26

Odp: Złota Góra

Ten wodospad znajduje nad innym potokiem wypływającym ze stoków Złotej Góry. Natomiast te wodospady co ostatnio znalazłem o których obecnie wspominam są bardziej okazałe smile

27

Odp: Złota Góra

Tak przy okazji ponownie zahaczyłem o stoki Złotej Góry, bo musiałem zrobić zdjęcia tym "złotym kaskadom". Wodospady są te niezwykłe i jest ich całkiem sporo na całym odcinku potoku. Przedstawiam tu trzy najlepsze z dość sporej ilości zdjęć jakie zrobiłem tym wodospadom smile

Nic tylko je podziwiać, a najlepiej na żywca wink

28

Odp: Złota Góra

Dariusz Tlałka napisał/a:

Tak przy okazji ponownie zahaczyłem o stoki Złotej Góry, bo musiałem zrobić zdjęcia tym "złotym kaskadom". Wodospady są te niezwykłe i jest ich całkiem sporo na całym odcinku potoku. Przedstawiam tu trzy najlepsze z dość sporej ilości zdjęć jakie zrobiłem tym wodospadom smile

Nic tylko je podziwiać, a najlepiej na żywca wink

w poniedziałek mam wolne i jak nie będzie padało to zamierzam odwiedzić te złote kaskady smile
jakby co to mam trzy wolne miejsca, chętnych zapraszam smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

29

Odp: Złota Góra

Wrzucę jeszcze pozostałe fotki "złotych kaskad". Tak przedstawia się cały niezwykły ten potok smile

Żeby "złote kaskady" były złote musi być słoneczna pogoda.

kisiel napisał/a:

w poniedziałek mam wolne i jak nie będzie padało to zamierzam odwiedzić te złote kaskady smile jakby co to mam trzy wolne miejsca, chętnych zapraszam smile

Mogę jeszcze raz tam się wybrać i jeśli szukasz kaskadowego przewodnika to jestem chętny, tylko musiałby ktoś mnie zabrać z Czańca krzyżówki o danej godzinie. Jakby co to prosiłbym o kontakt na priv smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2016-05-01 09:31:02)

30

Odp: Złota Góra

Dariusz Tlałka napisał/a:

Wrzucę jeszcze pozostałe fotki "złotych kaskad". Tak przedstawia się cały niezwykły ten potok smile

Żeby "złote kaskady" były złote musi być słoneczna pogoda.

kisiel napisał/a:

w poniedziałek mam wolne i jak nie będzie padało to zamierzam odwiedzić te złote kaskady smile jakby co to mam trzy wolne miejsca, chętnych zapraszam smile

Mogę jeszcze raz tam się wybrać i jeśli szukasz kaskadowego przewodnika to jestem chętny, tylko musiałby ktoś mnie zabrać z Czańca krzyżówki o danej godzinie. Jakby co to prosiłbym o kontakt na priv smile

spoko smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

31

Odp: Złota Góra

Coś pięknego Darku smile ! Muszę je kiedyś zobaczyć ! big_smile Niestety w ten weekend nie dam rady się z Wami do nich wybrać, ale pewnie jeszcze w tym roku tam zawitam big_smile.
One są naprawdę okazałe. Pięknie odsłania się flisz. smile

Ta fota jest super !.

kisiel czekam na Twoje foty ! big_smile wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

32

Odp: Złota Góra

Ot ciekawostka. Super się prezentują te kaskady. W którym to miejscu Złotej Góry?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

33

Odp: Złota Góra

kris_61 napisał/a:

Ot ciekawostka. Super się prezentują te kaskady. W którym to miejscu Złotej Góry?

Pod numerem 23 podałem dokładny namiar na ten potok i jak do niego dotrzeć smile

34

Odp: Złota Góra

Dariusz Tlałka napisał/a:
kris_61 napisał/a:

Ot ciekawostka. Super się prezentują te kaskady. W którym to miejscu Złotej Góry?

Pod numerem 23 podałem dokładny namiar na ten potok i jak do niego dotrzeć smile

Namiary bardzo się przydadzą big_smile

Wiecie co jest w tym wszystkim najfajniejsze? hmm  Niby znamy ten nasz Beskid całkiem przyzwoicie, a tu proszę trafiła się TAKA PEREŁKA - super Darku! cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

35

Odp: Złota Góra

Teren przy wodospadzie został uprzątnięty z zalegającego tam drewna. Teraz wygląda o niebo lepiej. Zaś sam wodospad został zmierzony. Jego wysokość to 3,2 metra smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2016-05-28 10:19:11)

36

Odp: Złota Góra

Darku - zmierzyłeś go? No zeznaj jakieś szczegóły jak Ci to poszło tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

37

Odp: Złota Góra

jolanta napisał/a:

Darku - zmierzyłeś go? No zeznaj jakieś szczegóły jak Ci to poszło tongue

Tak się złożyło że ktoś z mojej rodziny chciał zobaczyć te wodospady więc skorzystałem z okazji i zmierzyłem ten wodospad. A jak mi poszło to mierzenie. Sztywny metr jest naprawdę dobry do takiego mierzenia, trochę nim pokiwało, trochę pozbyłem się naskórka, ale udało się go opuścić na wysokość wodospadu i wyszło 3,2 metra lol smile

38

Odp: Złota Góra

Dariusz Tlałka napisał/a:

A jak mi poszło to mierzenie. Sztywny metr jest naprawdę dobry do takiego mierzenia, trochę nim pokiwało, trochę pozbyłem się naskórka, ale udało się go opuścić na wysokość wodospadu i wyszło 3,2 metra lol smile

SUPER ! teraz wiemy jak to robić big_smile Mierzyłeś od progu ?
Teraz przydałoby się jeszcze raz zmierzyć ten na Dusicy. Mnie również nie wygląda, że jest tak wysoki, jak podają.

Ostatnio edytowany przez nena (2016-06-01 18:47:51)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

39

Odp: Złota Góra

nena napisał/a:

SUPER ! teraz wiemy jak to robić big_smile Mierzyłeś od progu ?
Teraz przydałoby się jeszcze raz zmierzyć ten na Dusicy. Mnie również nie wygląda, że jest tak wysoki, jak podają.

Tak mierzyłem od góry bo tak jest najlepiej, a metr się spuszcza jak zabawkę jojo smile Podawanie 5 metrów Dusicy to raczej przesada i wydaje mi się on niższy od tego ze Złotej Góry. Dopiero dokładny pomiar by to pokazał smile

40

Odp: Złota Góra

Dariusz Tlałka napisał/a:

Tak mierzyłem od góry bo tak jest najlepiej, a metr się spuszcza jak zabawkę jojo smile Podawanie 5 metrów Dusicy to raczej przesada i wydaje mi się on niższy od tego ze Złotej Góry. Dopiero dokładny pomiar by to pokazał smile

Jeśli mi się uda jeszcze w czerwcu wyskoczyć z dzieciakami do Groty spróbujemy pomierzyć ten na Dusicy. big_smile

Ostatnio edytowany przez nena (2016-06-02 20:02:48)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

41

Odp: Złota Góra

nena napisał/a:

Jeśli mi się uda jeszcze w czerwcu wyskoczyć z dzieciakami do Groty spróbujemy pomierzyć ten na Dusicy. big_smile

No to czekam na wyniki pomiaru smile

42

Odp: Złota Góra

Byłem tam i ja - dzisiaj smile
Bardzo ładny ten wodospad.

https://lh3.googleusercontent.com/-94pC-qJtop0/V1M0ri7GPFI/AAAAAAAAYeo/QV-_LuePnbwu4_JBXiPSjbtgY7Utoi56wCCo/s900/IMG_6679.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-3F2Nf8kkmoE/V1M0r7hy0hI/AAAAAAAAYeo/jMLpoQLghsIZKe9wSq1lhbalm8NdKsB6ACCo/s900/IMG_6711.JPG

43

Odp: Złota Góra

sprocket73 napisał/a:

Byłem tam i ja - dzisiaj smile
Bardzo ładny ten wodospad.

Zwłaszcza po moich porządkach i po ostatnich deszczach teraz wygląda pięknie smile

44

Odp: Złota Góra

Byliśmy i próbowaliśmy pomierzyć. big_smile Niestety wody było zbyt dużo, kamienie śliskie, nie chciałam ryzykować poślizgnięcia, upadku lub całkowitego zamoczenia, chociaż młodzieży zabawa bardzo się spodobała big_smile. Obmyślili nawet strategię jak wejdą do wody big_smile.

https://lh3.googleusercontent.com/-LbqOGC3T8wg/V1b-rljNMYI/AAAAAAAAei0/zF2uSmWMNlcFAU5nrUxVfGG-lYtsIfOogCCo/s912/DSC_0646.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-7K9teqTn7g4/V1b-tEKpY3I/AAAAAAAAei8/lFe_CknZ2sgTCGeSxk-7zpUt5tkkZpy8wCCo/s912/DSC_0647.JPG

Tak czy owak wodospad na Dusicy nie ma więcej niż 3 – 3,5 m. 

                                      https://lh3.googleusercontent.com/-tE2R1gq2Kb8/V1b-ownfDKI/AAAAAAAAejM/rfdIw6sLS1w_Ad-6IbcB4Npd3WNXdpPCwCCo/s576/DSC_0643.JPG

Żeby potwierdzić i dokładnie podać wysokość trzeba będzie pomiar powtórzyć przy mniejszej ilości wody. smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

45

Odp: Złota Góra

Wodospad na Dusicy zaczyna się łagodnym spadkiem, gdzie woda nie spada, tylko spływa. Natomiast ten pod Złotą Górą od razu ma kaskadę. Trudno będzie rozstrzygnąć, który większy...

46

Odp: Złota Góra

sprocket73 napisał/a:

Wodospad na Dusicy zaczyna się łagodnym spadkiem, gdzie woda nie spada, tylko spływa. Natomiast ten pod Złotą Górą od razu ma kaskadę. Trudno będzie rozstrzygnąć, który większy...

Dokładnie sprocket73, ten na Dusicy jest bardziej blokowy. Próg ma lekko nachylony i wygładzony.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

47

Odp: Złota Góra

W przypadku wodospadu Dusica jest to utrudnione. Dobry pomiar tego wodospadu jest możliwy i trzeba by było pogłówkować jak niczym MacGyver wink Ja mam inną strategię, pomiar przy samej opadającej wodzie a nie na niej samej. Ważne żeby miarkę ustawić pionowo do progu wodospadu i mniej więcej co do decymetra określić wysokość od początku spadku wody do jej końca.
Nie będzie łatwo rozstrzygnąć który wodospad jest tym najwyższym w Beskidzie Małym big_smile

48

Odp: Złota Góra

Ładny jest smile Jakie to skarby jeszcze BM skrywa?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

49

Odp: Złota Góra

Dzisiaj odwiedziłem wodospady pod Złotą Górą i przy 20-stopniowym mrozie całkowicie skuły się pięknymi lodospadami smile

50

Odp: Złota Góra

Darek, no ale zdjęcia pokaż wink
Ciekawe, bo też myślałem, żeby dzisiaj te wodospady odwiedzić... mało brakło, abyśmy się spotkali smile