Temat: Nowe szlaki w gminie Porąbka

http://www.porabka.pl/index.php?str=41&id=975

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielsko … a-zar.html

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Jednak udało się to doprowadzić do końca. Gratuluje wytyczenia nowych szlaków turystycznych w gminie Porąbka smile

3

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Z tego co piszą wynika, że jesienią będziemy mogli je "wypróbować" wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

jolanta napisał/a:

Z tego co piszą wynika, że jesienią będziemy mogli je "wypróbować" wink

SUPER ! - Wypróbujemy na pewno ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Chętnie bym zobaczył mapkę projektu smile (pewnie MK ma  big_smile )

"Szlak niebieski na Kiczerę zostanie wytyczony od centrum Porąbki. Będzie się ciągnął wałami korony zapory, przejdzie ul. Bystrą. Następnie ul. Beskidzką będzie prowadził na Kiczere przez Trzonkę , i Wielką Puszczę."

Mam nadzieję, że szlak będzie poprowadzony przez Długie Łąki z Wielkiej Puszczy, brakuje takiego łącznika.

6

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Brawa dla chłopaków. Marek i Piotr Trojak dopięli swego i zachęcili rajców do działania. Ciekawi mnie tylko czy któryś z nich pobiegnie przez Miherdę?

Nowe Szlaki Turystyczne w Gminie Porąbka już wkrótce !
Zaktualizowano w środę
W Gminie zostaną wytyczone 3 szlaki: nowy szlak – niebieski na Kiczerę , szlak dojściowy oraz zostanie odtworzony stary szlak czarny – z Kozubnika na Górę Żar.

W dniu 2 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie robocze poświęcone wytyczeniu nowych Szlaków Turystycznych w Gminie Porąbka.

Inicjatorem spotkania był zapalony turysta Piotr Trojak, Znakarz Górskich Szlaków Turystycznych Kaczmarczyk Marek oraz Zastępca Wójta Gminy Porąbka Paweł Zemanek.

Szlak niebieski na Kiczerę zostanie wytyczony od centrum Porąbki. Będzie się ciągnął wałami korony zapory, przejdzie ul. Bystrą. Następnie ul. Beskidzką będzie prowadził na Kiczere przez Trzonkę ,
i Wielką Puszczę. Z Kiczery, zejdziemy do centrum Porąbki przez Kozubnik.

Szlak dojściowy do szlaku niebieskiego zostanie wytyczony z Czańca z ul. Wodnej koło Gimnazjum na Trzonke.

Szlak Czarny , tzw. Stary z Kozubnika na Górę Żar zostanie odtworzony. Jego trasa będzie przebiegała po starym „śladzie”, tzn. wędrówkę rozpoczniemy z Kozubnkia.

Szlaki zostaną oddane do użytku w II / III kwartale bieżącego roku.

Gmina Porąbka wyda nowe wydawnictwa poświęcone szlakom ( przewodniki, broszury, mapy ), dzięki którym Mieszkańcy Gminy Porąbka oraz odwiedzający nas Turyści dowiedzą się o ciekawych miejscach, które warto zobaczyć. Gmina poczyni starania w celu pozyskania środków zewnętrzne na budowę punktów informacyjnych, widokowych oraz na budowę wiat wypoczynkowych.

W spotkaniu uczestniczyli: Paweł Zemanek Zastępca Wójta Gminy Porąbka, Piotr Trojak, Kaczmarczyk Marek PTTK Porąbka, Szczygielski Dyonizy Prezes PTTK „ Ziemia Wadowicka”, Piotr Harat PTG „ Sokół” w Gminie Czernichów, Joanna Zolichowska, Tadeusz Mreńca oraz Marzena Krupinska Inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych – Urząd Gminy.

Z fejsa smile https://www.facebook.com/media/set/?set … amp;type=3

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2016-02-07 18:51:31)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

7

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Cyberniok napisał/a:

Chętnie bym zobaczył mapkę projektu smile (pewnie MK ma  big_smile )

"Szlak niebieski na Kiczerę zostanie wytyczony od centrum Porąbki. Będzie się ciągnął wałami korony zapory, przejdzie ul. Bystrą. Następnie ul. Beskidzką będzie prowadził na Kiczere przez Trzonkę , i Wielką Puszczę."

Mam nadzieję, że szlak będzie poprowadzony przez Długie Łąki z Wielkiej Puszczy, brakuje takiego łącznika.

Nie za bardzo rozumiem którędy zostanie skierowany ten niebieski szlak z Porąbki? Czyżby pójdzie razem z zielonym na Trzonkę do skrzyżowania szlaków a potem w dół do Wlk Puszczy i doliną Roztoki na przeł. Isepnicką i na Kiczerę?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

8

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Na to wychodzi!

9

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Dariusz Tlałka napisał/a:

Jednak udało się to doprowadzić do końca. Gratuluje wytyczenia nowych szlaków turystycznych w gminie Porąbka smile

Darku mylisz się  sad
To dopiero trudny początek. Tylko chęć stworzenia nowych szlaków (pierwsze spotkanie).
Artykuły ukazały się w wielu gazetach zbyt wcześnie, mam o to żal do „pismaków”.
Jest powiedzonko: Nie chwal dnia przed zachodem słońca!!!
Z praktyki osobistej załatwiania (wytyczania) nowych szlaków wiem, że nie jest to proste,
A w naszym wypadku już nawiedzeni „chroniący Beskid Mały” zaczynają przeszkadzać,
wnosić negatywne petycje do władz Porąbki jak i inicjatorów tego pomysłu.
Jeszcze nie wiedzą którędy szlaki pójdą a już … . Mnie osobiście, brakuje negatywnych słów na te osoby! sad

Cyberniok napisał/a:

Chętnie bym zobaczył mapkę projektu smile (pewnie MK ma  big_smile )

   Projekt przedstawię, jak uda się sfinalizować pozwolenia big_smile
Na dzień dzisiejszy jest na etapie uzgadniania, projektowania w terenie, wstępnego nanoszenia na mapę.

Napiszę szczerze, wycofałem się z tego tematu, ale jestem zwolennikiem nowych szlaków, szczególnie w okolicach Porąbki, było to moje marzenie!  Głównym pomysłodawcą na dzień dzisiejszy tego projektu jest Piotrek (UFOK). Zostałem przez niego poproszony o wsparcie, nie mogłem odmówić, jednak sam już Piotrek jako inicjator dostaje za to „lanie”. Smutne to sad

Mam nadzieję, że władze Porąbki nie wycofają się i wszystko pójdzie po naszej myśli big_smile

Ostatnio edytowany przez MK (2016-03-08 19:36:40)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

10

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Marku , osobiście jestem za tym, by pomysł udało się zrealizować i bardzo dzięki za pomoc dla Ufoka.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

11

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Rozumiem, że ekolodzy mogą protestować przeciwko wyciągom, szerokim drogom stokowym, masowym wycinkom... ale przeciwko szlakom pieszym? Te szlaki pewnie i tak będą szły po już istniejących drogach. Tego nie rozumiem.

12

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

MK napisał/a:

A w naszym wypadku już nawiedzeni „chroniący Beskid Mały” zaczynają przeszkadzać,
wnosić negatywne petycje do władz Porąbki jak i inicjatorów tego pomysłu.
Jeszcze nie wiedzą którędy szlaki pójdą a już …

Trudno w to uwierzyć, że tak się dzieje.  Może nie jest to prawda?

kris_61 napisał/a:

Szlak Czarny , tzw. Stary z Kozubnika na Górę Żar zostanie odtworzony. Jego trasa będzie przebiegała po starym „śladzie”, tzn. wędrówkę rozpoczniemy z Kozubnkia.

Dlaczego ten szlak został zlikwidowany?

13

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Dzisiaj o 10**  z centrum Porąbki wyruszyła ekipa młodzieży pod wodzą inicjatora nowych szlaków - Piotrka (UFOKA)
i prezesa PTTK Porąbka p. Tadeusza Mreńca w celu wytyczenia szlaków i zapisania na GPS.
Pogoda zła, ale humory i podejście do społecznego zadania "przednie"
Ja ze swej strony dziękuję, miło było spotkać się z takimi ludźmi-turystami big_smile

sprocket73 napisał/a:

Rozumiem, że ekolodzy mogą protestować przeciwko wyciągom, szerokim drogom stokowym, masowym wycinkom... ale przeciwko szlakom pieszym? Te szlaki pewnie i tak będą szły po już istniejących drogach. Tego nie rozumiem.

Tu nie  o ekologów chodzi, ale o gościa podającego się za przewodnika górskiego
i znakarza mieszkającego w Wielkiej Puszczy.



Dla ciekawskich planowany jest szlak niebieski (w skrócie).
Porąbka centrum, wałami zapory, przejście na ul. Beskidzką, drogą "stacji krzyżowych" na Trzonke. Potem wraz z zielonym do kaplicy, później odbicie na Wielką Puszczę (koło kawiarenki), następnie Leśniczówka, za nią drogą leśna mało uczęszczaną na przełęcz Isepnicką. Potem wraz ze szlakiem czerwonym na Kiczere, ze szczytu na Micherde i górami do Porąbki centrum. Ciekawa pętla, może troszeczkę być jeszcze skorygowana.

MF napisał/a:

(...)

Dlaczego ten szlak został zlikwidowany?

Szlak z Kozubnika  nigdy nie był PTTK.
Teraz na tej bazie starego przebiegu postaramy się go odnowić w kolorze czarnym  i zalegalizować smile


Planowany jest jeszcze drugi szlak czarny łącznikowy z przystanku PKS z Czańca.
Będzie doprowadzony do szlaku (naszego niebieskiego) na wysokości V lub VI stacji "drogi krzyżowej"

Jak wszystko będzie uzgodnione, to ukażę to na mapie.
Na razie jest to w fazie planowania i uzgadniania.

Ostatnio edytowany przez MK (2016-03-12 11:17:42)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

14

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

MK napisał/a:

Dzisiaj o 10**  z centrum Porąbki wyruszyła ekipa młodzieży pod wodzą inicjatora nowych szlaków - Piotrka (UFOKA)
i prezesa PTTK Porąbka p. Tadeusza Mreńca w celu wytyczenia szlaków i zapisania na GPS.
Pogoda zła, ale humory i podejście do społecznego zadania "przednie"
Ja ze swej strony dziękuję, miło było spotkać się z takimi ludźmi-turystami big_smile

sprocket73 napisał/a:

Rozumiem, że ekolodzy mogą protestować przeciwko wyciągom, szerokim drogom stokowym, masowym wycinkom... ale przeciwko szlakom pieszym? Te szlaki pewnie i tak będą szły po już istniejących drogach. Tego nie rozumiem.

Tu nie  o ekologów chodzi, ale o gościa podającego się za przewodnika górskiego
i znakarza mieszkającego w Wielkiej Puszczy.



Dla ciekawskich planowany jest szlak niebieski (w skrócie).
Porąbka centrum, wałami zapory, przejście na ul. Beskidzką, drogą "stacji krzyżowych" na Trzonke. Potem wraz z zielonym do kaplicy, później odbicie na Wielką Puszczę (koło kawiarenki), następnie Leśniczówka, za nią drogą leśna mało uczęszczaną na przełęcz Isepnicką. Potem wraz ze szlakiem czerwonym na Kiczere, ze szczytu na Micherde i górami do Porąbki centrum. Ciekawa pętla, może troszeczkę być jeszcze skorygowana.

MF napisał/a:

(...)

Dlaczego ten szlak został zlikwidowany?

Szlak z Kozubnika  nigdy nie był PTTK.
Teraz na tej bazie starego przebiegu postaramy się go odnowić w kolorze czarnym  i zalegalizować smile


Planowany jest jeszcze drugi szlak czarny łącznikowy z przystanku PKS z Czańca.
Będzie doprowadzony do szlaku (naszego niebieskiego) na wysokości V lub VI stacji "drogi krzyżowej"

Jak wszystko będzie uzgodnione, to ukażę to na mapie.
Na razie jest to w fazie planowania i uzgadniania.

Straszecznie dziękuje Marku za przecieki i trzymam kciuki z szybkie wyznakowanie szlaków. Chciałbym w kwietniu już podeptać nimi  big_smile

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2016-03-15 10:54:01)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

15

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Trzymam kciuki, żeby się udało wink

16

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Na stronie gm. Porąbka z 13.06.2016 można było przeczytać taką informację wink

Z życia Gminy
2016-06-13
Nowe Szlaki turystyczne w Gminie Porąbka!

Sekcja Militarna Stowarzyszenia „SOKÓŁ” Międzybrodzie Bialskie wytyczyła nowe szlaki turystyczne w Gminie Porąbka.


Został wytyczony szlak niebieski z Centrum Porąbki przez Centrum Wielkiej Puszczy na Kiczerę. Odtworzony został stary szlak czarny z Kozubnika na Górę Żar.   Sekcja wytyczyła również szlak dojściowy do szlaku niebieskiego, który swój początek ma w   Czańcu - ul. Wodna koło Gimnazjum. Szlak dojściowy prowadzi na Trzonkę.


W chili obecnej trwają prace nad ustaleniem właścicieli terenów po których przebiegają szlaki naniesione przez GPS. We wrześniu br. wraz z młodzieżą szkolną będziemy znaczyć nowe szlaki. Już dziś zapraszamy dzieci, młodzież do wspólnej pracy - zabawy, która zakończy się ogniskiem.

Jest gdzieś może dostępna mapa z nowymi szlakami?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

17

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Pamiętam czarnym z Kozubnika zdobyłem moją pierwszą górę-Żar w latach 80.

O czym ja mam rozmawiać z człowiekiem, który nie rozróżnia wesołego letniego picia od jesiennego depresyjnego pijaństwa ?

18

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

łysy z łysiny napisał/a:

Pamiętam czarnym z Kozubnika zdobyłem moją pierwszą górę-Żar w latach 80.

Tydzień temu w czwartek wyruszyłem na poszukiwanie nowych szlaków w gm. Porąbka. Niestety bez sukcesu sad Jedynie pogoda była odpowiednia, choć widoczność bardzo ograniczona. Mam nadzieję, że  uda się wrzucić kilka fotek albo nawet krótka relacje wink

Może Piotr coś podpowie albo Marek jak to daleko z wytyczeniem tych szlaków?
Miał być II - II kwartał?

    https://www.facebook.com/PorabkaGmina/p … 9381249976

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

19

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Wędrował już ktoś nowo wytyczonymi szlakami ?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

20

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Dwa tygodnie temu nie było jeszcze śladu niebieskiego szlaku na od Bukowca na przełęcz Bukowską. Nie wiem, jak na innych fragmentach. To fragment o jednostajnym nachyleniu - szeroka droga, dobra trasa na rower.
Jeśli chodzi o szlak żółty od Snozy na Kiczerę - ciekawy szlak, cały czas idzie granią. Ostatni fragment to dość ostre podejście ramieniem Kiczery, wprost na szczyt.

21

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

bielsko napisał/a:

Dwa tygodnie temu nie było jeszcze śladu niebieskiego szlaku na od Bukowca na przełęcz Bukowską. Nie wiem, jak na innych fragmentach. To fragment o jednostajnym nachyleniu - szeroka droga, dobra trasa na rower.
Jeśli chodzi o szlak żółty od Snozy na Kiczerę - ciekawy szlak, cały czas idzie granią. Ostatni fragment to dość ostre podejście ramieniem Kiczery, wprost na szczyt.

Żółty  już jest wyznakowane w terenie?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

22

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Żółtym szedłem zimą, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem nowych szlaków.
Ostatnio nie byłem w tamtych okolicach i nie wiem, czy jest już wymalowany.

23

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

bielsko napisał/a:

Żółtym szedłem zimą, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem nowych szlaków.
Ostatnio nie byłem w tamtych okolicach i nie wiem, czy jest już wymalowany.

Czas pozwoli to sprawdzę w środę wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

24

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

W sprawie szlaków uzyskałam w gminie następującą informację wink

W połowie czerwca br. zostały wytyczone szlaki:

1. Nowy szlak – niebieski do Limby został wytyczony z centrum Porąbki. Ciągnie się wałami korony zapory, przechodzi ul. Bystrą, następnie ul. Beskidzką prowadzi do spotkania się ze szlakiem zielonym – okolice schroniska Limba.

2. Odtworzony został stary szlak czarny – z Kozubnika na Górę Żar, i przebiega on po znanym nam z przeszłości śladzie.

Na razie nie znalazłam tych szlaków na żadnej z map dostępnych online, natomiast w gminie twierdzą, że kończą działania związane z wydaniem nowej mapy, dzięki której mieszkańcy i turyści dowiedzą się o ciekawych miejscach, które warto zobaczyć. Gmina poczyniła starania w celu pozyskania środków zewnętrzne na budowę punktów informacyjnych, widokowych oraz na budowę wiat wypoczynkowych.

A Wy macie jakieś mapowe info?

Ostatnio edytowany przez jolanta (2017-12-01 12:19:26)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

25

Odp: Nowe szlaki w gminie Porąbka

Proszę bardzo - mapa, która jeszcze nie została wydana smile: http://docdro.id/6ILiqz2
Dodatkowo niebieski szlak zaznaczony masz tutaj (niebieski zaznaczony na znacznie dłuższym odcinku niż w rzeczywistości; czarny również jest, ale w złym przebiegu): https://mapy-polplan.pl/mapy.php?mapa=porabka

Ostatnio edytowany przez bielsko (2017-12-01 18:17:09)