76

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

kris_61 napisał/a:

Ja mam pytanie, czy rzeczywiście  dojście do groty i wodospadu na Dusicy jest na dzień dzisiejszy oznakowane w terenie?

Jak schodziłam tam jakoś w kwietniu to nic nie było oznakowane niestety.

77

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

kris_61 napisał/a:

Ja mam pytanie, czy rzeczywiście  dojście do groty i wodospadu na Dusicy jest na dzień dzisiejszy oznakowane w terenie?

Ten czerwony szlaczek to chyba te wymalowane na drzewach czerwone prostokąty, którymi próbowaliśmy się z neną wydostać z Groty jesienią 2012 i wpadliśmy w "krzaki".

https://lh4.googleusercontent.com/-aF2RQJDO7YE/UIPt7RKr9cI/AAAAAAAAEZs/TUOXbMtjdDM/s640/100_1277.JPG
(drzewo w centrum kadru - foto by nena)

Mniej więcej prowadzą w takim kierunku jaki pokazany jest na mapie, jednak albo przegapiliśmy jakiś skręt, albo... sam nie wiem.

Ja zazwyczaj chodzę od Anuli tak (niebieska krecha):
https://lh4.googleusercontent.com/-fTtXtcGtcWs/UhYTcwnKujI/AAAAAAAAJUQ/Tc46yu1Y240/s640/bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg
Raz schodziłem do Lasu (czerwona krecha). Na tym szlaku są widoczne jeszcze miejscami żółte znaki wymalowane przez Gminę Ślemień, ale generalnie nie polegałbym na nich (doświadczenie kumpla z innego forum sprzed kilku miesięcy). Zamazane, nieodnawiane, kilka miejsc mylnych.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

78

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

darkheush napisał/a:

Ten czerwony szlaczek to chyba te wymalowane na drzewach czerwone prostokąty, którymi próbowaliśmy się z neną wydostać z Groty jesienią 2012 i wpadliśmy w "krzaki".

No, no … te „krzaki” to ja do teraz nie wiem czy były zamierzone czy nie, bo ja tam się o nie nie prosiłam wcale. big_smile big_smile big_smile wink tongue

darkheush napisał/a:

[…]albo przegapiliśmy jakiś skręt, albo... sam nie wiem.

A ja wiem, że za ten chaszczing w upale mało nie zawisnął na smreku ! big_smile

darkheush napisał/a:

Ja zazwyczaj chodzę od Anuli tak (niebieska krecha)

I jest to chyba najszybsze i najłatwiejsze dojście.Też bym na nim bazowała big_smile wink. Na żółtych wymalowanych przez Gminę Ślemień też się kiedyś z Jolą przejechałyśmy.

Ostatnio edytowany przez nena (2014-07-05 17:33:12)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

79

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

moze zmienią kapral

"Jeżeli walczymy możemy przegrać jeśli tego nie robimy już jesteśmy przegrani''

80

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

jasiomateuszek napisał/a:

moze zmienią kapral

Co Ty z tym kapralem? Tu chodzi o szlaki gminne big_smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

81

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

na miejscu głównaika na mapie powinnienen być kapral a głownaik na miejscu 663 jestem miejscowy itak bylo zawsze czywiście mówcie se jak chcecie ale ja jestem miejscowy i kapral według wszystkich mieszkańców jest tam gdzie głównaik na mapie i w  Siemianowie też tak pisze koniec .

"Jeżeli walczymy możemy przegrać jeśli tego nie robimy już jesteśmy przegrani''

82

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Jasio słuchaj no jest na mapie błąd lecz przeżywasz to jak żaba okres. Nie są to jakieś Rysy więc daj spokój. To jest Kapral i koniec.

83

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Jasio słuchaj no jest na mapie błąd lecz przeżywasz to jak żaba okres. Nie są to jakieś Rysy więc daj spokój. To jest Kapral i koniec.

84

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

W plastikowej wersji mapy Beskidu Małego europilota zauważyłem że wyciągnięto moje dane z internetu dla własnych interesów bez mojego zezwolenia co skutecznie po raz kolejny podniosło mi ciśnienie podczas gdy mnie tak załatwiono że obecnie jestem bez niczego. Nawet nie chcę wiedzieć ile jest takich ukrytych interesów z moich danych o których nie wiem big_smile big_smile big_smile

85

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Dariusz Tlałka napisał/a:

W plastikowej wersji mapy Beskidu Małego europilota zauważyłem że wyciągnięto moje dane z internetu dla własnych interesów bez mojego zezwolenia co skutecznie po raz kolejny podniosło mi ciśnienie podczas gdy mnie tak załatwiono że obecnie jestem bez niczego. Nawet nie chcę wiedzieć ile jest takich ukrytych interesów z moich danych o których nie wiem big_smile big_smile big_smile

mam mapę Beskidu Małego z europilota ale niczego tam nie znalazłem na Twój temat albo coś przeoczyłem roll

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

86

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

kisiel napisał/a:

mam mapę Beskidu Małego z europilota ale niczego tam nie znalazłem na Twój temat albo coś przeoczyłem roll

Te moje dane znajdują się przy "Ciekawe miejsca" pod Czarnymi Działami, Formacje skalne Gugów i Ścieżków Gronia, Skała Czarownic oraz część danych przy Rezerwacie przyrody Madohora. Dokładnie takie dane umieściłem na naszej stronie internetowej jeszcze na początku działalności naszej strony w dziale ciekawych miejsc. Ewidentnie widać że wykorzystano te dane bez mojej wiedzy. Te dane są moje indywidualne i sporo się natrudziłem by je zgromadzić. Na mapie tej jest choćby tu wzmianka o występowaniu rzadkiej nerecznicy pośredniej w pobliżu Czarnych Działów big_smile

87

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Darku, to jest oczywiście nieuczciwe podejście wydawcy mapy, ale w regulaminie naszego Forum nie ma żastrzeżenia, że nie wolno kopiować podawanych tutaj treści.
Gdyby takie zastrzeżenie było, sprawa byłaby znacznie prostsza (domaganie się rekompensaty, wycofanie mapy z obiegu).

Możesz też pod każdym swoim postem umieszczać informacje o zakazie kopiowania (na innych stronach niż nasze Forum) bez twojej zgody.

W obecnej sytuacji napisałbym do wydawcy i zwrócił mu uwagę, domagając się podania autora strony, itp.. Jeżeli zacytowano twoją wypowiedź słowo w słowo, to sprawa do udowodnienia jest prosta.

88

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Staszek napisał/a:

Darku, to jest oczywiście nieuczciwe podejście wydawcy mapy, ale w regulaminie naszego Forum nie ma żastrzeżenia, że nie wolno kopiować podawanych tutaj treści.
Gdyby takie zastrzeżenie było, sprawa byłaby znacznie prostsza (domaganie się rekompensaty, wycofanie mapy z obiegu).

Możesz też pod każdym swoim postem umieszczać informacje o zakazie kopiowania (na innych stronach niż nasze Forum) bez twojej zgody.

W obecnej sytuacji napisałbym do wydawcy i zwrócił mu uwagę, domagając się podania autora strony, itp.. Jeżeli zacytowano twoją wypowiedź słowo w słowo, to sprawa do udowodnienia jest prosta.

Te informacje miałem podane na naszej stronie w ogólnych wiadomościach poza forum. Ja już sobie daruje wyjaśnianie tej sytuacji bo naprawdę ma już dość tych problemów związanych z nieuczciwością innych wobec mnie pod koniec tego roku, a Nowy Rok chcę zacząć wszystko od nowa big_smile Ale mam za to lekcje żeby nie umieszczać cennych informacji tak za nic, których tylko ja jestem w stanie zgromadzić, które kosztują mnie sporo trudu i moich możliwości, bo inni mogą to wykorzystać dla własnych korzyści big_smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2014-12-30 09:46:47)

89

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Dariusz Tlałka napisał/a:
kisiel napisał/a:

mam mapę Beskidu Małego z europilota ale niczego tam nie znalazłem na Twój temat albo coś przeoczyłem roll

Te moje dane znajdują się przy "Ciekawe miejsca" pod Czarnymi Działami, Formacje skalne Gugów i Ścieżków Gronia, Skała Czarownic oraz część danych przy Rezerwacie przyrody Madohora. Dokładnie takie dane umieściłem na naszej stronie internetowej jeszcze na początku działalności naszej strony w dziale ciekawych miejsc. Ewidentnie widać że wykorzystano te dane bez mojej wiedzy. Te dane są moje indywidualne i sporo się natrudziłem by je zgromadzić. Na mapie tej jest choćby tu wzmianka o występowaniu rzadkiej nerecznicy pośredniej w pobliżu Czarnych Działów big_smile

faktycznie, masz rację. Zauważyłem, że nie zaznaczyli nawet z jakich źródeł korzystali sad

a tak ogólnie to mapa mi się nie spodobała i praktycznie z niej nie korzystam.

Ostatnio edytowany przez kisiel (2014-12-30 10:16:39)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

90

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Zastanawiam się, dlaczego o mapie Europilota piszecie w wątku o mapach Compassu.

91

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

bielsko napisał/a:

Zastanawiam się, dlaczego o mapie Europilota piszecie w wątku o mapach Compassu.

Nie chciałem tworzyć nowego tematu i też na ten temat się bardzo rozpisywać bo był już temat dotyczący map Beskidu Małego choć dotyczyło mapy Compassu. Ty tyle w tym temacie map z Europilota, no i śmiało można dalej kontynuować wątek map Compassowych big_smile

92

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Nowe, IX wydanie 2016

skala  smile

http://www.compass.krakow.pl/p/beskid-maly

M.

93

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Na razie w żadnym sklepie stacjonarnym nie ma. Pytałem się już.
Skala powiększona o 10.000.
Do tej pory wydawano mapy Compassu w skali 1:50000.

PS. Już niedługo (nie z Compassu) powinniśmy się cieszyć 1:25000!

94

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

bielsko napisał/a:

Już niedługo (nie z Compassu) powinniśmy się cieszyć 1:25000!

Jakie wydawnictwo przygotowuje takie "dzieło" wink

95

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Galileos.pl (wraz ze Studiem PLAN).

96

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

bielsko napisał/a:

Galileos.pl (wraz ze Studiem PLAN).

Dziękuję smile

Inne mapy wydane w tej skali wyglądają zachęcająco.

97

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Dajcie  cynk, jak już będzie

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

98

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Nie wiem czy jest już papierowa mapa, ale online już jest!

Beskid Mały w skali 1:25000 Studio Plan

Inne mapy online

99

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Fajna mapa ta dwudziestka piątka, ale już nieaktualna. Powinni unacześnić!

Ostatnio edytowany przez Staszek (2016-02-02 18:36:43)

100

Odp: Wznowienie mapy Beskidu Małego - Compass

Poprzyglądałem się dzisiaj tej mapie, szczególnie w paru ciekawych pozaszlakowych miejscach i trzeba przyznać, że lepiej oddaje rzeczywistość, niż ta z compassu podlinkowana do forum, chociaż w niektórych aspektach ma braki, np. nie ma na niej linii wysokiego napięcia, które pomagają w orientacji w terenie.
Jeżeli chodzi o szczyt Kapral, to podejrzewam, że są tu osoby, które się bardzo zdenerwują - wciąż jest na swoim niewłaściwym miejscu wink