Temat: Beskid Śląski - okolice Bystrej

16.11.2014

Bystra -> Przeł. Kołowrót -> Przeł. Siodło -> Magura -> Bystra

Tydzień temu nigdzie nie byłem, w przyszłym tygodniu również nie będę mógł...czyli trzeba iść dzisiaj wink Krótki spacer bo coraz szybciej robi się ciemno...

Opuszczony ośrodek MSWiA "Magnus". Świetne miejsce, ktoś chętny na zwiedzanie wewnątrz?

Zielony szlak silnie eksploatowany przez wycinkę drzewa. Przeł. Kołowrót, a dalej szeroka nartostrada:

Mniej więcej pod Klimczokiem w okolicach dwóch betonowych "bunkrów(?)" zrobiło się szaro i mokro, i miałem ochotę wracać. No ale skoro już jestem to wdrapie się jeszcze na Siodło i zajdę do schroniska. Po drodze taki oto widok, szczerze mówiąc myślałem już że jedyny tego dnia:

Przeł. Siodło i Klimczok:

Pod schroniskiem odpocząłem, podjadłem, popiłem...przestało padać smile To już na spokojnie idę dalej. Widok z Magury, Skrzyczne po prawej:

Gdyby ktoś się zastanawiał skąd się biorą chmury tongue

A na koniec miła niespodzianka. Miejsce zwie się bodajże Lanckorona, a widok wbił mnie w podłoże na dobre 15 minut.
Beskid Żywiecki w oddali:

Nieco w lewo Kotlina Żywiecka...

...i jeszcze nieco w lewo nasz Beskid Mały

EDIT: Zapomniałbym - jeżeli chodzi o żółty szlak ze schroniska na Klimczoku do Wilkowice-Bystra PKP wydaje mi się że jest nowy (inny) przebieg od okolic Mesznej. Szlak rozdziela się z czerwonym schodząc z Magury w okolicach ruin schroniska, nie wiem gdzie idzie dalej i czy schodzi do Mesznej, ale łączy się spowrotem z czerwonym w okolicach Lanckorony, by po chwili połączyć się jeszcze z czarnym, i wszystkie trzy schodzą do Bystrej. Na mapie jest trochę inaczej, zresztą widać że oznaczenia szlaków świeżo malowane więc coś się musiało zmienić.

Ostatnio edytowany przez Skorpion (2014-11-17 21:39:21)