151

Odp: Filmy o górach

Świetny film,lubię takie.Ludzie kiedyś żyli bez prądu tv itp,i dobrze żyli.Czasem zazdroszczę takim ludziom,choć ich życie wypełniała głównie ciężka praca.

Góroczub.

152

Odp: Filmy o górach

Klimek napisał/a:

Pamietam z pierwszych wycieczek w Beskidy ludzi mieszkających w górach i żyjących jak pokazuje film

mirek napisał/a:

Ludzie kiedyś żyli bez prądu tv itp,i dobrze żyli.Czasem zazdroszczę takim ludziom,choć ich życie wypełniała głównie ciężka praca.

Podziwiam ludzi  "tamtego" pokolenia takich jak w tym filmie do których należeli też mój dziadek (którego niestety nie znałem), pradziadek itd ... którzy pochodzili z Potrójnej, że w tak niesprzyjających warunkach potrafili wyżywić swoje rodziny i także trochę im zazdroszczę tego spokojnego, prostego rytmu życia choć wyznaczanego właśnie tą ciężką pracą ale pracą którą wykonywali przede wszystkim dla siebie, lecz niestety już niewiele jest osób ( przynajmniej na naszej szerokości i długości geograficznej ), które mogą się z nami dzielić takimi doświadczeniami i o nich opowiadać :-/

A poniżej krótki film odnośnie czegoś innego i na przekór panującej porze roku ,aczkolwiek też pokazującego coś co już niestety przeminęło a zrealizowany właśnie w naszym Beskidzie Małym  smile

Choć jeszcze w niektórych miejscach można spotkać takie działające narciarskie skanseny to jednak żal człowiekowi gdy wchodząc na Leskowiec mija już mocno zarastający stok, a w zimie nie spotyka już ostatnich "Mohikanów"  :-/

Ostatnio edytowany przez Bisqp (2013-06-25 20:01:29)

153

Odp: Filmy o górach

Film o górach, a przede wszystkim o wspinaniu.

Alex Honnold w Meksyku

154

Odp: Filmy o górach

Ech...  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

155

Odp: Filmy o górach

jolanta napisał/a:

Ech...  cool

Chmury, morze i oczywiście góry ... Nie tylko dla jolanty smile

156

Odp: Filmy o górach

Góry i doliny z lotu ...... wiewiórki  smile

http://www.youtube.com/watch?v=WRqnTODwvEA

157

Odp: Filmy o górach

To teraz będę miała sny po Waszych filmikach  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

158

Odp: Filmy o górach

Góry inaczej, nie jako wybór lecz integralny element życia. 
Ludzie, konie, owce, kozy... dorośli, dzieci... wędrują dwa razy w roku przez góry Zagros w południowym Iranie, aby przejść z letnich i zimowych pastwisk.
Piękny dokument!  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

159

Odp: Filmy o górach

Niesamowite zdjęcia górskie z Parku Narodowego Denali (Mount McKinley National Park).
Przyjemnego oglądania.

160

Odp: Filmy o górach

Cudne! cool

... i że niby zima nadchodzi? wink  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile