów studium do takiego wniosku uważam za olbrzymi sukces. Szkoda, że o reszcie nie mogę tego samego powiedzieć.

W swojej wypowiedzi pominę zachowanie się zgromadzonej publiczności. Jeżeli Ty Marku nazywasz to „bardzo twardą dyskusją”, to znaczy że moje pojęcie kultury bycia bardzo się różni od twojego.

I jeszcze jedno.
Napisałeś, że członkowie pracowni z Bystrej „do stołu z fachowcami, profesorami, doktorantami, nie zasiądą”.
Byłeś? Widziałeś?
Nie posądzałem Cię Marku, że aż do takich manipulacji posuniesz się.

Aniu z Potrójnej, moje gratulacje za godną postawę. Ja z racji swoich obowiązków musiałem dłużej oglądać tą żenadę.

To tyle w telegraficznym skrócie.
Zgodnie z życzeniem autorów studium podałem opracowania na których się oparłem w swojej wypowiedzi. Oczywiście, nie są to wszystkie wyniki badań. Ale o tym już w innym gronie.

Drodzy Forumowicze, kończę w tym wątku wszelkie komentarze. W przyszłości będę się starał podawać tylko wybrane, suche fakty.

171

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Dziękuję za informacje!

172

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Najnowsza relacja z opisywanego wyżej spotkania okiem redaktora Gazety Wyborczej :

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425, … LokKrajTxt

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

173

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Może to jest i off-top, ale uważam, że ważna informacja w kontekście toczących się dyskusji.
Dzisiaj dotarła do nas informacja o sukcesie w obronie przyrody na Pilsku.

Szczegóły pod linkiem.

Pilsko: pasmo sukcesów w obronie dzikiej przyrody

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

174

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

Biznesom kosztem przyrody mówię stanowcze NIE !!!

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

175

Odp: Zgoda na budowę ośrodka w Beskidzie Małym

jolanta napisał/a:

(...)
Szczegóły pod linkiem.

Pilsko: pasmo sukcesów w obronie dzikiej przyrody


Przeczytałem.
Jeżeli inwestor na Pilsku postępuje tak jak jest to opisane, czyli zrobił samowolkę, to jak nigdy nie popierałem tego ugrupowania z Bystrej, to mają rację i dobrze, że to zostało przerwane. Osobiście uważam, że na Pilsku można wszystko pogodzić, łącznie z wymianą starych wyciągów, jednak postępujmy zgodnie z prawem ( to uwaga do inwestora), budujmy bez samowolki!
A przepisy (moim zdaniem często chore), dają za dużą wolność zielonym do blokowania inwestycji na wiele lat, a to nie powinno mieć miejsca big_smile
Zarzut, sprawa, wyjaśnienie a nie przepychanki przez lata!!!

teksanski napisał/a:

Biznesom kosztem przyrody mówię stanowcze NIE !!!

A ja napiszę Biznesom TAAAAAK, ale takim co dbają o człowieka i przyrodę big_smile
Śledząc historię inwestora, p.Rusinka wiedząc, że nikt nic mu nie dał, sam wszystko wypracował swymi rękami, kładziono mu kłody pod nogi, a on jeszcze chce pomagać ssakom z rodziny człekokształtnym! Wielkie uznanie i podziw big_smile

My należymy do rodzaju ssaków naczelnych właśnie z tej rodziny!
Więc też jesteśmy Istotą Żywą o którą powinni dbać ekolodzy z Bystrej.
Niestety o tym zapomnieli sad


Pytanie dodatkowe, kto jest ważniejszy?
Przypadkowy niedźwiedź pojawiający się w naszym Beskidzie Małym raz na kilka lat czy człowiek? Odpowiedz teksański?

Zresztą inwestycja nie będzie ogrodzona i zwierzyna na pozostałych 260ha w lasach będzie mogła buszować, a na dodatek pojawi się kolejny wypas owiec, gdzie być może odrodzą się tak poszukiwane przez nas krokusy, które niestety w Beskidzie Małym zanikają. Bo łąki wymagają koszenia. Może niedźwiadek, czy wilk upoluje owieczkę i będą mieli co jeść?
  Jak zaznaczył w swych wypowiedziach ceniony ekolog z Andrychowa.
Zbiorniki wodne przygotowane dla narciarzy mogą pomóc przeżyć i rozmnożyć się wielu płazom w górach! Woda, o którą burzą się ekolodzy pozostaje i wraz z roztopami śniegu  idzie z powrotem do gleby i potoków big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.