1

Temat: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Jako, że dzień mamy dzisiaj szczególny, a osoba Błogosławionego Jana Pawła II jest nam bardzo bliska, chociażby z racji tego, że tak jak my wędrował kiedyś szlakami Beskidu Małego i nie tylko smile zostawiam dla refleksji dwa filmiki o Papieżu, który, tak jak My, kochał góry smile.

https://lh5.googleusercontent.com/_rjFUpirYyGY/Tb1y48qYuRI/AAAAAAAAI9Q/Y3So26edcIA/s640/Bez%20tytu%C5%82u.jpg

Źródło:tvn24.pl i pl.gloria.tv

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

2

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Byłem rano od 10 na runku Wadowickim i mimo iz pogoda deszczowa to bylo warto:)

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

3

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Jestem w Wiśle, czyli Beskid Śląski, ale śledzę relacje dzisiejszego dnia.
Szczególnie z Wadowic. Dzięki Neno  za filmiki.
Na postać Jana Pawła II  można patrzeć, patrzeć , patrzeć ………
podziwiać, podziwiać, podziwiać ............

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

4

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Nena poprawak smile
Teraz jest nas czterech;Bóg , JPII, góry i ja

5

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

ufok83 napisał/a:

Nena poprawka smile
Teraz jest nas czterech;Bóg , JPII, góry i ja

tak, teraz już czworo smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

6

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/


Właśnie otrzymałem mailem zaproszenie na mszę w Jaszczurowej.
Niestety przebywam w Wiśle i nie dam rady, niemniej może ktoś forumowiczów zechciałby uczestniczyć jutro w tej mszy. Zapraszam.


... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

7

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Dla zainteresowanych zamieszczam Harmonogram Mszy Św. na Groniu Jana Pawła II w roku 2012.

https://lh5.googleusercontent.com/-w9X5ANeKXIQ/TwCfR5E1JKI/AAAAAAAAFAI/eYTPJflXDfE/s912/Panorama%2525207.JPG?gl=PL
Kaplica na Groniu JP II – 1 stycznia 2012 r. smile

foto: nena

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

8

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

To teraz celujemy w wielkanocne palmy  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

9

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Wiem, że to już trochę późno na harmonogram, ale pozostały jeszcze całe dwa miesiące. Ponieważ nie ma oficjalnej strony Kaplicy na Groniu JP II może podane poniżej terminy Mszy św. się przydadzą. Wiem, że są u nas osoby, które bardzo lubią Groń Jana Pawła II smile. Sama też do nich należę.

                                    https://ewangeliadlanas.files.wordpress.com/2014/04/jpii.jpg?w=640


Harmonogram Mszy św. na Groniu Jana Pawła II w 2015 r.
Wszystkie msze odprawiane są o godz. 12.00, bez względu na pogodę.

1 stycznia (Msza św.)
29 marca (Poświęcenie palm)
26 kwietnia (Msza św.)
3 maja (Msza św.)
17 maja (Msza św.)
24 maja (XII pielgrzymka przewodników)
7 czerwca (XXXIV Rajd Górski Szlakami Jana Pawła II)
14 czerwca (Msza św. abstynentów)
28 czerwca (Msza św.)
12 lipca (Msza św.)
26 lipca (Msza św.)
9 sierpnia (Msza św.)
30 sierpnia (pielgrzymka dek. Wadowickiego)
13 września (odpust Podwyższenia Krzyża Świętego)
27 września (Msza św. Solidarności Ziemi Wadowickiej)
11 października (XV Dzień Papieski)
8 listopada - Groniowe Zaduszki

Ostatnio edytowany przez nena (2015-09-07 17:03:31)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

10

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Dzisiaj mszy na Groniu JP II nie było...

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

11

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

mały pikuś napisał/a:

Dzisiaj mszy na Groniu JP II nie było...

Zgadza się mały pikusiu, przykro mi. hmm Harmonogram podałam za stroną
http://www.duszpasterstwo-pielgrzym.kra … ?show=msze, ale jak się okazuje, są w nim błędy.

Byłam wczoraj na Groniu JP II i w schronisku wisiał grafik Mszy. Poprawiłam w powyższym harmonogramie błędy. Mam nadzieję, że już nic się nie zmieni.

Ostatnio edytowany przez nena (2015-09-07 17:04:10)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

12

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Aktualny harmonogram mszy na Groniu w roku 2017:   

Msze święte są odprawiane bez względu na pogodę.

1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi   
1 kwietnia sobota godz.17.00   
9 kwietnia - Niedziela Palmowa – godz.12.00     
23 kwietnia godz.11.00     
3 maja - Uroczystość Królowej Polski- 12.00   
21 maja- Ogólnopolski Rajd Gwiaździsty godz.12.00     
28 maja - XIII Pielgrzymka Przewodników- 12.00   
4 czerwca – Związek Dużych Rodzin Wadowice godz.12.00     
11 czerwca – XXXVI Rajd Górski Szlakami Jana Pawła II- 12.00     
18 czerwca - Msza abstynentów- 12.00   
początek lipca (data do ustalenia)   
23 lipca- 12.00   
13 sierpnia-godz.12.00     
15 sierpnia Pielgrzymka Dekanatu Andrychowskiego Wadowickiego- 12.00     
27 sierpnia Pielgrzymka Dekanatu Wadowickiego - 12.00     
10 września Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego - 12.00     
24 września- Solidarność Ziemi Wadowickiej- 12.00     
8 października - XVII Dzień Papieski- 12.00 

Źródło: www.it.wadowice.pl

Przy okazji sprawdzę, czy nie ma w nim błędów i jak coś, naniosę poprawki.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

13

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Aktualny harmonogram mszy na Groniu w roku 2018

•    1 stycznia - Nowy Rok - Uroczystośc Świętej Bożej Rodzicielki - godz. 12:00
•    25 marca - Niedziela Palmowa
•    22 kwietnia - godz. 11:00
•    3 maja - uroczystość Królowej Polski – godz. 12:00

•    20 maja - Ogólnopolski Rajd Gwaiździsty – godz. 12:00
•    27 maja - Pielgrzymka przewodników oraz rpcznica matury Jana Pawła II – godz. 12:00
•    10 czerwca - XXXVII Rajd Górski Szlakami Jana Pawła II – godz. 12:00
•    17 czerwca - Msza abstynentów – godz. 12:00
•    lipiec - msze do uzgodnienia
•    15 sierpnia  - Pielgrzymka Dekanatu Andrychowskiego – godz. 12:00
•    26 sierpnia - Pielgrzymka Dekanatu Wadowickiego – godz. 12:00
•    16 września - Odpust Podwyższenia Krzyża Świętgo – godz. 12:00
•    30 września - Msza św. Solidarności Ziemi Wadowickiej – godz. 12:00
•    14 października - Dzień Papieski – godz. 12:00

Msze święte są odprawiane bez względu na pogodę.

Źródło: www.it.wadowice.pl

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

14

Odp: Jest nas troje: Bóg, góry i ja /Bł. Jan Paweł II/

Z racji pandemii Msze św. na Groniu JP II odbywały się w ostatnich dwóch latach w zupełnie innym, niż przed pandemią ustalonym porządku. Trzeba było więc śledzić na bieżąco fanpage na FB, żeby wiedzieć co i kiedy.

Tych co lubili i lubią w nich uczestniczyć informuję, że w tegoroczną Niedzielę Palmową tj. 10 kwietnia 2022 roku o godz. 12:00 w Kaplicy Sanktuarium Górskim zostanie odprawiona Msza Święta, którą sprawować będzie tradycyjnie ksiądz Maciej Ostrowski - profesor dr hab. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. A po mszy, jak poprzednich latach,  odbędzie się  konkurs na palmę z nagrodami książkowymi. smile

Drodzy Forumowicze, jest okazja do spotkania ! wink big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/