Temat: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

Od jakiegoś już czasu słyszałem , że Słowacy prowadzą prace nad zliberalizowaniem przepisów TANAP ,
a konkretnie otwarciem niektórych tras na szczyty dostępne do tej pory wyłącznie z przewodnikiem  smile  smile  smile .

Wspominałem o tym paru osobom z forum , ale nikt nie wierzył  tongue

A tutaj staje się to coraz bardziej realne . Gerlach , Łomnica , Lodowy , Wysoka itd .  smile  smile  smile
Yes , yes , yes  big_smile  big_smile  big_smile

http://portaltatrzanski.com/aktualnosci … map=%5B%5D

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

2

Odp: Gerlach dostępny dla wszystkich ?

Dobrze by było, ale jak będzie to jeszcze zobaczymy. W każdym razie część z tych szlaków będzie na pewno trudna dla przeciętnego turysty i śmiertelnie niebezpieczna dla leni, którzy większość roku spędzają przez TV, a potem pierwszego dnia, prosto z auta ładują się na taką Orlą Perć. HZS może mieć sporo roboty  hmm
A póki co trzeba pomyśleć o zimie w naszych własnych Tatrach... Jak tam z rakami Mało-rycy?  wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Ze starych przewodników Nyki wynika, ze Gerlach był ogólnie dostepny jeszcze w latach 70-tych. Fajnie by było,ale  na początku będą tłumy waliły drzwiami i oknami smile

Aktor Hugh Laurie, bardziej znany jako doktor House, kilka lat temu na swoim Twitterze napisał „rosyjska wódka jest ok, jeśli musisz wyczyścić piekarnik. Do picia musi być polska wódka.

4

Czytalem, bylo.by super smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://picasaweb.google.com/kisiel1974

5

piotr napisał/a:

Dobrze by było, ale jak będzie to jeszcze zobaczymy. W każdym razie część z tych szlaków będzie na pewno trudna dla przeciętnego turysty i śmiertelnie niebezpieczna dla leni, którzy większość roku spędzają przez TV, a potem pierwszego dnia, prosto z auta ładują się na taką Orlą Perć. HZS może mieć sporo roboty  hmm
A póki co trzeba pomyśleć o zimie w naszych własnych Tatrach... Jak tam z rakami Mało-rycy?  wink

Mało -rycy  big_smile  ( dobre , dobre  yikes  lol ) montuje na razie ekipę na nasz czwartkowy wypad na Babią Górę  smile , więc nie ma czasu wybiegać myślami aż tak do przodu  tongue .

Aha melduję , że montowanie idzie pomyślnie  smile

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

6

łysy z łysiny napisał/a:

Ze starych przewodników Nyki wynika, ze Gerlach był ogólnie dostepny jeszcze w latach 70-tych. Fajnie by było,ale  na początku będą tłumy waliły drzwiami i oknami smile

z tym , że niestety bardziej dla Słowaków niż dla nas ;(

7

Mam mieszane odczucia...

8

Dla wszystkich czyli dla mnie tez!