Temat: Butelka filtrująca ÖKO

Chciałem zapytać naszych outdoorowców co myślą i czy polecają butelkę filtrującą ÖKO? Produkt wydaje się być przydatny podczas długich trekkingów.

Oto zdjęci i opis:

http://www.fdm.szkolenia.cal.pl/out/5275860.jpg

Firma ÖKO stworzyła produkt, który wspaniale wpisuje się w filozofię Eko Life. Bezsprzecznie przyda się podczas wycieczek turystycznych, trekkingów czy wymagających wypraw w niedostępne tereny.

Butelki filtrujące zostały stworzone po to by każdy kto dba o swoje zdrowie i środowisko naturalne miał dostęp do czystej wody wszędzie tam gdzie tylko jej zapragnie !

Butelki wyprodukowano z materiałów nie zawierających BPA. Materiał z którego są wykonane jak i same butelki uzyskały pozytywną opinię SGS. Materiał został dopuszczony do kontaktu z żywnością oraz wodą przez FDA co gwarantuje najwyższą jakość produktu zapewniając najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.

Każda butelka została wyposażona w filtr startowy Poziom 2.

Poziom 1: filtr bazujący na węglu przeznaczony do efektywnego usuwania chloru, przykrego smaku i zapachu z wody płynącej w kranie.

Poziom 2: filtr wynaleziony przez NASA i początkowo przeznaczony do użytku na stacji kosmicznej.

Filtr wykorzystuje opatentowany system Upstream Valve po to by jeszcze płynniej wykonywać proces filtracji. Proces Upstream Valve umożliwia bezproblemowy przepływ cieczy regulując ciśnienie wewnątrz butelki. Filtr będący elementem systemu został pokryty jonami srebra co pozwoliło na skuteczną eliminację bakterii znajdujących się w wodzie. Pory o wielkości 2 micronów skutecznie zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia - proces filtracji wspomaga się electro absorpcją, która efektywnie zmniejsza przepustowość filtra do 1 microna.

Filtry Poziom 2 ÖKO usuwają z wody nie tylko nieprzyjemny zapach oraz smak, chlor ale także - przede wszystkim metale ciężkie oraz groźne bakterie pałeczkę e-coli, pierwotniaki cryptosporidium, gardia lamblia na poziomie 99,9997 % co umożliwia korzystanie ze źródeł wody nie tylko w domu ale także w plenerze.

Filtr Poziom 2 możesz użyć w każdym miejscu, w którym się znajdujesz. Przefiltrujesz wodę z kranu, rzeki, jeziora... jednak źródło wody wybieraj rozważnie - unikaj zbiorników z bardzo zanieczyszczoną wodą.

Filtr, przy standardowym użytkowaniu jest w stanie przefiltrować ok 400 litrów wody.

Czysta Woda zawsze tam gdzie Ty bez niepotrzebnych kolejnych zużytych plastikowych butelek.

butelkę można kupić w sklepie Outdoorzy.pl

2

Odp: Butelka filtrująca ÖKO

Kosmiczny filtr - na pewno super sprawa.

Natomiast ja od zawsze regularnie popijam na wycieczkach wodę z naturalnych źródełek i strumyków. Nigdy nie miałem żadnych problemów żołądkowych.

3

sprocket73 napisał/a:

Kosmiczny filtr - na pewno super sprawa.

Natomiast ja od zawsze regularnie popijam na wycieczkach wodę z naturalnych źródełek i strumyków. Nigdy nie miałem żadnych problemów żołądkowych.

Ja też, ale w dzisiejszych czasach nie wiadomo co nas zżera od środka i kiedy smile

4

Co to jest BPA i SGS?

Te "micronów" i "electro" to taki modny teraz Englishpol?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

5

BPA a to takie gówno, które masz we wszystkich butelkach plastikowych i puszkach. W Stanach jest to już zabronione u nas nie. Dokładnie wujek Google Ci wyjaśni.

SGS - http://www.sgs.pl/pl-PL/Our-Company/Abo … Brief.aspx

Co do micronów - to pewnie ktoś tak przetłumaczył tekst z angielskiego, nie czepiaj się słowomowy smile

6

7

Hmm, jakoś jestem sceptyczny co do tego patentu bo do tej pory pije wodę z górskich potoków i żyje. Nie piłbym i nie pijam wody ze zbiorników stojących jak i po opadach deszczu czy tej płynącej w pobliżu zabudowań. Poza tym jak dla mnie zbyt mała pojemność tej butelki no i ciekawy jestem ile waży to cudo. Z pewnością pomysł jest ciekawy i dla kogoś o wrażliwym żoładku przydatny. Niemniej cena wydaje mi się mocno wygórowana i wg mnie nie adekwatna do oferowanego produktu.

8

Wagi nie podano. Ja też używam górskiej wody od zawsze. Jednak raz miałem problem ze znalezieniem przepływającego źródła wody.  Być może czułbym się bezpieczniej mając taką butelkę. Fakt, faktem to dodatkowe gramy, jednak każdy z nas jakąś butelkę ma przy sobie.