51

Odp: Magurka Wilkowicka

To co się dzieje na Magurce to jakaś paranoja:/ Masowa ścinka drzew, pełno błota i ciężkiego sprzętu - pewnie budującego autostradę na szczyt oraz parking dla "turystów" przed samym schroniskiem na którym zostawiają bezkarnie swoje samochody... To miejsce na zawsze zatraciło swój klimat  sad

http://wrzucaj.net/images/2014/01/04/IMG1638.jpg

http://wrzucaj.net/images/2014/01/04/IMG1640.jpg

http://wrzucaj.net/images/2014/01/04/IMG1642.jpg

52

Odp: Magurka Wilkowicka

Wszędzie praktycznie w BM ostatnio widzę ogromne ścinki drzew .
Ale pocieszam się tym że jak tak dalej pujdzie to jeszcze tylko z 10 lat i nie będzie już co ścinać gdyż zostaną same małe , krzywe lasy Bukowe a po pięknym świerku i Jodle śladu nie będzie.

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

53

Odp: Magurka Wilkowicka

Ostatnio oglądałem program na tvp katowice że Magurka będzie miała dużo tras narciarskich zjazdowych i biegowych Chcą przywrócić rangę Magurki z okresu międzywojennego i ma konkurować z innymi ośrodkami a że ich mało a w tym rejonie w szczególności to gminy pozyskują sponsorów i piszą programy unijne z dotacjami

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

54

Odp: Magurka Wilkowicka

teksanski napisał/a:

Wszędzie praktycznie w BM ostatnio widzę ogromne ścinki drzew .
Ale pocieszam się tym że jak tak dalej pujdzie to jeszcze tylko z 10 lat i nie będzie już co ścinać gdyż zostaną same małe , krzywe lasy Bukowe a po pięknym świerku i Jodle śladu nie będzie.

wink I widoczki będą

55

Odp: Magurka Wilkowicka

Pytanie tylko czy cena jaką zapłaci ekosystem nie będzie zbyt wysoka. Po tym co obserwuje to aż żal patrzeć co sie tam wyprawia. Tak naprawdę nic nie zostało z tego miejsca a marzenia o tym by przywrócić dawną ''świetność'' Magurki można między bajki włożyć. Masyw jest coraz bardziej zasiedlany i poprzecinany drogami dojazdowymi i inna infrastrukturą, to co, ludzi wysiedla i poburzą to wszystko ??? Należy sie spodziewać dalszej dewastacji środowiska niestety.

56

Odp: Magurka Wilkowicka

Cyberniok napisał/a:
teksanski napisał/a:

Wszędzie praktycznie w BM ostatnio widzę ogromne ścinki drzew .

wink I widoczki będą

Sprawdzałem dzisiaj jak wygląda szlak z Przegibka na Magurkę Wilkowicką. Takich ziemnych robót dawno nie widziałem w całym Beskidzie Małym.  Widoki są, ale szlak pieszy wiele stracił.

Kilka widoków z podejścia ...

... i zejścia.

57

Odp: Magurka Wilkowicka

^^^
Czyli będzie autobana? Kurcze, co się robi dla pieniędzy. Najpierw wybudowano moloch na Łysej Przełęczy, teraz dalej następuje degradacja jednego z ostatnich spokojnych miejsc.  sad

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2014-01-20 18:14:57)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

58

Odp: Magurka Wilkowicka

MF napisał/a:

Widoki są, ale szlak pieszy wiele stracił.

Podobnie myśli obserwujący to wszystko trznadel … , którego pięknie wkomponowałeś w te „nowe widoki” MF . smile  Ciekawe tylko czy mu się to „nowe” podoba … .

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

59

Odp: Magurka Wilkowicka

no turyści z natury powinni mieć kasę smile

60

Odp: Magurka Wilkowicka

Schodząc z Rogacza pod Magurką zauważyłem dość istotną pomyłkę na mapie  Beskidu Małego opublikowaną przez Wydawnictwo Compass. Wersja papierowa, którą posiadam jest identyczna jak mapa zamieszczona na naszej stronie.
Prawidłowy przebieg szlaku zaznaczyłem czerwonymi kropkami. Problem ów pojawił się po naniesieniu na mapę czarnego szlaku - pętli na Magurkę z Wilkowic. Wydanie mapy z 2005 r. przedstawia prawidłowy przebieg szlaku na tym odcinku.

http://i60.tinypic.com/35luurd.jpg

61

Odp: Magurka Wilkowicka

Jeszcze jeden artykuł o zniszczeniach w krajobrazie Magurki Wilkowickiej i nie tylko.

62

Odp: Magurka Wilkowicka

I jeszcze ten Była spokojna droga, będzie leśna autostrada. Jak inwestują Lasy Państwowe

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

63

Odp: Magurka Wilkowicka

Macieks napisał/a:

http://wrzucaj.net/images/2014/01/04/IMG1642.jpg

Dzięki pracom takich maszyn jak ta muszę przyznać, że PTTK Bielski musi pomyśleć o skorygowaniu niebieskiego szlaku z Przegibka na Magurkę oraz miejsca skrzyżowania czerwonego z zielonym. Nawet nie wiem czy nie przydałby się tam rogacz zwłaszcza zimą
Ciekaw jestem ile czasu będzie potrzebowała inwestor, aby mu się zwrócił koszt poniesiony w trasę, bo jak tegoroczna zima pokazuje, nie zawsze musi być dużo śniegu w BM.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

64

Odp: Magurka Wilkowicka

A tutaj bardzo ciekawy artykuł o LP Adama Wajraka.

http://wyborcza.pl/1,75478,15420367,Man … l#TRrelSST

65

Odp: Magurka Wilkowicka

Cyberniok napisał/a:

Schodząc z Rogacza pod Magurką zauważyłem dość istotną pomyłkę na mapie  Beskidu Małego opublikowaną przez Wydawnictwo Compass. Wersja papierowa, którą posiadam jest identyczna jak mapa zamieszczona na naszej stronie.
Prawidłowy przebieg szlaku zaznaczyłem czerwonymi kropkami. Problem ów pojawił się po naniesieniu na mapę czarnego szlaku - pętli na Magurkę z Wilkowic. Wydanie mapy z 2005 r. przedstawia prawidłowy przebieg szlaku na tym odcinku.

Na mapie Compassu też źle zaznaczono żółty szlak z Międzybrodzia na Magurkę.

66

Odp: Magurka Wilkowicka

Przyprószyło w Beskidzie Małym. Tak wygląda fragment „Leśnej autostrady” z Przegibka na Magurkę. Niektórzy chyba cieszą się nią bardziej od innych … Widoki pozostały wink

67

Odp: Magurka Wilkowicka

Chyba nikt się nie cieszy.  Na Magurkę można było wyjechać kilkoma trasami, więc nawet rowerzyści (przynajmniej Ci, których znam) nie są zadowoleni z jej powstania.

Ostatnio edytowany przez bielsko (2014-12-28 20:49:39)

68

Odp: Magurka Wilkowicka

bielsko napisał/a:

Chyba nikt się nie cieszy.  Na Magurkę można było wyjechać kilkoma trasami, więc nawet rowerzyście (przynajmniej Ci, których znam) nie są zadowoleni z jej powstania.

Miałem na myśli konkretnego rowerzystę, w konkretnych warunkach, które zastałem na szlaku– jak na zdjęciu. Rozumie rozgoryczenie a nawet złość tych wszystkich, którym nie podobają się takie „autostrady”. Sam do nich należę.

69

Odp: Magurka Wilkowicka

Z Przegibka na Magurkę polecam olać autostradę i pójść sobie ścieżką przez Sokołówkę. Ładniej i przyjemniej wink

70

Odp: Magurka Wilkowicka

Mi również nie podoba się wycinanie i zagospodarowywanie każdego fragmemtu lasu. Ale skoro autostrada powstała to jako rowerzysta będę z niej korzystał, a jako piechur nie.

71

Odp: Magurka Wilkowicka

Jako rowerzysta, osobiście preferuję zwykłe górskie trasy i szerokim łukiem omijam "leśne autostrady". Nie sprawia mi przyjemności jazda takimi szerokimi, wywalcowanymi traktami.

72

Odp: Magurka Wilkowicka

73

Odp: Magurka Wilkowicka

Sylwester widziany z Magurki

74

Odp: Magurka Wilkowicka

Kapitalne, szkoda że nie wiedziałem. Byłem w tym czasie na Babiej G. gdzie kompletnie nic nie było widać i warunki masakryczne. Po prostu żałuje  hmm

75

Odp: Magurka Wilkowicka

Faktycznie bajeczny widok smile Ja byłam na Hrobaczej od strony Międzybrodzia i było tylko słychać. Od Kóz też marnie, pozarastało strasznie i już nie ma takiego klimatu jak kiedyś... sad