1

Temat: Sekrety Bielska-Białej

Servus

Nakładem oficyny wydawniczej Księży Młyn ukazała się książka Jacka Kachela "Sekrety Bielska Białej"
Więcej o pozycji na stronie wydawcy:
http://www.ksiezy-mlyn.com.pl/oferta.ph … mp;idk=325

Wieczorem będę miał w ręce, to może coś jutro o tej pozycji dopiszę.

pozdrawiam

M.

2

Odp: Sekrety Bielska-Białej

Zapowiedź ciekawa - czekamy więc na opinię. smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Sekrety Bielska-Białej

nena napisał/a:

Zapowiedź ciekawa - czekamy więc na opinię. smile

Może ja zacznę?

Ciekawe wydawnictwo, z wieloma interesującymi, nieznanymi szerzej wiadomościami, również o górach otaczających Bielsko-Białą. Można dowiedzieć się np. jak dawniej zachęcano do górskich wycieczek, o zaporze w Wapienicy, czy o planach budowy zapory w Porąbce … przed I wojną światową.

Jeden z rozdziałów zatytułowany Ojcobójstwo na Magurce opisuje tragedię rodzinną Sikorów. I tu pojawi się chyba problem dla osób nie znających topografii – o którą Magurkę chodzi? Magurka, Magura, a może Magóra? A i ze schroniskami jest kłopot – schronisko na Magurce, na Magurze niedaleko Klimczoka, schronisko Marii Teresy na Magurce, schronisko Sikorów. A to wszystko w jednym krótkim rozdziale… Może czytelnikom nie będzie to przeszkadzało?