1

Temat: [foto] Kozia Góra - Magura

...czyli widoki na Beskid Mały - żeby nie było że nie to forum wink

https://picasaweb.google.com/1121928688 … 1696026242

2

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

Prześliczne foty bans, nigdy tam nie byłam, ale widzę, że trzeba tę trasę uwzględnić w planach wędrówkowych smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

I jeszcze filmik. Kapkę za dużo liści, wiem wink

https://www.youtube.com/watch?v=qZ0VdVu … e=youtu.be

4

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

Super filmik ! Narobiłeś mi nim "smaka" na tę Kozią Górę i Magurę ! big_smile Huśtawka - wymiata ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

No to szybko, szybko, bo liście spadają hurtowo, niedługo zostaną tylko gołe gałęzie smile

6

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

Widzę, żeś mi się przy chałupie kręcił... tongue
Te kamienne ruiny to resztki po domach, które tam kiedyś stały  wink


bans napisał/a:

I jeszcze filmik. Kapkę za dużo liści, wiem wink

https://www.youtube.com/watch?v=qZ0VdVu … e=youtu.be

Jest listopad muszą być liście! big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

Zwyczajnych domach mieszkalnych? Zwyczajnie opuszczonych? A może związana z tym jest jakaś drrramatyczna historia? wink

A twoja chałupa to jedna z tych opisanych jako "teren prywatny"? Niedługo tam nie będzie dało się przejść hmm

Ostatnio edytowany przez bans (2015-11-04 10:27:25)

8

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

bans napisał/a:

Zwyczajnych domach mieszkalnych? Zwyczajnie opuszczonych? A może związana z tym jest jakaś drrramatyczna historia? wink

Cały dramat polega na tym, że pól się tam już nie uprawia, ludzie opuścili więc domostwa, które popadły w ruinę...   

bans napisał/a:

A twoja chałupa to jedna z tych opisanych jako "teren prywatny"? Niedługo tam nie będzie dało się przejść hmm

Nie tongue moja w pobliżu Twistera wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

9

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

Zaraz tam dramat, życie.

Gdzie tam się pola uprawiało? Serio pytam, rejon wydaje mi się mało rolniczy.

10

Odp: [foto] Kozia Góra - Magura

bans napisał/a:

Zaraz tam dramat, życie.

Gdzie tam się pola uprawiało? Serio pytam, rejon wydaje mi się mało rolniczy.

Powodów dla których nie uprawia się już ziemi jest wiele i są złożone...
Teraz trudno wyobrazić sobie te uprawne pola, ale w tym rejonie na wielu górskich zboczach tak właśnie było. Kiedy zaprzestaje się upraw natura szybko "o swoje" się upomina.

Czasami natrafi się potem na takie resztki murów, zapomnianą studnię czy zdziczały, przydomowy sad... życie wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile