Temat: Dojazd na Kocierz

Razem z koleżanką planujemy trasę z przełęczy kocierskiej w stronę Łamanej Skały. Mamy tylko jeden, acz ważny problem - czy da się dostać na Kocierz busem lub MPK z Andrychowa? Gdyby ktoś coś miał to będziemy wdzięczne  smile

2

Odp: Dojazd na Kocierz

Na )( Kocierską nie jeżdzą autobusy. Najbliżej będzie szlakiem z Targanic Nowej Wsi lub dłuższy wariant  asfaltem z Targanic od sklepu Wizan.

3

Odp: Dojazd na Kocierz

Cyberniok napisał/a:

Na )( Kocierską nie jeżdzą autobusy. Najbliżej będzie szlakiem z Targanic Nowej Wsi lub dłuższy wariant  asfaltem z Targanic od sklepu Wizan.

Asfalting na )( można w znacznym stopniu skrócić. Mapka poglądowa:

https://lh3.googleusercontent.com/-xo64fg7HT3s/VWp3zfo2DRI/AAAAAAAAPfI/v2cAwvgsEho/s912/kocierz.jpg

Skrót 1 - za pierwszą "eską" drogi (za mostkiem) wejście obok płotu w las i wyraźną ścieżką do góry aż wyjdziemy ponownie na asfalt i nim znów spory kawałek do góry aż dojdziemy do...

Skrót 2 - dolnej stacji wyciągu i stąd trasą zjazdową aż do połączenia ze szlakiem zielonym i dalej do SPA Kocierz wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

4

Odp: Dojazd na Kocierz

Dziękuję pięknie obu panom za odpowiedź smile Ostatecznie obrałyśmy inny kierunek wycieczki, ale to się przyda na przyszłość.

Odp: Dojazd na Kocierz

Podaję za Kroniką beskidzką:

Zamknięta droga przez Przełęcz Kocierską


Na trzy miesiące zamknięta została dzisiaj (3 sierpnia) droga wojewódzka nr 781, czyli przez Przełęcz Kocierską, w Kocierzu Rychwałdzkim.

To trakt łączący Żywiec z Andrychowem. Przed czterema laty była ona już zamknięta z powodu zabezpieczenia osuwiska. Teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planuje dalszy ciąg remontu osuwiska, co wiąże się z zamknięciem drogi w Kocierzu Rychwałdzkim (od samego podjazdu na granicy z Kocierzem Moszczanickim aż do Przełęczy Kocierskiej) od 3 sierpnia do 31 października tego roku. Prace mają kosztować około 2,4 miliona złotych

Aktor Hugh Laurie, bardziej znany jako doktor House, kilka lat temu na swoim Twitterze napisał „rosyjska wódka jest ok, jeśli musisz wyczyścić piekarnik. Do picia musi być polska wódka.

6

Odp: Dojazd na Kocierz

Albo podjechać na pętle do Targanic Nowej Wsi i wyjść sobie czarnym szlakiem na Kocierską

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz